Ухвала
від 24.09.2024 по справі 754/11075/24
ДЕСНЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

2/754/5272/24

Справа № 754/11075/24

У Х В А Л А

Іменем України

24 вересня 2024 року суддя Деснянського районного суду м. Києва Саламон О.Б., розглянувши клопотання адвоката Холоденка Романа Володимировича, який діє в інтересах ОСОБА_1 , про участь в судовому засіданні по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автознак», ОСОБА_3 , ОСОБА_1 про визнання добросовісним набувачем та відсутності права власності, в режимі відеоконференції, -

В С Т А Н О В И В:

В провадженні суду перебуває вищевказана позовна заява.

Судовий розгляд справи призначено 01.10.2024 на 14:30 год.

Від адвоката Холоденка Р.В., який діє в інтересах ОСОБА_1 , надійшло клопотання про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції з використанням власних технічних засобів поза межами приміщення суду.

Вивчивши клопотання та матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Відповідно до вимог вищевказаної статті проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом, а не обов`язком суду.

Питання участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції регулюється ст. 212 ЦПК України, ч. 5 якої передбачено, що суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом, тобто, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду.

Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень учасників справи, які з поважних та незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.

Згідно ч. 2 вказаної статті, учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

До клопотання представником відповідача не долучено докази про направлення клопотання іншим учасникам справи.

Зважаючи на велику кількість справ, що перебувають у провадженні Деснянського районного суду м. Києва та кількість раніше призначених до розгляду кримінальних, цивільних і адміністративних справ у залах судових засідань, що обладнані для проведення відеоконференцій, в суді обмежена технічна можливість для забезпечення проведення судового засідання по даній справі в режимі відео конференції, а отже можливість провести розгляд даної цивільної справи в режимі відеоконференції в передбачені цивільним процесуальним законодавством строки, є утрудненим.

Зважаючи на принцип ефективності судового процесу, направленому на недопущення затягування розгляду справи, враховуючи відсутність виключних обставин для здійснення розгляду справи в режимі відео конференції, суд вважає недоцільним проведення судового засідання у даній цивільній справі у режимі відеоконференції та з урахуванням викладеного приходить до висновку, що у задоволенні клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції слід відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 212, 258, 259, 260 ЦПК України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання адвоката Холоденка Романа Володимировича, який діє в інтересах ОСОБА_1 , про участь в судовому засіданні по цивільній справі за позовом ОСОБА_2 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Автознак», ОСОБА_3 , ОСОБА_1 про визнання добросовісним набувачем та відсутності права власності, в режимі відеоконференції - залишити без задоволення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

СудДеснянський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.09.2024
Оприлюднено25.09.2024
Номер документу121816640
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них:

Судовий реєстр по справі —754/11075/24

Ухвала від 04.10.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Саламон О. Б.

Ухвала від 01.10.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Саламон О. Б.

Ухвала від 01.10.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Саламон О. Б.

Ухвала від 01.10.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Саламон О. Б.

Ухвала від 24.09.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Саламон О. Б.

Ухвала від 20.08.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Саламон О. Б.

Ухвала від 08.08.2024

Цивільне

Деснянський районний суд міста Києва

Саламон О. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні