Рішення
від 23.12.2024 по справі 642/4264/24
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

"23" грудня 2024 р.

Справа № 642/4264/24

Провадження №2/642/1943/24

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2024 року м. Харків

Ленінський районний суд м. Харкова у складі:

головуючого судді Гримайло А.М.,

за участю секретаря судового засідання Антонян А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Харкова, в порядку спрощеного позовного провадження, цивільну справу за позовом житлового кооперативу «Холодногірський - 4» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з управління багатоквартирним будинком, -

встановив:

Представник житлового кооперативу «Холодногірський - 4» Чичкан Н. звернулася до суду з позовом до ОСОБА_1 , в якому просить суд стягнути з відповідача заборгованість за послуги управління багатоквартирним будинком у розмірі 9131,10 грн., судовий збір у розмірі 3028,00 грн. та вартість витрат на правову допомогу у розмірі 2 500,00 грн.

В обґрунтування позову вказала, що ЖИТЛОВИЙ КООПЕРАТИВ "ХОЛОДНОГІРСЬКИЙ - 4" створено у будинку за адресою АДРЕСА_1 та діє у відповідності до вимог чинного законодавства та на підставі Статуту Об`єднання.

Відповідно до п.1 Статуту ЖК "ХОЛОДНОГІРСЬКИЙ - 4", житловий кооператив «Холодногірський-4» є правонаступником житлово будівельного кооперативу «Холодногірський-4», організованого з метою забезпечення житлом членів кооперативу і членів їх сімей шляхом будівництва багатоквартирного жилого будинку АДРЕСА_1 , а також для наступної експлуатації й управління цим будинком.

У зв`язку із виконанням обов`язків щодо належної експлуатації та утримання будинку та прибудинкової території ЖК укладені та належним чином виконуються договори: на вивіз побутових відходів з КП «КВБО» №532/1 від 04.04.2023, на постачання електричної енергії АК «Харківобленерго» №8618 від 11.10.2005, на обслуговування, експертизу та диспетчерського контролю ліфтів (договір №5/22 від 31.12.2021, №32/23-ДК-ОДС від 01.07.2023, №82/23-Е від 20.11.2023). Для ремонту покрівлі будинку, в рамках «Програми підтримки житлово-будівельних кооперативів, об`єднань співвласників та управителів багатоквартирних будинків м. Харкова на2022-2027рр.» в рамках співфінансування ЖК має сплатити 20 000,00 грн, що підтверджується відповідним листом Департаменту ЖКГ ХМР. Всі зазначені витрати фінансуються спільно всіма членами кооперативу та власниками квартир житлового дому, інших джерел фінансування позивач немає.

Право власності на квартиру АДРЕСА_2 набуто відповідачем на підставі договору довічного утримання (догляду), укладеного відповідачем з попереднім власником квартири ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , посвідченого ПН ХМНО Рябкіною О.М., реєстр. №434, що підтверджується Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру забороно відчуження об?єктів нерухомого майна, щодо об?єктів нерухомого майна від 18.06.2024 № 383298398. На оплату послуг з управління багатоквартирним будинком правлінням щомісячно відповідачу надавалися квитанції (шляхом вкладення до поштової скриньки), про наявність заборгованості відповідачу повідомлялося в месенджері. Однак, протягом2022-2024року відповідачем здійснено лише одну оплату на суму 325,56 грн.

Порядок сплати, перелік і розміри внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного, ремонтного фондів, встановлюються загальними зборами відповідно до законодавства та Статуту.» У відповідності до вимог Статуту, Рішеннями загальних зборів було затверджено кошториси витрат та тарифи на послуги з управління багатоквартирним будинком в2021-2024роках (протоколи загальних зборів від 27.01.2021та 14.10.2023- додаються). Протягом2022року, для оптимізації витрат тимчасово не здійснювалася експлуатація та обслуговування ліфтового господарства, у зв?язку з чим було тимчасово зменшено тариф на управління будинком на відповідну суму (що підтверджується відповідною довідкою). В той же час, протягом2022-2024року відповідачем фактично припинена оплата послуг з управління багатоквартирним будинком, внаслідок чого утворилася заборгованість у розмірі9313,10 грн. Сума заборгованості відповідача підтверджується Довідкою про стан розрахунків № 36 від 12.07.2024р. за період з 01.01.2022по 31.05.2024.

Представник позивача в судове засідання не з`явилась, про місце, час та дату судового розгляду повідомлялась належним чином. З матеріалів справи вбачається, що представник позивача просила проводити розгляд справи за її відсутності, проти ухвалення заочного рішення не заперечує.

Відповідач усудове засіданняне з`явився,про дату,час тамісце розглядусправи повідомлявсяналежним чином,про причининеявки судне повідомив,відзиву напозов,заяви пророзгляд справиу їхвідсутність судуне надав.Копія ухвалипро відкриттяпровадженняпосправі,копіяпозовута долученихдонього документів,направлялися відповідачузамісцемреєстрації,прощосвідчить поштовеповідомлення,якеповернулисяна адресусудузвідміткою «за закінченням терміну зберігання».

Направлення листа рекомендованою кореспонденцією на дійсну адресу є достатнім для того, щоб вважати повідомлення належним, оскільки отримання зазначеного листа адресатом перебуває поза межами контролю відправника, а, у даному випадку, суду.

Такого висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 23 січня 2023 року у справі №496/4633/18.

Крім того, про розгляд справи було розміщено оголошення на веб-сайті судової влади.

Отже зважаючи на те, що судом вжито всіх можливих та розумних заходів щодо повідомлення відповідача про розгляд справи, та неподання у встановлений судом строк заяви із запереченнями щодо розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження та/або клопотання про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін та/або письмового відзиву на позов, справа вирішується за наявними матеріалами у відповідності з нормою частини 5 статті 279 ЦПК України.

Відповідно дост. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», ч. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, право особи на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку кореспондується з обов`язком добросовісно користуватися наданими законом процесуальними правами, утримуватись від дій, що зумовлюють затягування судового процесу, та вживати надані процесуальним законом заходи для скорочення періоду судового провадження (п.35 рішення від 07.07.1989р. Європейського суду з прав людини у справі «Юніон Еліментарія Сандерс проти Іспанії» (AlimentariaSandersS.A. v. Spain).

Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст.6 даної Конвенції (§ 66 - 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 р. у справі «Смірнова проти України»).

Враховуючи, що в справі є достатні дані про права і взаємовідносини сторін, відповідач належним чином повідомлений про місце і час судового засідання, суд розглядає справу у відсутності відповідача та згідно ч. 4ст. 223 ЦПК Українизі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положеннямст. 280 ЦПК України.

Відповідно до вимог ч. 2ст. 247 ЦПК Україниу разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши надані документи і матеріали, всебічно та повно з`ясувавши обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Частиною 1 ст.2ЦПК України передбачено, що завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Частиною 1ст. 4 ЦПК Українивизначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ст. 13 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, в межах заявлених ними вимог.

Правилами ст. 12 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до ч. 5 ст. 81 ЦПК України, докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Відповідно дост. 2 Закону України «Про кооперацію», кооператив - це юридична особа, утворена фізичними та/або юридичними особами, які добровільно об`єдналися на основі членства для ведення спільної господарської та іншої діяльності з метою задоволення своїх економічних, соціальних та інших потреб на засадах самоврядування. Згідно ізст. 6 Закону України «Про кооперацію», кооператив є первинною ланкою системи кооперації і створюється внаслідок об`єднання фізичних та/або юридичних осіб на основі членства для спільної господарської та іншої діяльності з метою поліпшення свого економічного стану.

Відповідно до завдань та характеру діяльності кооперативи поділяються на такі типи: виробничі, обслуговуючі та споживчі. За напрямами діяльності кооперативи сільськогосподарськими, житлово-будівельними, садово-городніми, гаражними, торговельно-закупівельними, транспортними, освітніми, туристичними, медичними тощо.

Житловий кооператив "ХОЛОДНОГІРСЬКИЙ - 4" створено у будинку за адресою АДРЕСА_1 та діє у відповідності до вимог чинного законодавства та на підставі Статуту кооперативу.

Відповідно до п.1 СтатутуЖК"ХОЛОДНОГІРСЬКИЙ - 4", житловий кооператив «Холодногірський-4» є правонаступником житлово-будівельного кооперативу «Холодногірський-4», організованого з метою забезпечення житлом членів кооперативу і членів їх сімей шляхом будівництва багатоквартирного жилого будинку АДРЕСА_1 , а також для наступної експлуатації й управління цим будинком.

Відповідно до пунктів 1,2 розділу ІІ СтатутуЖК: «1. Метою створенняЖКє забезпечення захисту прав його членів відповідно до цього статуту, а також експлуатація та ремонт належного йому жилого будинку й утримання прибудинкової території за рахунок коштів кооперативу на засадах самооплатності. 2. Завданнями та предметом діяльностіЖК, зокрема, є: експлуатація та належне утримання будинку та прибудинкової території; забезпечення реалізації прав власників приміщень будинку на володіння та користування спільним майномЖК; сприяння членамЖКв отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами; забезпечення виконання членамиЖКта власниками приміщень своїх зобов`язань, пов`язаних із членством уЖКта діяльністюЖК; ведення господарської діяльності для забезпечення власних потребЖК.»

Відповідно до пункту 1 розділу VI СтатутуЖКДжерелами фінансування є в тому числі внески і платежі членівЖКі власників/користувачів приміщень.» Пунктом 6 розділу VI СтатутуЖКвизначено: «Кошти кооперативу, включаючи кошти ремонтного, резервного фондів, витрачаються правлінням згідно з кошторисами, затвердженими загальними зборами, й окремими рішеннями загальних зборів.».

У зв`язку із виконанням обов`язків щодо належної експлуатації та утримання будинку та прибудинкової територіїЖКукладені та належним чином виконуються договори: на вивіз побутових відходів з КП «КВБО» № 532/1 від 04.04.2023, на постачання електричної енергії з АК «Харківобленерго» № 8618 від 11.10.2005, на обслуговування, експертизу та диспетчерського контролю ліфтів (договір № 5/22 від 31.12.2021, № 32/23-ДК-ОДС від 01.07.2023, № 82/23-Е від 20.11.2023). Для ремонту покрівлі будинку, в рамках «Програми підтримки житлово-будівельних кооперативів, об`єднань співвласників та управителів багатоквартирних будинків м. Харкова на 2022-2027 рр.» в рамках співфінансуванняЖКмає сплатити 20 000,00 грн, що підтверджується відповідним листом Департаменту ЖКГ ХМР.

Всі зазначені витрати фінансуються спільно всіма членами кооперативу та власниками квартир житлового дому, інших джерел фінансування позивач немає.Ст. 12 ЗУ «Про кооперацію»визначено основні обов`язки члена кооперативу: Основними обов`язками члена кооперативу є: додержання статуту кооперативу; виконання рішень органів управління кооперативу та органів контролю за діяльністю кооперативу; виконання своїх зобов`язань перед кооперативом; сплата визначених статутом кооперативу внесків.». Аналогічний за змістом перелік обов`язків містить п. 5.2. розділу VII СтатутуЖК. У відповідності до пункту 3 розділу ІІ СтатутуЖКмає право в тому числі: «приймати рішення щодо надходження та витрачання коштівЖК; визначати порядок утримання, експлуатації та ремонту неподільного та загального майна; встановлювати розміри платежів і внесків членівЖК; відрахувань до резервного та ремонтного фондів; вимагати від власників/користувачів приміщень своєчасно й у повному обсязі сплачувати всі визначені цим статутом і чинним законодавством платежі, внески та збори, а також відрахування до резервного та ремонтного фондів; звертатися до суду з відповідними позовними вимогами щодо стягнення заборгованості зі сплати, визначених цим статутом і чинним відрахувань до резервного та ремонтного фондів; законодавством платежів, внесків і зборів, відрахувань до резервного та ремонтного фондів; звертатися до суду та виконавчої служби з відповідними вимогами щодо звернення стягнення на майно власників/користувачів приміщень, котрі відмовляються відшкодовувати завдані збитки, своєчасно й у повному обсязі сплачувати, визначені цим статутом і чинним законодавством платежі, внески та збори, відрахування до резервного та ремонтного фондів. »

Відповідно до вимогст. 10 ЗУ «Про кооперацію», членом кооперативу можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, юридичні особи України та іноземних держав, що діють через своїх представників, які внесли вступний внесок та пай у розмірах, визначених статутом кооперативу, додержуються вимог статуту і користуються правом ухвального голосу. Членом кооперативу може бути фізична особа, яка досягла16-річного віку і виявила бажання брати участь у його діяльності. Кооператив зобов`язаний вести облік своїх членів та видати кожному з них посвідчення про членство.

В свою чергу, у відповідності до вимог ст. 16 3У «Про кооперацію», п.2 р.IV СтатутуЖКз членів кооперативу загальними зборами обирається виконавчий орган - правління на чолі з головою.

Пунктом 2 р. VI СтатутуЖКвизначено: «Сплата встановлених загальними зборамиЖКвнесків і платежів, у тому числі відрахувань до ремонтного, резервного фондів у розмірах і в строки, що встановлені загальними зборами, є обов`язковою для всіх членівЖКі власників/користувачів квартир/приміщень. Частка членаЖКабо власника/користувача квартири/приміщення у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності користуванні.

Порядок сплати, перелік і розміри внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного, ремонтного фондів, встановлюються загальними зборами відповідно до законодавства та Статуту.».

У відповідності до вимог п.8 р. V СтатутуЖК, рішення загальних зборів, прийняте відповідно до Статуту, є обов`язковим для всіх членівЖКта власників/користувачів приміщень.

Право власності на квартиру АДРЕСА_2 набуто відповідачем на підставі договору довічного утримання (догляду), укладеного відповідачем з попереднім власником квартири ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , посвідченого ПН ХМНО Рябкіною О.М., реєстр. №434, що підтверджується Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру забороно відчуження об?єктів нерухомого майна, щодо об?єктів нерухомого майна від 18.06.2024 № 383298398

Вказане також підтверджується Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна від 18.06.2024 та Відповіддю № 752835 від 23.08.2024 з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно наданими на запит суду.

Порядок сплати, перелік і розміри внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного, ремонтного фондів, встановлюються загальними зборами відповідно до законодавства та Статуту.» У відповідності до вимог Статуту, Рішеннями загальних зборів було затверджено кошториси витрат та тарифи на послуги з управління багатоквартирним будинком в2021-2024роках (протоколи загальних зборів від 27.01.2021та 14.10.2023- додаються). Протягом2022року, для оптимізації витрат тимчасово не здійснювалася експлуатація та обслуговування ліфтового господарства, у зв?язку з чим було тимчасово зменшено тариф на управління будинком на відповідну суму (що підтверджується відповідною довідкою). В той же час, протягом2022-2024року відповідачем фактично припинена оплата послуг з управління багатоквартирним будинком, внаслідок чого утворилася заборгованість у розмірі9313,10 грн. Сума заборгованості відповідача підтверджується Довідкою про стан розрахунків № 36 від 12.07.2024р. за період з 01.01.2022по 31.05.2024.

У відповідності до вимогст. 12 ЗУ «Про кооперацію», розділу VII СтатутуЖКвідповідач має зобов`язання щодо сплати визначених статутомЖКвнесків та платежів.

Відповідно дост.7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»встановлено: «Кожний співвласник несе зобов`язання щодо належного утримання, експлуатації, реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна багатоквартирного будинку пропорційно до його частки співвласника. ...». Пунктом 1 ч. 1ст. 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 року № 2189-VIIIпередбачено, що до житлово-комунальних послуг належить послуга з управління багатоквартирним будинком, яка включає: забезпечення утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, якщо прибудинкова територія, за даними Державного земельного кадастру, знаходиться у власності або користуванні співвласників багатоквартирного будинку відповідно до вимог законодавства, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньо будинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку; інші додаткові послуги, які можуть бути замовлені співвласниками багатоквартирного будинку.

ВЗаконі України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»встановлено: «Співвласники багатоквартирних будинків, утримання яких до дня набрання чинності цим Законом здійснювали житлово-будівельні (житлові) кооперативи, продовжують відшкодовувати витрати на утримання відповідних будинків і споруд та прибудинкових територій таким кооперативам до моменту створення в багатоквартирному будинку об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (у тому числі шляхом реорганізації кооперативу) або прийняття співвласниками рішення про форму управління багатоквартирним будинком».

Станом на дату подачі цього позову, Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку - не створювалося, утримання будинку здійснюється позивачем.

Скарг щодо незадовільного здійснення обов`язків щодо утримання будинку від відповідача - не надходило.

Відповідно до ч. 1ст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору. Договір між позивачем та відповідачем не укладався.

Відповідно до правової позиції, викладеної у постанові Верховного Суду від 18.03.2019 року у справі № 210/5796/16-ц, споживачі зобов`язані оплачувати житлово-комунальні послуги. Відсутність договору про надання житлово-комунальних послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.

Свої зобов`язання відповідач перед позивачем не виконує, а тому у ОСОБА_1 виникла заборгованість перед позивачем в загальному розмірі 9131 грн. 10 коп.

Виходячи з наведеного, суд дійшов висновку про те, що вимоги позивача мають правове обґрунтування з посиланням на докази відповідно до вимогст.81 ЦПК України, а тому позов підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що позивачем надаються комунальні послуги відповідачу. Фактично, на час звернення до суду з позовом, відповідач має заборгованість перед позивачем, що підтверджується наданим суду розрахунком.

З урахуванням наведеного та вимог закону, суд приходить до висновку про необхідність стягнути з відповідача заборгованість за оплату житлово-комунальної послуги в сумі 9131 грн. 10 коп.

З урахуванням задоволення позовних вимог, відповідно до вимогст. 141 ЦПК Україниз відповідача на користь позивача підлягає стягненню судовий збір в розмірі 3028,00 гривень.

Щодо витрат на правничу допомогу, то суд враховує, що відповідно до ст. 131 ЦПК України, до витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема витрати на професійну правничу допомогу.

Відповідно дост. 137 ЦПК України, за результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами.

Відповідно дост. 141 ЦПК України, інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються в разі задоволення позову - на відповідача. При вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує ряд обставин, визначених ч.3ст.141ЦПК України.

Позивачем заявлено про врахування судових витрат понесених ним (професійна правнича допомога) при розподілі судових витрат між сторонами. На підтвердження цих обставин суду надано копії: договору про надання послуг з професійної правничої допомоги № 01-07/2024 від 01.07.2024, платіжною інструкцією № 52 від 15.07.2024, акту про надану професійну правничу допомогу до договору 01-07/2024 від 01 липня 2024 року.

Згідно з договором про надання послуг з професійної правничої допомоги № 01-07/2024 від 01.07.2024, сторони дійшли згоди, що вартість послуг за даним Договором є договірною та становить 2500 грн. за підготовку та складання однієї позовної заяви.

Відповідно до акту про надання професійної правничої допомоги до договору 01-07/2024 від 01 липня 2024 року, адвокатом було надано послуги з підготовки та складання позовної заяви до Ленінського районного суду м. Харкова про стягнення заборгованості за послуги з управління багатоквартирним будинком на суму 2 500 грн.

Верховний Суд у своїй постанові від 27.07.2022 у справі № 686/28627/18 дійшов висновку, що до понесених стороною витрат на професійну правову допомогу відносяться як витрати, які оплачені стороною/третьою особою до моменту заявлення вимоги про їх відшкодування так і ті, які будуть оплачені нею в майбутньому, якщо це відповідає умовам договору.

При розподілі цього виду судових витрат, суд враховує, що гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення представництва на надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок його обчислення, зміни та умови повернення визначаються у договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховується складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час (ст.30 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність). Розмір гонорару визначається лише за погодженням адвоката з клієнтом, а суд не вправі втручатися у ці правовідносини.

При визначенні та розподілі судових витрат суд враховує критерії, визначені положеннями ЦПК України: 1) їх дійсність; 2) необхідність; 3) розумність їх розміру, з урахуванням складності справи та фінансового стану учасників справи.

Надаючи оцінку наданим доказам, суд зважає, що справа є незначної складності, в даній категорії спірних правовідносин наявна усталена судова практика, обсяг досліджених доказів є невеликим, справа розглядалася в порядку спрощеного позовного провадження, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача 2500,00 грн витрат на правничу допомогу. Саме такий розмір витрат, на переконання суду, є об`єктивним, співмірним зі складністю справи та виконаною адвокатом роботою у ній.

Керуючись ст.2-5,12,13,76-81,89,133,141,258,259,263-265,274-279,352,354,355 ЦПК України, суд,

вирішив:

Позов житлового кооперативу «Холодногірський - 4» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з управління багатоквартирним будинком - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою АДРЕСА_3 на користь житлового кооперативу «Холодногірський - 4» (код ЄДРПОУ 23328275, м. Харків, вул.Волонтерська, буд. 59, поточний рахунок НОМЕР_2 в АТ КБ ПриватБанк) заборгованість за послуги з управління багатоквартирним будинком, а саме: кв. АДРЕСА_4 у розмірі 9131 (дев`ять тисяч сто тридцять одну) гривню 10 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , який зареєстрований за адресою АДРЕСА_3 на користь житлового кооперативу «Холодногірський - 4» (код ЄДРПОУ 23328275, м. Харків, вул.Волонтерська, буд. 59, поточний рахунок НОМЕР_2 в АТ КБ ПриватБанк) судовий збір у розмірі 3028 (три тисячі двадцять вісім) грн 00 коп. та вартість витрат на правову допомогу у розмірі 2500 (дві тисячі п`ятсот) грн. 00 коп.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення відповідно до вимог ст.ст.284-285 ЦПК України.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Заочне рішення може бути оскаржене позивачем до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку наапеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом зазначених строків, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Суддя А.М. Гримайло

СудЛенінський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення23.12.2024
Оприлюднено26.12.2024
Номер документу124009786
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —642/4264/24

Рішення від 23.12.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Гримайло А. М.

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Гримайло А. М.

Ухвала від 06.11.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Марченко В. В.

Ухвала від 09.10.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Марченко В. В.

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Петрова Н. М.

Ухвала від 23.08.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Борисенко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні