Справа № 308/19539/23
У Х В А Л А
про заміну сторони правонаступником
23 вересня 2024 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі:
головуючого суддіБенца К.К.,
при секретарі судового засіданняМайор Ю.В.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні, в залі суду, в м. Ужгород, матеріали цивільної справи за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Оболонь інвест плюс» в особі представника Білоцерковець Ю.С. до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення в солідарному порядку суми заборгованості за кредитним договором,-
В С Т А Н О В И В :
Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Оболонь інвест плюс» (місцезнаходження: 04176, м. Київ, вул. Набережно-Рибальська, буд.3, приміщення 139) в особі представника позивача Білоцерковець Ю.С. звернулося до Ужгородського міськрайонного судуз позовною заявою до ОСОБА_1 (місцереєстрації: АДРЕСА_1 ), ОСОБА_2 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) про стягнення в солідарному порядку суми заборгованості за кредитним договором.
До суду 02.09.2024 року надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Ексіма Лімітед» в особі директора Радь І.І. про заміну позивача правонаступником.
Подану заяву мотивує тим, що між ТОВ «Оболонь інвест плюс» та ТОВ «Ексіма Лімітед» як новим кредитором 12.08.2024 року було укладено договір про відступлення права вимоги, відповідно до якого позивач в даній справі передав новому кредитору, а новий кредитор набув всі права грошової вимоги за зобов`язаннями до відповідачів за договором про іпотечний кредит №42/8-07 від 20.04.2007 року, що укладений між акціонерним комерційним промислово-інвестиційним банком та громадянкою України ОСОБА_1 за яким ТОВ «Оболонь інцест плюс» набуло всіх прав кредитора на підставі договору факторингу, укладеного 01 червня 2023 року між ТОВ «Оболонь інвест плюс» та ТОВ «Кредитні ініціативи», яке в свою чергу набуло всіх прав кредитора на підставі договору відступлення прав вимоги, укладеного 17 грудня 2012 року між ТОВ «Кредитні ініціативи» та Акціонерним комерційним промислово-інвестиційним банком (правонаступник) Акціонерного комерційного промислово-інвестиційного банку (закрите акціонерне товариство).
У судовезасідання представникТовариства зобмеженою відповідальністю«Фінансова компанія«Оболонь інвестплюс» не зявився, про причини неявки суд не повідомив.
Відповідачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та їх представники в призначене судове засідання не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином, про причини неявки суд не повідомили.
Дослідивши матеріали цивільної справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.
Відповіднодоч.1ст.55ЦПКУкраїниуразі смерті фізичноїособи,припинення юридичної особи,заміникредитора чиборжникаузобов`язанні,а такожвінших випадках заміниособи у відносинах, щодоякихвиникспір,судзалучаєдо участіусправі правонаступника відповідної сторони аботретьоїособинабудь-якійстадії судового процесу.
Відповідно доч.2ст.55ЦПК України усі дії,вчинені в цивільному процесі до вступу правонаступника, обов`язковідляньоготаксамо,яквонибулиобов`язковідляособи,якувін замінив.
Частинамипершою,третьоюстатті512ЦКУкраїни передбачено,щокредитору зобовязанні можебутизаміненийіншоюособоювнаслідок,зокремапереданняним своїх прав іншійособі за правочином (відступленняправавимоги). Кредитору зобовязанні не можебути замінений, якщоце встановлено договоромабозаконом.
Процесуальнеправонаступництвоцеперехідпроцесуальнихправтаобов`язківвідоднієї особи,яка булавпроцесістороноюабо третьоюособою,до іншоїособи у зв`язкуз переходом до неї суб`єктивних матеріальнихправ.
Відповідно дост.514ЦКУкраїнидоновогокредиторапереходять правапервісного кредиторав зобов`язаннівобсязіінаумовах,щоіснувалина моментпереходуцихправ,якщо іншеневстановлено договоромабозаконом.
Впозовномупровадженніпроцесуальнеправонаступництвовідбуваєтьсявтих випадках, коли праваабообов`язкиодногоізсуб`єктівспірного матеріального правовідношення всилутих абоінших причин переходятьдоіншоїособи,яканебрала участіу цьомупроцесі.Отже, матеріальне правонаступництво тіснопов`язане з процесуальним, оскількипроцесуальне правонаступництво передбачає перехід суб`єктивного праваабообов`язку відоднієїособи до іншоїв матеріальному праві. При цьому, незалежно від підставматеріального правонаступництва процесуальне правонаступництво допускається лише після того, як відбудеться заміна в матеріальному правовідношенні.
Як встановленосудом, 12.08.2024 року між ТОВ «Оболонь інвест плюс» та ТОВ «Ексіма Лімітед» укладено договір про відступлення права вимоги, відповідно до якого ТОВ «Ексіма Лімітед» набуло права вимоги за договором про іпотечний кредит №42/8-07 від 20.04.2007 року, укладеного між Акціонерним комерційним промислово-інвестиційним банком та ОСОБА_1 .
Відповіднодо ч.1 ст.516ЦКУкраїни заміна кредитора у зобов`язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.
Зважаючинаположеннячинногозаконодавства,враховуючи,щовідповідно до договору про відступлення права вимоги від 12.08.2024 року, ТОВ «Ексіма Лімітед» набуло права вимоги за договором про іпотечний кредит №42/8-07 від 20.04.2007 року, укладеного між Акціонерним комерційним промислово-інвестиційним банком та ОСОБА_1 , суд приходитьдо висновкупро наявність підставдля заміни сторони позивача його правонаступником«Ексіма Лімітед» у цивільній справі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.55,258-260,353 ЦПКУкраїни,суд,-
П О С ТА Н О В И В :
Заяву директора Товаристваз обмеженоювідповідальністю «ЕксімаЛімітед» прозаміну сторонипозивача правонаступником у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Оболонь інвест плюс» в особі представника Білоцерковець Ю.С. до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення в солідарному порядку суми заборгованості за кредитним договором- задовольнити.
Замінити сторону позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Оболонь інвест плюс» його правонаступником - Товариством з обмеженою відповідальністю «Ексіма Лімітед».
Відповіднодо ч.2ст.55ЦПК Україниусі дії,вчиненів цивільномупроцесі до вступу правонаступника, обов`язкові для ньоготаксамо,яквонибулиобов`язкові для особи,якувін замінив.
Копіюухвалинадіслатиособам,якіберутьучастьусправі.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції Закарпатського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днівздня проголошення ухвали.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом пятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду К.К. Бенца
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2024 |
Оприлюднено | 26.09.2024 |
Номер документу | 121830954 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Бенца К. К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні