Ухвала
від 23.09.2024 по справі 642/4264/24
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

23.09.2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 вересня 2024 року

м. Харків

Справа №642/4264/24

Провадження №2/642/1577/24

Суддя Ленінського районного суду м. Харкова Петрова Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви Житлового кооперативу «Холодногірський-4» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

18.09.2024 до Ленінського районного суду м. Харкова за підсудністю з Жовтневого районного суду м.Харкова надійшла цивільна справа за позовною заявою ЖК «Холодногірський-4» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, в якій голова правління ЖК «Холодногірський-4» - Чичкан Н. просить суд стягнути з ОСОБА_2 заборгованість за послуги управління багатоквартирним будинком у розмірі 9131,10 грн., судовий збір у розмірі 3028,00 грн. та вартість витрат на правову допомогу у розмірі 2500,00 грн.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 18.09.2024, справа надійшла в провадження судді Петрової Н.М.

Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч. 1 ст.23 ЦПК України усі справи, що підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, розглядаються місцевими загальними судами як судами першої інстанції, крім справ, визначених частинами другою та третьою цієї статті.

Суд, розглянувши матеріали позовної заяви, приходить до висновку про необхідність направлення вищевказаної цивільної справи за підсудністю з наступних підстав.

Частиною першою ст.27 ЦПК України передбачено, що позови до фізичних осіб пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Згідно Інформаційної довідки з Реєстру територіальної громади м.Харкова від 19.09.2024 ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , що не відноситься до території Холодногірського району м. Харкова.

Вказані обставини встановлені до відкриття провадження у справі.

Частиною 9ст.187 ЦПК Українипередбачено, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Таким чином, оскільки місцем реєстрації відповідача є АДРЕСА_1 , то компетентним та належним судом для розгляду даної справи є Жовтневий районний суд м.Харкова.

Відповідно до п.1 ст.31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Крім того, суд звертає увагу, що ухвалою Ленінського районного суду м.Харкова від 29.07.2024 позовну заяву ЖК «Холодногірський-4» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості передано на розгляд до Жовтневого районного суду м.Харкова.

Згідно ст.32ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Конституцією України закріплено право кожного на судовий захист. Забезпечення кожному права на справедливий суд та реалізація права особи на судовий захист мають здійснюватися з урахуванням нормКонвенції про захист прав людини і основоположних свобод(РИМ, 4.XI.1950), а також практики Європейського суду з прав людини, які, відповідно до статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року, застосовуються судами при розгляді справ як джерело права.

Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов`язків має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Як роз`яснив Європейський суд з прав людини у справах «Верітас проти України» та «Сокуренко та Стригун проти України», суд не може вважатися «судом, встановленим законом» у розумінні п.1 ст.6 Конвенції у разі перевищення ним своїх повноважень, визначених процесуальним законодавством. Зокрема, повноваження суду на розгляд конкретної справи, заяви або скарги визначається правилами підвідомчості та підсудності.

Відповідно до ч. 1 ст.8Закону України"Просудоустрій тастатус суддів" ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.

Під підсудністю у цивільному процесуальному праві розуміють інститут (тобто сукупність правових норм), який регулює віднесення справ, які підлягають розгляду судами цивільної юрисдикції, до відання конкретного суду судової системи України для розгляду по першій інстанції. Тобто, визначити підсудність цивільної справи означає встановити компетентний, належний суд у цій справі.

Спори між судами про підсудність не допускаються. У зв`язку з цим та для того, щоб не допустити безпідставної тяганини під час розгляду цивільних справ з боку судів, на яких і лежить обов`язок правильно застосувати правила про підсудність то ЦПК України встановлює правило про недопустимість суперечок між судами про підсудність.

Згідно Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод від 04.11.1950 року, Закону України "Про виконання рішень, застосування практики Європейського суду з прав людини", інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, який закріплений у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки, за його допомогою визначається "належний суд", тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.

На підставі наведеного, вважаю за необхідне направити справу за підсудністю до Жовтневого районногосуду м. Харкова (м.Харків, вул.Полтавський Шлях,45).

Керуючись ст. 27, 31, 32, 187 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

Цивільну справу №642/4264/24, провадження №2/642/1577/24 за позовноюзаявою Житловогокооперативу «Холодногірський-4»до ОСОБА_1 про стягненнязаборгованості - надіслати за підсудністю до Жовтневого районного суду м.Харкова (м.Харків, вул.Полтавський Шлях,45).

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Веб-адреса цього документу у Єдиному державному реєстрі судових рішень http://reyestr.court.gov.ua/ з посиланням на номер справи.

Суддя Наталя ПЕТРОВА

СудЛенінський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення23.09.2024
Оприлюднено26.09.2024
Номер документу121820056
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —642/4264/24

Рішення від 23.12.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Гримайло А. М.

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Гримайло А. М.

Ухвала від 06.11.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Марченко В. В.

Ухвала від 09.10.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Марченко В. В.

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Петрова Н. М.

Ухвала від 23.08.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Борисенко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні