Ухвала
від 30.09.2024 по справі 564/4330/23
КОСТОПІЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 564/4330/23

30 вересня 2024 року

м.Костопіль

Костопільський районний суд Рівненської області в особi суддi ОСОБА_1

розглянувши цивільний позов потерпілого Підприємства споживчої кооперації «Комбінат громадського харчування», до ОСОБА_2 про відшкодування майнової шкоди завданої злочином, поданий у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за №12023181150000464 від 11.10.2023 про обвинувачення ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України

ВСТАНОВИВ:

06 грудня 2023 року до Костопільського районного суду Рівненської області із Костопільського відділу Здолбунівської окружної прокуратури Рівненської області надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за №12023181150000464 від 11 жовтня 2023 року про обвинувачення ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України, який надійшов у провадження судді ОСОБА_1 .

До початку судового розгляду даного кримінального провадження потерпілим у кримінальному провадженні, Підприємством споживчої кооперації «Комбінат громадського харчування», подано цивільний позов до ОСОБА_2 про відшкодування майнової шкоди завданої злочином.

Дослідивши поданий потерпілим, Підприємством споживчої кооперації «Комбінат громадського харчування», цивільний позов суд дійшов наступних висновків.

Відповідно дост.61КПК Україницивільним позивачему кримінальномупровадженні єфізична особа,якій кримінальнимправопорушенням абоіншим суспільнонебезпечним діяннямзавдано майновоїта/абоморальної шкоди,а такожюридична особа,якій кримінальнимправопорушенням завданомайнової шкоди,та якав порядку,встановленому цимКодексом,пред`явилацивільний позов. Цивільний позивач повідомляється про прийняті процесуальні рішення в кримінальному провадженні, що стосуються цивільного позову, та отримує їх копії у випадках та в порядку, встановлених цим Кодексом для інформування та надіслання копій процесуальних рішень потерпілому.

На підставі ст.62 КПК України цивільним відповідачем у кримінальному провадженні може бути фізична або юридична особа, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану злочинними діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, та до якої пред`явлено цивільний позов у порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно доч.ч.1,4,5ст.128КПК Україниособа,якій кримінальнимправопорушенням абоіншим суспільнонебезпечним діяннямзавдано майновоїта/абоморальної шкоди,має правопід часкримінального провадженнядо початкусудового розглядупред`явитицивільний позовдо підозрюваного,обвинуваченого абодо фізичноїчи юридичноїособи,яка зазаконом несецивільну відповідальністьза шкоду,завдану діяннямипідозрюваного,обвинуваченого абонеосудної особи,яка вчиниласуспільно небезпечнедіяння.Форма тазміст позовноїзаяви повиннівідповідати вимогам,встановленим допозовів,які пред`являютьсяу порядкуцивільного судочинства. Цивільний позов у кримінальному провадженні розглядається судом за правилами, встановленими цим Кодексом. Якщо процесуальні відносини, що виникли у зв`язку з цивільним позовом, цим Кодексом не врегульовані, до них застосовуються норми Цивільного процесуального кодексу України за умови, що вони не суперечать засадам кримінального судочинства.

У свою чергу, відповідно до п.1 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити найменування суду першої інстанції, до якого подається заява.

Разом зтим,позовна заяваПідприємства споживчоїкооперації «Комбінатгромадського харчування» містить найменування суду першої інстанції, до якого подається заява Костопільський районний суд, тоді як повна правильна назва суду першої інстанції, до якої подається така заява Костопільський районний суд Рівненської області.

Відповідно до п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Проте, подана Підприємством споживчої кооперації «Комбінат громадського харчування» позовна заява не містить:

-місця проживання чи перебування відповідача ОСОБА_2 та його поштовий індекс;

-реєстраційний номер облікової картки платника податків відповідача ОСОБА_2 за його наявності або номер і серію його паспорта, якщо такі відомості позивачу відомі, відомі номери засобів зв`язку позивача, відповідача та адреси електронної пошти позивача та відповідача, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету позивача та відповідача.

Відповідно до п.3, 5, 9, 10 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; попередній (орієнтовний)розрахунок сумисудових витрат,які позивачпоніс іякі очікуєпонести узв`язку ізрозглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Крім того, відповідно до п.1 ч.1 ст.176 ЦПК України, ціна позову визначається, зокрема, у позовах про стягнення грошових коштів сумою, яка стягується.

Однак, подана Підприємством споживчої кооперації «Комбінат громадського харчування» позовна заява не містить:

-обґрунтованого розрахунку суми, що стягується із зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, а саме щодо ціни позову;

-попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;

-підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Крім того, відповідно до ч.5 ст.177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Проте, позивачем не додано до позовної заяви докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме щодо ціни позову.

Відповідно до ч.7 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Однак, до поданого Підприємством споживчої кооперації «Комбінат громадського харчування» позов, який підписаний представником ОСОБА_3 , не додано довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача, зокрема щодо підписання позовної заяви.

Відтак суд дійшов переконливого висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ст.175 та ст.177 ЦПК України.

Виявлені недоліки позовної заяви необхідно усунути та подати суду позовну заяву, яка повинна містити: місце проживання чи перебування відповідача ОСОБА_2 та його поштовий індекс; реєстраційний номер облікової картки платника податків відповідача ОСОБА_2 за його наявності або номер і серію його паспорта, якщо такі відомості позивачу відомі, відомі номери засобів зв`язку позивача, відповідача та адреси електронної пошти позивача та відповідача, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету позивача та відповідача; обґрунтований розрахунок суми, що стягується із зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, а саме щодо ціни позову; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Крім того, необхідно додати до позовної заяви: докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме щодо ціни позову; довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача, зокрема щодо підписання позовної заяви.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, позовна заява Підприємства споживчої кооперації «Комбінат громадського харчування» підлягає залишенню без руху для усунення недоліків.

На підставінаведеного,керуючись ст.175,177ЦПК України,ст.ст.61,62,128,372КПК України,суд,-

УХВАЛИВ:

Цивільний позов Підприємства споживчої кооперації «Комбінат громадського харчування», до ОСОБА_2 про відшкодування майнової шкоди завданої злочином, поданий у кримінальному провадженні внесеному до ЄРДР за №12023181150000464 від 11.10.2023 про обвинувачення ОСОБА_2 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.185 КК України залишити без руху.

Надати Підприємству споживчоїкооперації «Комбінатгромадського харчування» строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків 10 /десять/ днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатись неподаною і повернута позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяОСОБА_1

СудКостопільський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення30.09.2024
Оприлюднено01.10.2024
Номер документу121946690
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —564/4330/23

Ухвала від 30.09.2024

Кримінальне

Костопільський районний суд Рівненської області

Грипіч Л. А.

Ухвала від 04.09.2024

Кримінальне

Костопільський районний суд Рівненської області

Грипіч Л. А.

Ухвала від 11.07.2024

Кримінальне

Костопільський районний суд Рівненської області

Грипіч Л. А.

Ухвала від 03.07.2024

Кримінальне

Костопільський районний суд Рівненської області

Грипіч Л. А.

Ухвала від 17.05.2024

Кримінальне

Костопільський районний суд Рівненської області

Грипіч Л. А.

Ухвала від 21.03.2024

Кримінальне

Костопільський районний суд Рівненської області

Грипіч Л. А.

Ухвала від 21.03.2024

Кримінальне

Костопільський районний суд Рівненської області

Грипіч Л. А.

Ухвала від 21.03.2024

Кримінальне

Костопільський районний суд Рівненської області

Грипіч Л. А.

Ухвала від 31.01.2024

Кримінальне

Костопільський районний суд Рівненської області

Грипіч Л. А.

Ухвала від 07.12.2023

Кримінальне

Костопільський районний суд Рівненської області

Грипіч Л. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні