УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 вересня 2024 року
м. Київ
справа № 585/2014/22
провадження № 51 - 4412 впс 24
Колегія суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду Верховного Суду у складі:
головуючої ОСОБА_1 ,
суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3
за участю
секретаря судового засідання ОСОБА_4
розглянула у судовому засіданні подання голови Сумського апеляційного суду про направлення до іншого суду апеляційної інстанції матеріалів кримінального провадження № 585/2014/22 за апеляційними скаргами законного представника обвинуваченого ОСОБА_5 - ОСОБА_6 та захисника ОСОБА_7 на вирок Роменського міськрайонного суду Сумської області від 10 квітня 2024 року, відносно ОСОБА_5 , яким його визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України, до іншого суду апеляційної інстанції і
встановила:
до Верховного Суду в порядку ст. 34 Кримінального процесуального кодексу України (далі - КПК України) надійшло вказане подання, яке мотивовано тим, що неможливо утворити склад суду в судовій палаті з розгляду кримінальних проваджень Сумського апеляційного суду для розгляду зазначеного провадження в апеляційному порядку, оскільки не вистачає потрібної кількості суддів. Указане підтверджується протоколом та звітом щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями Сумського апеляційного суду від 17 вересня 2024 року.
Учасникам судового провадження було повідомлено про час та місце розгляду подання апеляційного суду, проте в судове засідання вони не з`явилися, що не перешкоджає його розгляду.
Клопотань про відкладення розгляду подання апеляційного суду не надходило.
Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали провадження та доводи, наведені у поданні, колегія суддів дійшла висновку, що подання голови Сумського апеляційного суду підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно зі ч. 4 ст. 31 КПК України кримінальне провадження в апеляційному порядку здійснюється колегіально судом у складі не менше трьох суддів.
Відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 34 КПК України кримінальне провадження передається на розгляд іншого суду, якщо після задоволення відводів (самовідводів) чи в інших випадках неможливо утворити склад суду для судового розгляду.
Частиною 13 статті 31 КПК України передбачено, що у разі якщо в суді першої або апеляційної інстанції, який згідно з правилами підсудності має здійснювати кримінальне провадження (крім Вищого антикорупційного суду), неможливо утворити склад суду, передбачений цією статтею, кримінальне провадження здійснює найбільш територіально наближений суд, в якому можливо утворити такий склад суду.
Відповідно до ч. 3 ст. 34 КПК України питання про направлення кримінального провадження з одного суду до іншого в межах юрисдикції різних апеляційних судів, а також про направлення провадження з одного суду апеляційної інстанції до іншого вирішується колегією суддів Верховного Суду за поданням суду апеляційної інстанції або за клопотанням сторін чи потерпілого не пізніше п`яти днів з дня внесення такого подання чи клопотання, про що постановляється вмотивована ухвала.
Як убачається з наданих матеріалів, до Сумського апеляційного суду надійшли матеріали провадження № 585/2014/22 за апеляційними скаргами законного представника обвинуваченого ОСОБА_5 - ОСОБА_6 та захисника ОСОБА_7 на вирок Роменського міськрайонного суду Сумської області від 10 квітня 2024 року, відносно ОСОБА_5 , яким його визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України, та яким провадження у справі закрито у зв`язку зі смертю обвинуваченого, на підставі п. 5 ч. 1 ст. 284 КПК України.
Згідно з протоколу та звіту щодо неможливості автоматизованого розподілу справи між суддями Сумського апеляційного суду від 17 вересня 2024 року, визначення колегії суддів для розгляду вказаного кримінального провадження не відбулося у зв`язку із відсутністю потрібної кількості суддів для розподілу справи.
Так, до основного складу колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Сумського апеляційного суду входять два судді, а саме: ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , а до основного складу колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ Сумського апеляційного суду входять судді ОСОБА_10 та ОСОБА_11 .
Під час автоматизованого розподілу кримінального провадження 17 вересня 2024 року визначення суддів для розгляду цього кримінального провадження не відбулося у зв`язку з тим, що зазначені судді приймали участь у кримінальному провадженні під час досудового розслідування, що у силу ст. 76 КПК України позбавляє їх права повторно розглядати його.
Таким чином, у Сумському апеляційному суді відсутня необхідна кількість суддів для розподілу вказаного провадження, що унеможливлює утворення складу суду для судового розгляду.
З огляду на зазначене, беручи до уваги неможливість утворення складу суду для розгляду Сумським апеляційним судом цього провадження, колегія суддів вважає за необхідне задовольнити подання Сумського апеляційного суду та матеріали провадження направити до Полтавського апеляційного суду, як найбільш територіально наближеного суду, для перегляду в апеляційному порядку.
Ураховуючи викладене та керуючись ст.ст. 32, 34 КПК України, колегія суддів
постановила:
подання голови Сумського апеляційного суду задовольнити.
Кримінальне провадження № 585/2014/22 за апеляційними скаргами законного представника обвинуваченого ОСОБА_5 - ОСОБА_6 та захисника ОСОБА_7 на вирок Роменського міськрайонного суду Сумської області від 10 квітня 2024 року, відносно ОСОБА_5 , яким його визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 246 КК України, направити на розгляд із Сумського апеляційного суду до Полтавського апеляційного суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення й оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Касаційний кримінальний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2024 |
Оприлюднено | 30.09.2024 |
Номер документу | 121901180 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Яновська Олександра Григорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні