Ухвала
від 26.09.2024 по справі 542/799/24
НОВОСАНЖАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

справа № 542/799/24

провадження № 2/542/311/24

26 вересня 2024 року Новосанжарський районний суд Полтавської області у складі

головуючого судді Кашуби М.І.,

за участю секретаря судового засідання Журавель О.В.,

прокурора Хутченко Я.О.,

розглянувши увідкритому судовомузасіданні заявупрозивача прозменшення розмірупозовних вимогу справіза позовомпершого заступникакерівникаРешетилівськоїокружної прокуратуриПолтавськоїобласті вінтересах державив особіоргану,уповноваженого державоюздійснювати відповідніфункції успірних правовідносинах Драбинівськоїсільської радиПолтавського районуПолтавської областідо ОСОБА_1 про поверненнябезпідставно збереженихкоштів,-

в с т а н о в и в:

В провадженні Новосанжарського районного суду Полтавської області перебуває зазначена справа.

25.09.2024 до суду від позивача надійшло клопотання про зменшення розміру позовних вимог.

Прокурор в судовому засіданні підтримала вказане клопотання та просила його задовольнити.

Надаючи оцінку поданому клопотанню, суд дійшов таких висновків.

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 49 ЦПК України позивач вправі збільшити абозменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Ухвалою Новосанжарського районного суду Полтавської області від 14.05.2024 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі. Справу вирішено розглядати за правилами загального позовного провадження.

Ухвалою Новосанжарського районного суду Полтавської області від 18.07.2024 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.

Отже, правовий аналіз приписів п. 2 ч. 2 ст. 49 ЦПК України свідчить про те, що правом на подання заяви про зменшення розміру позовних вимог, у випадку, якщо справа розглядається у порядку загального позовного провадження, позивач наділений до закінчення підготовчого засідання.

Як вже зазначалось вище, провадження в даній справі здійснюється за правилами загального позовного провадження, а підготовче засідання у справі було закінчено 18.07.2024.

Відповідно доположеньст.126ЦПКУкраїниправо навчиненняпроцесуальноїдії втрачаєтьсяіззакінченнямстроку,встановленогозакономабо судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

Дослідивши подане клопотання судом встановлено, що воно подано з пропуском визначеного законом процесуального строку.

При цьому, суд не вбачає підстав для вирішення питання щодо поновлення цього строку за правилами ст. 127 ЦПК України, оскільки заявником не було подано до суду відповідного клопотання, а також тому, що нормами ЦПК України чітко визначено іншу процесуальну поведінку позивача у разі часткового задоволення його вимог відповідачем на стадії судового розгляду справи.

Так, положеннями п. 1 ч. 2 ст. 49 ЦПК України визначено, зокрема, що позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.

При цьому, суд звертає увагу позивача, що за правилами ч. 3 ст. 142 ЦПК України, у разі відмови позивача від позову понесені ним витрати відповідачем не відшкодовуються, а витрати відповідача за його заявою стягуються з позивача. Однак якщо позивач не підтримує своїх вимог унаслідок задоволення їх відповідачем після пред`явлення позову, суд за заявою позивача присуджує стягнення понесених ним у справі витрат з відповідача.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що заяву позивача про зменшення розміру позовних вимог слід залишити без розгляду на підставі ч. 2 ст. 126 ЦПК України.

Згідно з частиною 2статті 258 ЦПК України процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, зупинення або закриття провадження у справі, залишення заяви без розгляду, а також в інших випадках, передбачених цим Кодексом, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.

На підставі викладеного і керуючись статтями 183, 258 - 261 ЦПК України, суд,

п о с т а н о в и в:

Заяву позивача про зменшення розміру позовних вимог залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому повної ухвали суду.

Суддя Новосанжарського районного суду

Полтавської області Кашуба М.І.

Повний текст ухвали складений 30.09.2024.

СудНовосанжарський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення26.09.2024
Оприлюднено03.10.2024
Номер документу121993675
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них оренди

Судовий реєстр по справі —542/799/24

Ухвала від 22.10.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 26.09.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 26.09.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 26.09.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 26.09.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 18.07.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 18.07.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

Ухвала від 14.05.2024

Цивільне

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Кашуба М. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні