Провадження № 2/639/2095/24 Справа № 642/4264/24
У Х В А Л А
06 листопада 2024 року м. Харків
Суддя Жовтневого районного суду м. Харкова Марченко В.В., розглянувши матеріали цивільної справи № 642/4264/24
позивач: Житловий кооператив "Холодногірський-4" (адреса місцезнаходження: вул. Волонтерська, 59, м. Харків)
відповідач: ОСОБА_1 (адреса місця проживання: АДРЕСА_1 )
про стягнення заборгованості за послуги з управління багатоквартирним будинком,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Ленінського районного суду м. Харкова від 23.09.2024 року матеріали цивільної справи за позовом Житлового кооперативу"Холодногірський-4" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з управління багатоквартирним будинком було надіслано до Жовтневого районного суду м. Харкова для розгляду по суті відповідно до ст. 31 ЦПК України.
На підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 08.10.2024 року вищевказану цивільну справу № 642/4264/24 передано на розгляд судді Жовтневого районного суду м. Харкова Марченко В.В.
Вирішуючи питання про можливість прийняття справи до розгляду та відкриття провадження у справі, суд зазначає наступне.
За змістом положень статті 55 Конституції України кожному гарантується захист прав і свобод у судовому порядку.
Статтею 9 Конституції України передбачено, що чинні міжнародні договори, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.
Відповідно до вимог ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Розкриття змісту термінів і положень Конвенції та протоколів до неї міститься в рішеннях Європейського суду з прав людини та їх використання під час розгляду конкретної справи є необхідним як наступна практика застосування міжнародного договору.
Європейський суд з прав людини в рішенні у справі «Сокуренко і Стригун проти України» від 20.07.2006 року зазначив, що фраза «встановленого законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й на дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. У рішенні в справі «Занд проти Австрії» висловлено думку, що термін «судом, встановленим законом» у пункті 1 статті 6 Конвенції передбачає «усю організаційну структуру судів, включно з питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів.
За правилом, встановленим ч. 1 ст. 30 ЦПК України, позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Згідно з положеннями статті 181 ЦК України до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
Таким чином, правила виключної підсудності застосовуються до позовів з приводу нерухомого майна, зокрема, стосуються позовів з приводу будь-яких вимог, пов`язаних з правом особи на нерухоме майно: земельні ділянки, будинки, квартири тощо, зокрема щодо права власності на нерухоме майно, а також щодо речових прав на нерухоме майно, дійсності (недійсності) договорів щодо такого майна або спорів з приводу невиконання стороною договору, об`єктом якого є нерухоме майно.
Предметом позовної заяви є зобов`язання, які випливають з надання житлово-комунальних послуг. Такі послуги надаються за місцем знаходження нерухомого майна.
З урахуванням наведеного, позовна заява про стягнення заборгованості за житлово-комунальніпослуги має пред`являтися за місцем знаходження цього майна, за правилами виключної підсудності.
Така позиція висловлена Верховним Судом у складі Касаційного цивільного суду у постанові від 10.04.2019 року по справі № 638/1988/17.
Оскільки вимоги позовної заяви про стягнення заборгованості за послугиз управліннябагатоквартирним будинком виникли щодо нерухомого майна, а саме квартири, розташованої за адресою: АДРЕСА_2 , де і надаються житлово-комунальні послуги, то позовна заява має розглядатись за місцезнаходженням нерухомого майна, тобто за правилами виключної підсудності.
З матеріалів справи вбачається, що квартира, за якою виникла заборгованість за послуги з управління багатоквартирним будинком, розташована за адресою: АДРЕСА_2 ), що знаходиться поза межами територіальної юрисдикції Жовтневого районного суду м. Харкова.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, серед іншого, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Приймаючи до уваги викладене, цивільну справу належить передати на розгляд за підсудністю до Ленінського районного суду м. Харкова.
Керуючись: 27, 30, 31, 260, 261, 352-355 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Цивільну справу № 642/4264/24 за позовною заявою Житлового кооперативу"Холодногірський-4" до ОСОБА_1 простягнення заборгованостіза послугиз управліннябагатоквартирним будинком передати на розгляд до Ленінського районного суду м. Харкова.
Копію ухвали направити ЖК "Холодногірський-4".
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Суддя В.В. Марченко
Суд | Жовтневий районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2024 |
Оприлюднено | 08.11.2024 |
Номер документу | 122827862 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Харкова
Марченко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні