Ухвала
від 25.11.2024 по справі 642/4264/24
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

25.11.2024

Справа № 642/4264/24

Провадження № 2/642/1943/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 листопада 2024 року суддя Ленінського районного суду м. Харкова Гримайло А.М., розглянувши позовну заяву житлового кооперативу «Холодногірський-4» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги багатоквартирним будинком, -

ВСТАНОВИВ :

22.11.2024 до Ленінського районного суду м. Харкова за підсудністю з Жовтневого районного суду м.Харкова надійшла цивільна справа за позовною заявою ЖК «Холодногірський-4» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, в якій голова правління ЖК «Холодногірський-4» - Чичкан Н. просить суд стягнути з ОСОБА_2 заборгованість за послуги управління багатоквартирним будинком у розмірі 9131,10 грн., судовий збір у розмірі 3028,00 грн. та вартість витрат на правову допомогу у розмірі 2500,00 грн.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 22.11.2024, справа надійшла в провадження судді Гримайло А.М.

Згідно правил ст. 19 ЦПК України (предметна юрисдикція) та ст. (26-30) ЦПК України (територіальна юрисдикція), справа підлягає розгляду Ленінським районним судом м. Харкова.

Згідно Інформаційної довідки з Реєстру територіальної громади м.Харкова від ОСОБА_2 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , що не відноситься до території Холодногірського району м. Харкова.

Однак, за правилом, встановленим ч. 1ст. 30 ЦПК України, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.

Згідно з положеннямистатті 181 ЦК Українидо нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

Таким чином, правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна, зокрема, стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно.

Предметом позовної заяви є зобов`язання, які випливають з надання житлово-комунальних послуг. Такі послуги надаються за місцем знаходження нерухомого майна.

З урахуванням наведеного, позовна заява про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги має пред`являтися за місцем знаходження цього майна, за правилами виключної підсудності.

Така позиція висловлена Верховним Судом у складі Касаційного цивільного суду у постанові від 10.04.2019 року по справі № 638/1988/17.

Оскільки вимоги позовної заяви про стягнення заборгованості за послуги з управління багатоквартирним будинком виникли щодо нерухомого майна, а саме квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 , де і надаються житлово-комунальні послуги, то позовна заява має розглядатись за місцезнаходженням нерухомого майна, тобто за правилами виключної підсудності.

З матеріалів справи вбачається, що квартира, за якою виникла заборгованість за послуги з управління багатоквартирним будинком, розташована за адресою: АДРЕСА_2 , що знаходиться в межах територіальної юрисдикції Ленінського районного суду м. Харкова.

Зазначена позовна заява подана з додержанням вимог статей 175, 177 ЦПК України. Відсутні підстави, визначені статтями 185-186 України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі. Тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.

Частиною другою статті 19 ЦПК України визначено, що цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Вищезазначена цивільна справа є справою малозначною у відповідності до ч. 6 ст. 19 ЦПК України та підлягає розгляду у спрощеному позовному провадженні.

На підставі викладеного, керуючись статтями 19,175, 177, 187, 274 ЦПК України суддя,-

УХВАЛИВ:

Відкрити провадження у справі за позовною заявою житлового кооперативу «Холодногірський-4» (вул.Волонтерська, 59, м.Харків) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) про стягнення заборгованості за послуги багатоквартирним будинком.

Розгляд справи проводити в порядкуспрощеного позовногопровадження, без виклику (повідомлення) сторін.

Встановити відповідачу 15 (п`ятнадцятиденний) строк, з дня вручення даної ухвали, для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі докази, що підтверджують заперечення проти позову, якщо такі докази не надані позивачем.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).

Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 279 ЦПК України).

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://court.gov.ua/sud2024/

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя А.М. Гримайло

СудЛенінський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення25.11.2024
Оприлюднено27.11.2024
Номер документу123262870
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —642/4264/24

Рішення від 23.12.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Гримайло А. М.

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Гримайло А. М.

Ухвала від 06.11.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Марченко В. В.

Ухвала від 09.10.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Марченко В. В.

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Петрова Н. М.

Ухвала від 23.08.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м.Харкова

Борисенко О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні