Ухвала
від 01.10.2024 по справі 160/34537/23
ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

01 жовтня 2024 року м. Дніпросправа № 160/34537/23

Суддя Третього апеляційного адміністративного суду Юрко І.В. перевіривши на відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу Павлоградської районної державної лікарні ветеринарної медицини на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26.07.2024 року у справі № 160/34537/23 за позовом Керівника Павлоградської окружної прокуратури; Виконавчого комітету Павлоградської міської ради до Павлоградської районної державної лікарні ветеринарної медицини; (третя особа - Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В :

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26.07.2024 року у вказаній вище справі адміністративний позов задоволено частково.

Не погодившись з таким судовим рішенням, відповідач 27.09.2024 року подав апеляційну скаргу.

Перевіривши вказану апеляційну скаргу на відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до пунктів 2 та 3 частини п`ятої статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додаються копії апеляційної скарги відповідно до кількості учасників справи та копії доданих до апеляційної скарги письмових матеріалів, що відсутні в учасників справи, відповідно до кількості учасників справи.

Скаржник додав до апеляційної скарги докази направлення копії апеляційної скарги іншим учасникам справи.

Проте, суд зазначає, що копії апеляційної скарги та копії додатків до неї відповідно до вказаних вище норм повинні бути додані до апеляційної скарги. Такі копії учасникам справи надсилає суд апеляційної інстанції у разі відкриття апеляційного провадження, відповідно до норм статті 301 Кодексу адміністративного судочинства України.

Крім того, відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до частини 5, п.2 частини 6 статті 251 Кодексу адміністративного судочинства України учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено в порядку письмового провадження, копія судового рішення надсилається протягом двох днів із дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності у особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса відсутня. Днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.

Якщо судове рішення надіслано до електронного кабінету пізніше 17 години, судове рішення вважається врученим у робочий день, наступний за днем його відправлення, незалежно від надходження до суду повідомлення про його доставлення.

Оскаржуване рішення суду ухвалено 26 липня 2024 року.

Копію рішення суду скаржник отримав в електронному вигляді 26.07.2024 року о 17:05, що підтверджується відомостями з Електронного суду.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Таким чином, на підставі вказаної норми скаржник мав право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду в разі подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного тексту рішення суду.

Відтак, останній днем апеляційного оскарження в даному випадку є 27.08.2024 року (вівторок).

Разом з тим, апеляційна скарга подана скаржником 27.09.2024 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження.

Скаржник не заявив суду клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, проте зазначив в апеляційній скарзі, що керівник відповідача - ОСОБА_1 в період з 24.07.2024 року по 24.09.2024 року перебував у відпустці та на лікарняному, а доступ до Електронного суду та кваліфікований електронний підпис для направлення документів має лише він. Про результат розгляду справи №160/34537/23 та прийняте рішення представник відповідача дізнався 19.09.2024 року у Виконавчому комітеті Павлоградської міської ради. Зазначає, що строк апеляційного оскарження пропущено з поважних причин.

Суд вважає, що вказані скаржником обставини не є поважними, з огляду на таке.

Відповідно до частини першої статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.

Як зазначалося вище, копію рішення суду відповідач отримав в електронному вигляді 26.07.2024 року о 17:05, однак апеляційна скарга подана скаржником лише 27.09.2024 року.

Неналежне виконання скаржником вимог Кодексу адміністративного судочинства України в частині порядку подання апеляційної скарги та відповідних документів до неї, а також недоліки в організації роботи підприємтсва не є поважними підставами для поновлення строку апеляційного провадження.

Посилання скаржника на наявність доступу до Електронного суду лише у керівника, який в період апеляційного оскарження перебував у відпустці та на лікарняному, суд до уваги не приймає, оскільки відповідач, як учасник справи, має право отримувати інформацію про стан розгляду справи та результат її розгляду як через так і безпосередньо в суді, а подати апеляційну скаргу має право будь-яка уповноважена особа через систему «Електронний суд», поштою та безпосередньо до суду.

В Єдиному державному реєстрі судових рішень 29.07.2024 рокузабезпечено загальний доступ до рішення суду у справі №160/34537/23.

Скаржником не зазначено, що завадило йому дізнатися про існування оскаржуваного рішення шляхом звернення до суду першої інстанції чи під час моніторингу ЄДРСР.

Апеляційна скарга подана безпосередньо до Третього апеляційного адміністративного суду, тобто без електронного підпису керівника.

За таких обставин, суд апеляційної інстанції зазначає, що неналежне використання наданих процесуальних прав не може визнаватись судом як поважна причина пропуску процесуального строку, а відтак зазначені скаржником причини пропуску строку апеляційного оскарження є неповажними.

Частиною другою статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.

Згідно частини третьої статті 298 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно до частини першої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 169, 298 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач, -

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Павлоградської районної державної лікарні ветеринарної медицини на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 26.07.2024 року залишити без руху.

Скаржникові усунути встановлені недоліки апеляційної скарги шляхом подання до Третього апеляційного адміністративного суду:

- копії поданої апеляційної скарги для інших учасників справи;

- заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження із зазначенням поважних причин пропуску такого строку;

Встановити строк для усунення виявлених недоліків апеляційної скарги - десять днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Після усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.

СуддяІ.В. Юрко

СудТретій апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення01.10.2024
Оприлюднено04.10.2024
Номер документу122037203
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи зі спорів з приводу реалізації державної політики у сфері освіти, науки, культури та спорту

Судовий реєстр по справі —160/34537/23

Ухвала від 26.11.2024

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Бевзенко В.М.

Ухвала від 18.10.2024

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Юрко І.В.

Ухвала від 01.10.2024

Адміністративне

Третій апеляційний адміністративний суд

Юрко І.В.

Рішення від 26.07.2024

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Рянська Вікторія В'ячеславівна

Ухвала від 03.01.2024

Адміністративне

Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Рянська Вікторія В'ячеславівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні