Ухвала
від 30.09.2024 по справі 688/1708/24
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2024 року

м. Хмельницький

Справа № 688/1708/24

Провадження № 11-кп/4820/589/24

Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Хмельницького апеляційного суду у складі:

головуючої судді ОСОБА_1 ,

суддів ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,

з участю секретаря с/з ОСОБА_4 ,

прокурора ОСОБА_5 ,

захисника ОСОБА_6

розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Хмельницькому у режимівідеоконференції матеріали провадження за апеляційною скаргою захисника обвинуваченого ОСОБА_7 адвоката ОСОБА_6 на ухвалу Шепетівського міськрайонного суду від 12 вересня 2024 року,

в с т а н о в и л а:

Ухвалою Шепетівського міськрайонного суду від 12 вересня 2024 року задоволено клопотання прокурора Хмельницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_5 про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою відносно

ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Ізяслав Хмельницької області, громадянина України, з неповною вищою освітою, неодруженого, зареєстрованого по АДРЕСА_1 , проживаючого по АДРЕСА_2 , військовослужбовця військової частини НОМЕР_1 , раніше судимого,

та обрано відносно обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст.186 та ч.2 ст.309 КК України, запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 днів, до 10 листопада 2024 року включно.

Визначено обвинуваченому ОСОБА_7 заставу в розмірі 80 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 242240 гривень, у разі внесення якої, постановлено покласти на обвинуваченого наступні обов`язки: прибувати за кожною вимогою до прокурора та суду; не відлучатися з населеного пункту, в якому він проживає без дозволу прокурора чи суду; повідомляти прокурора та суд про зміну місця проживання чи роботи; заборонити спілкування зі свідками у вказаному кримінальному провадженні. У разі невиконання цих обов`язків, застава звертається в дохід держави.

Роз`яснено, що з моменту звільнення з-під варти у зв`язку із внесенням застави ОСОБА_7 вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у вигляді застави.

Обираючи запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, місцевий суд оцінив в сукупності всі обставини, у тому числі суспільну небезпечність вчинених кримінальних правопорушень, дані про особу обвинуваченого, наявність ризиків, передбачених ст.177 КПК України, які суд вважає доведеними, виходячи з обставин вчинення кримінальних правопорушень, інкримінованих обвинуваченому та процесуальної поведінки останнього.

Із зазначених підстав суд дійшов висновку про існування ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, які є підставою для обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, та вважав, що застосування більш м`яких запобіжних заходів відносно ОСОБА_7 не забезпечать належної процесуальної поведінки обвинуваченого, оскільки він, перебуваючи на волі, може порушити покладені на нього законом процесуальні обов`язки та переховуватися від суду; незаконно впливати на потерпілого та свідків, вчинити інше кримінальне правопорушення.

Не погоджуючись з вищевказаною ухвалою, захисник обвинуваченого подав апеляційну скаргу, в якій просить змінити ухвалу Шепетівського міськрайонного суду від 12 вересня 2024 року, та застосувати відносно ОСОБА_7 запобіжний захід у виді домашнього арешту за місцем його фактичного проживання: АДРЕСА_2 .

Свої вимоги аргументує тим, що рішення суду не відповідає вимогам ст.370 КПК України, є незаконним, необґрунтованим і невмотивованим.

Стверджує, що суд, обираючи його підзахисному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, не розглянув можливість застосування інших альтернативних запобіжних заходів.

Вказує, що ОСОБА_7 має постійне місце проживання та реєстрацію, є учасником бойових дій, характеризується позитивно.

Крім того обвинувачений, як зазначає захисник, під час досудового слідства та судового розгляду не чинив будь-яких перешкод для встановлення істини у справі, а тому відсутній ризик переховування від суду.

Заслухавши суддю-доповідача про зміст оскарженого судового рішення з коротким викладом доводів апеляційної скарги, пояснення захисника на підтримку поданої апеляційної скарги з мотивів наведених у ній, думку прокурора про законність та обґрунтованість ухвали суду та безпідставність доводів сторони захисту, перевіривши судове рішення в межах апеляційної скарги та обговоривши її доводи, вивчивши матеріали кримінального провадження, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, з огляду на таке.

Розглядаючи клопотання прокурора про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою, для прийняття законного та обґрунтованого рішення в порядку ст.194 КПК України, суд повинен з`ясувати всі обставини, які передбачають підстави для застосування цього запобіжного заходу та умови, за яких таке застосування можливе.

У відповідності до ч. 1 ст.194КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: 1) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; 2) наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; 3) недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Суд при розгляді клопотання прокурора в повній мірі дотримався цих вимог закону.

Згідно положень ст.183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим ст.177 КПК України.

Як вбачається із матеріалів судового провадження, подане до суду першої інстанції клопотання прокурора про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо обвинуваченого ОСОБА_7 відповідає вимогам ст. 184 КПК України.

В обґрунтування клопотання прокурор посилався на наявність обґрунтованих ризиків, передбачених ч.1 ст.177 КПК України, зокрема, переховування від суду, незаконного впливу на свідків та потерпілого у кримінальному провадженні, вчинити інше кримінальне правопорушення.

Наведені в клопотанні прокурора підстави для застосування до ОСОБА_7 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою належним чином перевірялись судом. При цьому був опитаний ОСОБА_7 вислухана думка прокурора, захисника, з`ясовані інші обставини, які мають значення при вирішенні питання щодо застосування запобіжного заходу.

Так, суд врахував наведені прокурором обставини, а також те, що обвинувальний акт відносно ОСОБА_7 надійшов на розгляд до Шепетівського міськрайонного суду в квітні 2024 року, ухвалою від 24 липня 2024 року ОСОБА_7 оголошено в розшук. Судові засідання неодноразово відкладались через неявку обвинуваченого.

За таких обставин, суд прийшов до правильного висновку про те, що інші менш суворі запобіжні заходи не зможуть забезпечити належну процесуальну поведінку ОСОБА_7 , який може і надалі ухилятися від суду.

Наявність позитивної характеристики та постійного місця проживання у ОСОБА_7 , його статус учасника бойових дій, не є беззаперечними підставами, відповідно до вимог КПК України, для зміни обраного йому запобіжного заходу, оскільки наведене враховується в сукупності з іншими обставинами у кримінальному провадженні, зокрема: тяжкістю інкримінованого кримінального правопорушення, фактичними обставинами кримінального провадження, суворістю можливого покарання, поведінкою обвинуваченого під час судового розгляду кримінального провадження в суді першої інстанції, які стали підставою для задоволення клопотання прокурора.

Доводи апеляційної скарги сторони захисту стосовно того, що суд не розглянув можливість застосування відносно обвинуваченого альтернативних запобіжних заходів, є безпідставними, оскільки, приймаючи рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, суд тим самим виключив можливість застосування до обвинуваченого більш м`яких запобіжних заходів через неспроможність їх забезпечити належну процесуальну поведінку обвинуваченого у кримінальному провадженні, з чим і погоджується колегія суддів.

Отже, при розгляді клопотання прокурора з`ясовано всі обставини, з якими закон пов`язує можливість обрання запобіжного заходу саме у вигляді тримання під вартою, що в повній мірі забезпечить належну процесуальну поведінку обвинуваченого.

Враховуючи вищевикладене, потреба в обмеженні права на особисту свободу обвинуваченого шляхом обрання останньому найсуворішого запобіжного заходу є виправданою.

За таких обставин, колегія суддів вважає ухвалу суду законною, обґрунтованою та вмотивованою, порушень норм чинного КПК України, які могли б стати підставою для скасування чи зміни судового рішення, не встановлено.

Керуючись ст.ст. 177, 178, 183, 194, 196, 197, 407, 418, 422 КПК України, колегія суддів,

п о с т а н о в и л а :

Ухвалу Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області від 12 вересня 2024 року про обрання щодо ОСОБА_7 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів до 10 листопада 2024 року включно, з визначенням застави в розмірі 242240 грн. залишити без змін, а апеляційну скаргу захисника без задоволення.

Ухвала набирає законної сили негайно після її винесення, є остаточною й оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Судді:

ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3

СудХмельницький апеляційний суд
Дата ухвалення рішення30.09.2024
Оприлюднено04.10.2024
Номер документу122032436
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів тримання під вартою

Судовий реєстр по справі —688/1708/24

Вирок від 21.10.2024

Кримінальне

Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області

Козачук С. В.

Ухвала від 30.09.2024

Кримінальне

Хмельницький апеляційний суд

Вітюк І. В.

Ухвала від 30.09.2024

Кримінальне

Хмельницький апеляційний суд

Вітюк І. В.

Ухвала від 24.09.2024

Кримінальне

Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області

Козачук С. В.

Ухвала від 20.09.2024

Кримінальне

Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області

Козачук С. В.

Ухвала від 12.09.2024

Кримінальне

Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області

Козачук С. В.

Ухвала від 12.09.2024

Кримінальне

Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області

Козачук С. В.

Ухвала від 24.07.2024

Кримінальне

Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області

Козачук С. В.

Ухвала від 19.06.2024

Кримінальне

Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області

Козачук С. В.

Ухвала від 06.06.2024

Кримінальне

Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області

Козачук С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні