Справа № 2-869/11
Провадження № 2-во/513/27/24
Саратський районний суд Одеської області
У ХВ АЛ А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 вересня 2024 року Саратський районний суд Одеської області у складі: головуючої судді Бучацької А.І., за участі секретаря судового засідання Филипчук Л.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в селищі Сарата заяву про виправлення описки в рішенні суду у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
У С Т А Н О В И В:
06 вересня 2024 року представник відповідача адвокат Давиденко К.В. звернувся до Татарбунарського районного суду Одеської області з заявою, в якій просить виправити описку в рішенні суду по цивільній справі 2-896/11 від 09 листопада 2011 року, а саме: в першому абзаці описової частини заочного рішення суду невірну дату народження сина ОСОБА_3 " ІНФОРМАЦІЯ_1 " виправити на " ІНФОРМАЦІЯ_1 ".
Заяву обґрунтував тим, що рішенням Татарбунарського районного суду Одеської області від 09 листопада 2011 року розірвано шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_1 . Однак в рішенні суду допущена описка, яка створює відповідачці перешкоди в отримані іноземного громадянства.
Розпорядженням в.о. голови Татарбунарського районного суду Одеської області від 06 вересня 2024 року зазначена цивільна справа в порядку п. 2 ч. 1 ст. 31 ЦПК України передана на розгляд Саратського районного суду Одеської області, до якого надійшла 23 вересня 2024 року.
Оскільки питання про виправлення описки розглянуто судом без повідомлення учасників справи, відповідно до положень ч.2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Згідно ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою осіб, які беруть участь у справі, виправити допущені у судовому рішенні описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
В пункті 19 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року № 14 "Про судове рішення у цивільній справі" зазначено, що вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Заочним рішенням Татарбунарського районного суду Одеської області від 09 листопада 2011 року розірвано шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с. 7).
У абзаці першому описової частини рішення Татарбунарського районного суду від 09.11.2011 року зазначено, що сторони мають двох дітей: сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Проте, з копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 , виданого повторно 07 червня 2024 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану Татарбунарського районного управління юстиції Одеської області, вбачається, що ОСОБА_5 народився ІНФОРМАЦІЯ_4 . Його батьками зазначені ОСОБА_1 та ОСОБА_2 (а.с.6).
Вирішуючи питання про наявність підстав для виправлення описки суд враховує, що Верховний Суд у постанові від 21.07.2020 у справі № 521/1074/17 зазначив, що описка це зроблена судом механічна (мимовільна, випадкова) граматична помилка в рішенні, яка допущена під час його письмово-вербального викладу (помилка у правописі, у розділових знаках тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належать написання прізвищ та імен, адрес, зазначення дат та строків тощо.
Ураховуючи, що описка в описовій частині рішення суду є очевидною та впливає на можливість реалізації судового рішення, суд вважає за необхідне виправити допущену описку.
У відповідності до ч.2 ст. 261 ЦПК України ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Керуючись ст. ст. 269, 258- 261 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Виправити описку в заочному рішенні Татарбунарського районного суду Одеської області № 2-869/11 від 09 листопада 2011 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
В абзаці першому описової частині рішення суду зазначити вірну дату народження сина Максима " ІНФОРМАЦІЯ_5 ", замість невірної "19.10.2004".
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання суддею.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя А. І. Бучацька
Суд | Саратський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2024 |
Оприлюднено | 30.09.2024 |
Номер документу | 121901323 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Саратський районний суд Одеської області
Бучацька А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні