Ухвала
від 02.10.2024 по справі 930/2546/24
НЕМИРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 930/2546/24

Провадження №2/930/918/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.10.2024 року м. Немирів

Суддя Немирівського районного суду Вінницької області Царапора О.П., розглянувши заяву про самовідвід судді у цивільнійсправі 930/2546/24 (провадження № 2/930/918/24) за позовом представника ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «Вінниця Збут» Сергія Мосьондза до ОСОБА_1 , третя особа: Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Вінницягаз», про стягнення заборгованості за послуги з постачання природного газу,

В С Т А Н О В И В:

До Немирівського районного суду Вінницької області надійшла цивільна справа, за позовом представника ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «Вінниця Збут» Сергія Мосьондза до ОСОБА_1 , третя особа: Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Вінницягаз», про стягнення заборгованості за послуги з постачання природного газу.

01.10.2024 року згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями, суддя Царапора О.П. визначений головуючим у вище вказаній справі.

Головуючий по справі суддя Царапора О.П. заявив собі самовідвід, мотивуючи його тим, що в його провадженні перебувала цивільна справа № 930/1979/21, за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінницягаз Збут" до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за послуги з постачання природного газу та зустрічним позовом ОСОБА_1 до ТОВ «Вінницягаз Збут» та АТ «Вінницягаз» про скасування нарахованої постачальником заборгованості та зобов`язання вчинити певні дії.

Ухвалою суду від 09.03.2022 року заяву судді Немирівського районного суду Вінницької області Царапори О.П. про самовідвід у цивільній справі № 930/1979/21 провадження № 2/930/79/22 за позовомТовариства зобмеженою відповідальністю"ВінницягазЗбут"до ОСОБА_1 про стягненнязаборгованості запослуги зпостачання природногогазу тазустрічним позовом ОСОБА_1 доТОВ «ВінницягазЗбут» таАТ «Вінницягаз»про скасуваннянарахованої постачальникомзаборгованості тазобов`язання вчинитипевні дії задоволено.

Як вбачається із вище вказаної ухвали, 24.01.2022 року до приміщення Немирівського районного суду Вінницької області, як вже потім стало відомо увійшов позивач ОСОБА_1 разом із невідомими особами, для участі у розгляді цивільної справи, яка була призначена до розгляду суддею Войницькою Т.Є. на 11:00 год. Невідомі особи, що супроводжували ОСОБА_1 та сам ОСОБА_1 почали безпідставно негативно висловлюватися в адресу судді. Також невідомі для судді особи, що супроводжували ОСОБА_1 та сам ОСОБА_1 здійснили спробу проникнути до робочого кабінету судді ОСОБА_2 .. Такі дії невідомих осіб, які супроводжували ОСОБА_1 , та самого ОСОБА_1 були зупинені працівниками судової охорони.

З огляду на такі їхні дії вважає, що з боку позивача ОСОБА_1 та невідомих осіб, які супроводжували його, існує наявна упередженість до судді.

Так, відповідачем у вказаній справі є ОСОБА_1 .

А тому, зважаючи на ці обставини, виходячи з необхідності уникнення недовіри до суду та виключення сумніву щодо об`єктивного розгляду справи та для забезпечення умов, за яких у будь-кого не виникало б сумнівів щодо розгляду справи безстороннім та неупередженим судом, пройшов до висновку про необхідність заявити собі самовідвід.

Питання про самовідвід вирішується без повідомлення учасників справи на підставі вимог частини восьмоїстатті 40 ЦПК України.

Відповідно до ч. 2ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі, якщо відповідно до положень Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального засобу не здійснюється.

Вивчивши подану заяву про самовідвід та матеріали справи, суддя дійшов наступного висновку.

Відповідно до ч.1ст.2 ЦПК Українизавданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Згідно ч.1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини, судді зобов`язані викликати довіру в учасників судового розгляду, а тому будь-який суддя, стосовно якого є підстави для підозри у недостатній неупередженості, повинен брати самовідвід або бути відведений.

Так, відповідно до пункту п`ятого частини першої статті 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає самовідводу, якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Згідно із частиною першою статті 39 ЦПК України з підстав, зазначених у статтях 36, 37, 38 даного Кодексу, суддя зобов`язаний заявити самовідвід.

Відповідно до статті 39 ЦПК України відвід (самовідвід) повинен бути вмотивованим і заявленим до початку з`ясування обставин у справі та перевірки їх доказами.

Відповідно до ч.4 ст.10 ЦПК України цивільне процесуальне законодавство України застосовується з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

Відповідно до ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод , кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь - якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Згідно з п.2.5 Бангалорських принципів поведінки суддів, які враховані при прийнятті Кодексу суддівської етики, суддя заявляє самовідвід в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не уявляється за можливе винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.

Європейський суд з прав людини неодноразово у своїх рішеннях зазначав, що важливим питанням є довіра, яку суди повинні викликати у громадськості в демократичному суспільстві (рішення Європейського суду з прав людини у справі Ветштайн проти Швейцарії , Білуха проти України ).

Відповідно до практики ЄСПЛ (рішення від 09.11.2006 року у справі Білуга проти України , від 28.10.1999 року у справі Ветштан проти Швейцарії ) важливим питанням є довіра, яку суди повинні вселяти у громадськість у демократичному суспільстві. Судді зобов`язані викликати довіру в учасників судового розгляду, а тому будь-який суддя, стосовно якого є підстави для підозри у недостатній неупередженості, повинен брати самовідвід або бути відведений.

Оскільки, розгляд цієї справи може викликати у сторін сумніви щодо розгляду справи безстороннім та неупередженим судом, проходжу до висновку про необхідність заяву головуючого судді задовольнити.

Керуючись ст. ст. 36-41, 260, 353 ЦПК України, -

П О С Т А Н О В И В:

Заяву про самовідвід головуючого судді Царапори О.П. - задовольнити.

Цивільну справу № 930/2546/24(провадження№ 2/930/918/24)за позовомпредставника ТОВАРИСТВАЗ ОБМЕЖЕНОЮВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВінницяЗбут» СергіяМосьондза до ОСОБА_1 ,третя особа:Акціонерне товариство«Оператор газорозподільноїсистеми «Вінницягаз»,про стягненнязаборгованості запослуги зпостачання природногогазу - передати до канцелярії Немирівського районного суду Вінницької області для визначення судді у порядку, встановленому ст. 33 ЦПК України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://nm.vn.court.gov.ua/sud0217/.

Суддя О.П. Царапора

СудНемирівський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення02.10.2024
Оприлюднено03.10.2024
Номер документу122011571
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —930/2546/24

Рішення від 12.12.2024

Цивільне

Іллінецький районний суд Вінницької області

Шелюховський М. В.

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Іллінецький районний суд Вінницької області

Олексієнко О. Ю.

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Іллінецький районний суд Вінницької області

Шелюховський М. В.

Ухвала від 23.10.2024

Цивільне

Іллінецький районний суд Вінницької області

Шелюховський М. В.

Ухвала від 08.10.2024

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Науменко С. М.

Ухвала від 07.10.2024

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Науменко С. М.

Ухвала від 02.10.2024

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Царапора О. П.

Ухвала від 01.10.2024

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Войницька Т. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні