Справа № 2-во/714/9/24
ЄУН: 714/1281/23
У Х В А Л А
23 вересня 2024 року м. Герца
Герцаївський районний суд Чернівецької області в складі :
головуючого-судді Єфтемій С.М.за участю: секретаря судових засідань Постевка Г.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду заяву представниці відповідачки ОСОБА_1 про виправлення описки у судовому рішенні від 12 червня 2024 року по цивільній справі позовною заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог : Орган опіки та піклування Волоківської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області та Орган опіки та піклування Великокучурівської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області про визначення місця проживання дитини, зустрічної позовної заяви ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача Орган опіки та піклування в особі виконавчого комітету Великокучурівської сільської ради Чернівецького району Чернівецької області про визначення місця проживання дитини,-
В С Т А Н О В И В :
Представниця відповідачки ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою про виправлення описки у рішенні Герцаївського районного суду Чернівецької області від 12 червня 2024 року за яким позовні ОСОБА_2 за первісним позовом та відповідачки ОСОБА_3 за зустрічним позовом задоволено частково та визнано місце проживання малолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , почергово з кожним з батьків.
На думку представниці відповідачки, судом у мотивувальній частині рішення, а саме в абзаці 2 сторінки 11 допущеного описку, зазначивши що «подолання певних дискомфортних на першому етапі незручностей для дитини, пов`язаних з тимчасовою зміною звичного для нього місця проживання і середовища, а також налагодження емоційного контакту дитини з «матір`ю» замість правильного з «батьком»… З огляду на зазначене, просила виправити вказану описку.
Відповідно до вимог ч. 1 та ч. 2 ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Описки - це помилки, зумовлені неправильним написанням слів, цифр тощо (пропуск літери, цифри, їх перестановка тощо). Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Не є описками граматичні помилки, які не спотворюють текст судового рішення та не призводять до його неправильного сприймання: неправильне розташування розділових знаків, невірні відмінки слів, застосування русизмів та діалектизмів тощо (постанова Верховного Суду від 18 грудня 2019 року у справі №641/10628/13-ц).
Відповідно до пункту 19 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18 грудня 2009 року №14 «Про судове рішення у цивільній справі», вирішуючи питання про виправлення описок чи арифметичних помилок, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.
Описка, про яку йдеться у заяві представниці відповідачки ОСОБА_1 , не є опискою у розумінні ст. 269 ЦПК України, що впливає на можливість реалізації рішення Герцаївського районного суду Чернівецької області від 12 червня 2024 року, а тому заява останньої про виправлення описки є необґрунтованою та такою, що не підлягає задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 269, 353 ЦПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні заяви представниці відповідачки ОСОБА_1 про виправлення описки у судовому рішенні Герцаївського районного суду Чернівецької області від 12 червня 2024 року відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена безпосередньо до Чернівецького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкриті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя:
Суд | Герцаївський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2024 |
Оприлюднено | 30.09.2024 |
Номер документу | 121910644 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про виправлення помилки у судовому рішенні |
Цивільне
Герцаївський районний суд Чернівецької області
Єфтемій С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні