Ухвала
від 26.09.2024 по справі 305/1646/24
РАХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер 305/1646/24

Провадження по справі 2/305/583/24

УХВАЛА

про відкладення розгляду справи

26.09.2024 року місто Рахів

Рахівський районний суд Закарпатської області у складі: головуючого судді Дочинця С.І., при секретарі Веклюк А.В., розглянувши в порядку загального позовного провадження у підготовчому судовому засіданні в приміщенні Рахівського районного суду Закарпатської області цивільну справу за позовною заявою адвоката Прокіп`юк Оксани Юріївни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Рахівська державна нотаріальна контора, про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину за заповітом, визнання права власності на спадкове майно, -

ВСТАНОВИВ:

У провадженні Рахівського районного суду Закарпатської області перебуває на розгляді цивільна справа за позовом адвоката Прокіп`юк Оксани Юріївни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Рахівська державна нотаріальна контора, про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину за заповітом, визнання права власності на спадкове майно.

Позивач, ОСОБА_1 та її представник ОСОБА_3 про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином шляхом надсилання електронного повідомлення про виклик на номер телефону, вказаний у матеріалах справи. Разом з тим, представник позивача через канцелярію суду подала клопотання про відкладення підготовчого судового засідання у зв`язку з не наданням Рахівською державною нотаріальною конторою належним чином засвідченої копії спадкової справи, відповідно до ухвали Рахівського районного суду Закарпатської області від 19.06.2024 року, а також про застосування до державного нотаріуса заходів процесуального примусу, передбачені п. 3 ч.1 ст. 148 ЦПК України.

Відповідач, ОСОБА_2 про дату, місце та час розгляду справи повідомлявся належним чином шляхом надсилання судового виклику на зареєстровану адресу проживання. У судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив.

Представник третьої особи без самостійних вимог на предмет спору, Рахівська державна нотаріальна контора, про місце, дату та час проведення судового засідання з розгляду даної цивільної справи повідомлений належним чином, шляхом отримання судового виклику в особистому електронному кабінеті. У судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив.

Суд, розглянувши подане представником позивача клопотання про застосування заходів процесуального примусу, дійшов наступного висновку.

У справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи (ч. 1 ст. 42 ЦПК України).

Відповідно до ч. 2 ст. 43 ЦПК Україн учасники справи зобов`язані: 1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; 2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; 3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; 4) подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; 5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; 6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; 7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.

Згідно з ч.3 ст.43 ЦПК України, у випадку невиконання учасником справи його обов`язків суд застосовує до такого учасника справи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Відповідно до ч. 4 ст. 44 ЦПК України суд зобов`язаний вживати заходів для запобігання зловживанню процесуальними правами. У випадку зловживання процесуальними правами учасником судового процесу суд застосовує до нього заходи, визначені цим Кодексом.

Заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства. Заходи процесуального примусу застосовуються судом шляхом постановлення ухвали (ст. 143 ЦПК України).

Види заходів процесуального примусу визначені ч.1 ст.144 ЦПК України, а саме попередження, видалення із залу судового засідання, тимчасове вилучення доказів для дослідження судом, привід, штраф.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 148 ЦПК України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік, станом на 01.01.2024, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3028 гривень.

Крім того, відповідно до ч.2 ст.144 ЦПК України застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом.

Судом встановлено, що ухвалою суду від 19.06.2024 витребувано від Рахівської державної нотаріальної контори належним чином засвідчену копію спадкової справи, у якій видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом серії та номер І-1341 від 25 жовтня 2022 року, на спадкове майно, житловий будинок АДРЕСА_1 , в цілій частині, на ім`я ОСОБА_2 .

Разом з тим, вказані докази не було подано до суду.

Ухвалою Рахівський районний суд Закарпатської області від 28.08.2024 повторно витребувано від Рахівської державної нотаріальної контори належним чином засвідчену копію спадкової справи, проте вказана ухвала суду також не була виконана, не надано доказів неможливості такого виконання.

Згідно інформації з сайту Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (pzmrujust.gov.ua) завідувачем Рахівської державної нотаріальної контори є ОСОБА_4 . Така ж сама інформація міститься на сайті opendatabot.ua.

Приймаючи до уваги неподання Рахівською державною нотаріальною конторою доказів, витребуваних судом, а також неповідомлення суду про неможливість подати вказані докази без поважних причин, суд вважає необхідним застосувати до завідувача Рахівської державної нотаріальної контори Пріц О.І. захід процесуального примусу у виді штрафу в розмірі 0,3 прожиткового мінімуму для працездатних осіб, у зв`язку з чим клопотання представника позивача про застосування до державного нотаріуса заходів процесуального примусу підлягає задоволенню.

Частиною 5 статті 148 Кодексу визначено, що ухвала про стягнення штрафу є виконавчим документом та має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом. Стягувачем за таким виконавчим документом є Державна судова адміністрація України.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.198 ЦПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного ЦПК України строку підготовчого провадження у випадках, визначених ч.2 ст.223 ЦПК України.

Частиною 9 ст.223 ЦПК України передбачено, що про відкладення розгляду справи постановляється ухвала.

Беручи до уваги клопотання представника позивача про відкладення підготовчого судового засідання, суд вважає необхідним підготовче судове засідання з розгляду даної цивільної справи відкласти на іншу дату.

Згідно із ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового засідання технічним засобом здійснює секретар судового засідання. У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Керуючись ст. 223, 240, 247, 294, 353 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання представника позивача ОСОБА_3 про застосування до державного нотаріуса заходів процесуального примусу задовольнити.

Застосувати дозавідувача Рахівськоїдержавної нотаріальноїконтори ПріцОлени Іванівни(90600,м.Рахів,вул.Миру,1,Закарпатської області),захід процесуальногопримусу увиді штрафув розмірі0,3прожиткового мінімумудля працездатнихосіб,що становить908(дев`ятсотвісім)гривень 40копійок,який стягнутина користьдержави вособі Державноїсудової адміністраціїУкраїни (01601,м.Київ,вул.Липська,18/5)за наступнимиреквізитами:Отримувач коштів:ГУК ум.Києві/Печерс.р-н/21081100,Код отримувача(кодза ЄДРПОУ):37993783,Банк отримувача:Казначейство України(ЕАП), Рахунок отримувача:UA118999980313090106000026007, Код класифікації доходів бюджету: 21081100.

Ухвала про застосування заходів процесуального примусу у виді штрафу є виконавчим документом на підставі ч. 5 ст. 148 ЦПК України.

Ухвала дійсна для пред`явлення до виконання протягом 3 (трьох) місяців з дня набрання нею законної сили.

Роз`яснити, що особа, на яку накладено штраф, має право подати клопотання про скасування ухвали про накладення на неї заходів процесуального примусу.

Суд може скасувати постановлену ним ухвалу про стягнення штрафу, якщо особа, стосовно якої її постановлено, виправила допущене порушення та (або) надала докази поважності причин невиконання відповідних вимог суду чи своїх процесуальних обов`язків.

Застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених ЦПК України (ч. 2 ст. 144 ЦПК України).

Повторно витребувати від Рахівської державної нотаріальної контори (90600, м.Рахів, вул. Миру,1, Закарпатської області), належним чином засвідчену копію спадкової справи, у якій видано свідоцтво про право на спадщину за заповітом серії та номер І-1341 від 25 жовтня 2022 року, на спадкове майно, житловий будинок АДРЕСА_1 , в цілій частині, на ім`я ОСОБА_2 .

Клопотання представника позивача ОСОБА_3 про відкладення підготовчого судового засідання задовольнити.

Підготовче судове засідання з розгляду цивільної справи за позовною заявою адвоката Прокіп`юк Оксани Юріївни, яка діє в інтересах ОСОБА_1 , до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору Рахівська державна нотаріальна контора, про визнання недійсним свідоцтва про право на спадщину за заповітом, визнання права власності на спадкове майно відкласти на 11 годину 00 хвилин 22 жовтня 2024 року.

Про час та місце розгляду даної цивільної справи повідомити сторони у справі.

Ухвала може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня оголошення ухвали. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Суддя Рахівського районного суду

Закарпатської області Дочинець С.І.

СудРахівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення26.09.2024
Оприлюднено30.09.2024
Номер документу121913629
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом

Судовий реєстр по справі —305/1646/24

Ухвала від 04.12.2024

Цивільне

Рахівський районний суд Закарпатської області

Дочинець С. І.

Ухвала від 27.11.2024

Цивільне

Рахівський районний суд Закарпатської області

Дочинець С. І.

Ухвала від 22.10.2024

Цивільне

Рахівський районний суд Закарпатської області

Дочинець С. І.

Ухвала від 26.09.2024

Цивільне

Рахівський районний суд Закарпатської області

Дочинець С. І.

Ухвала від 28.08.2024

Цивільне

Рахівський районний суд Закарпатської області

Дочинець С. І.

Ухвала від 18.07.2024

Цивільне

Рахівський районний суд Закарпатської області

Дочинець С. І.

Ухвала від 19.06.2024

Цивільне

Рахівський районний суд Закарпатської області

Дочинець С. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні