Справа № 504/2525/20
Номер провадження 2-і/504/135/22
УХВАЛА
07.02.2022смт.Доброслав
Комінтернівський районний суд Одеської області в складі:
головуючого судді - Доброва П.В.,
при секретарі Данько Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в приміщенні суду в смт. Доброслав Одеської області заяву директора ТОВ «Сервіс Транс Балк» ОСОБА_1 про відвід судді Доброва Павла Володимировича від розгляду справи №504/2525/20,
встановив:
В провадженні Комінтернівського районного суду Одеської області знаходяться цивільна справа №504/2525/20 (провадження № 2-і/504/135/22) за заявою ТОВ «Сервіс Транс Балк» про визнання виконавчих документів такими, що не підлягають виконанню.
Розгляд справи здійснюється одноособово суддею Комінтернівського районного суду Одеської області Добровим П.В.
03.02.2022 року до канцелярії суду надійшла заява директора ТОВ «Сервіс Транс Балк» ОСОБА_1 про відвід судді Комінтернівського районного суду Одеської області Доброва П.В. від розгляду справи №504/2525/20.
Заява обґрунтованатим,що 27.08.2021року Комінтернівськимрайонним судомОдеської областіпо цивільнійсправі №504/2525/20 (провадження №2/504/1022/21) ухвалено заочне рішення, яким позовну заяву ОСОБА_2 , ОСОБА_3 доТОВ «СервісТранс Балк»про відшкодуванняматеріальної шкодизадоволено тастягнуто зТОВ «СервісТранс Балк»на користь ОСОБА_2 ,П`єраФранка сумузавданої матеріальноїшкоди урозмірі 50750,00грн,витрати напрофесійну правничудопомогу урозмірі 7500,00грн,а також суму сплаченого судового збору у розмірі 840,80 грн та витрати, пов`язані із залученням спеціалістів у розмірі 980 грн.
На підставі зазначеного заочного рішення видано виконавчі листи.
В своїй заяві ОСОБА_1 зазначає, що розгляд вказаної справи було здійснено судом без належного повідомлення ТОВ «Сервіс Транс Балк», що позбавило можливості відповідача належним чином реалізувати свої процесуальні права та обов`язки. Крім того, вказане заочне рішення було ухвалено судом без урахування клопотання про відкладення розгляду справи, обґрунтованого необхідністю подання відзиву на позовну заяву.
Відсутність інформації щодо стану розгляду справи та належного повідомлення відповідача ТОВ «Сервіс Транс Балк» про наявність ухваленого заочного рішення від 27.08.2021 року, позбавило можливості своєчасно подати заяву про його перегляд та призвело до внесення відомостей до Єдиного державного реєстру судових рішень про набрання ним законної сили.
Крім того, судом тривалий час не здійснювалися дії щодо відкриття провадження у справі за заявою директора ТОВ «Сервіс Транс Балк» ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення Комінтернівського районного суду Одеської області від 27.08.2021 року (справа №504/2525/20, провадження №2-п/504/24/22), а також не було вжито заходів щодо витребування помилково виданих виконавчих листів або встановлення заборони пред`явлення їх до виконання. Зазначені обставини стали підставою для відкриття виконавчих проваджень та звернення стягнення на майно та кошти ТОВ «Сервіс Транс Балк».
На думку ОСОБА_1 , відмова у задоволенні заяви ТОВ «Сервіс Транс Балк» про зупинення стягнення у виконавчих провадженнях, поданої в рамках цивільної справи №504/2525/20 за заявою ТОВ «Сервіс Транс Балк» про визнання виконавчих документів такими, що не підлягають виконанню та відмова у задоволені заяви ТОВ «Сервіс Транс Балк» про перегляд заочного рішення Комінтернівського районного суду Одеської області від 27.08.2021 року у справі за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ТОВ «Сервіс Транс Балк» про відшкодування матеріальної шкоди спрямовані на порушення прав відповідача та ілюструє майбутній розгляд даної справи по суті.
Відповідно до п.5 ч.1ст.36 ЦПК Українисуддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, які викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.
Згідно ч.1 ст.39 ЦПК України з підстав, зазначених у статтях 36,37,38 цього Кодексу, суддя, секретар судового засідання, експерт, спеціаліст, перекладач зобов`язані заявити самовідвід.
У відповідності з ч.8ст.40 ЦПК Українисуд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи. За ініціативою суду питання про відвід судді може вирішуватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неявка учасників справи у судове засідання, в якому вирішується питання про відвід судді, не перешкоджає розгляду судом питання про відвід судді.
Відповідно до ст.8 Конституції України та ч.1 ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23.02.2006 року, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. застосовує цей принцип з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини.
Так, згідно усталеної практики Європейського Суду з прав людини наявність безсторонності повинна визначатися за суб`єктивним та об`єктивним критеріями. Відповідно до суб`єктивного критерію беруться до уваги особисті переконання та поведінка окремого судді, тобто чи виявляв суддя упередженість або безсторонність у даній справі. Відповідно до об`єктивного критерію визначається, серед інших аспектів, чи забезпечував суд як такий та його склад відсутність будь-яких сумнівів у його безсторонності.
Відповідно до усталеної практики Європейського Суду (див. рішення у справі Газета Україна-Центр проти України (заява № 16695/04), рішення від 15.07.2010 року (набуло статусу остаточного від 15.10.2010 року), п.п. 28-32), існування безсторонності для цілей п.1 ст.6 Конвенції повинно визначатися на підставі суб`єктивного критерію, в контексті якого слід враховувати особисті переконання та поведінку певного судді, що означає необхідність встановити, чи мав суддя у певній справі будь-яку особисту зацікавленість або упередженість, а також на підставі об`єктивного критерію, в контексті якого необхідно встановити, чи забезпечував суд і, серед інших аспектів, його склад, достатні гарантії аби виключити будь-які обґрунтовані сумніви щодо його безсторонності (див., серед іншого, рішення у справі Фей проти Австрії (Fey v. Austria) від 24 лютого 1993 року, пп. 27, 28 і 30, Series A, no. 255, і рішення Ветштайн проти Швейцарії (Wettstein v. Switzerland), заява № 33958/96, п. 42, ECHR 2000-XII). Таким чином, у кожній окремій справі слід вирішувати, чи мають стосунки, що розглядаються, таку природу та ступінь, що свідчать про небезсторонність суду (див. рішення у справі Пуллар проти Сполученого Королівства (Pullar v. United Kingdom), від 10.06.1996 року, п. 38).
У контексті суб`єктивного критерію особиста безсторонність судді презюмується, поки не доведено протилежного (див. вищевказане рішення у справі Ветштайн проти Швейцарії (Wettstein v. Switzerland), п. 43).
У контексті об`єктивного критерію у цій справі окремо від поведінки суддів слід визначити, чи існували переконливі факти, які могли б викликати сумніви щодо їхньої безсторонності. Це означає, що при вирішенні того, чи є у цій справі обґрунтовані причини побоюватися, що певний суддя був небезстороннім, позиція заінтересованої особи є важливою, але не вирішальною. Вирішальним є те, чи можна вважати такі побоювання об`єктивно обґрунтованими (див. вищевказане рішення у справі Ветштайн проти Швейцарії (Wettstein v. Switzerland), п. 44; та рішення у справі Ферантелі та Сантанжело проти Італії (Ferrantelli and Santangelo v. Italy), від 07.08.1996 poку, п. 58 Reports of Judgments and Decisions, 1996-III).
З огляду на це, навіть зовнішні прояви можуть бути важливими або, іншими словами, правосуддя має не тільки чинитися, також має бути видно, що воно чиниться? (див. рішення у справі Де Куббер проти Бельгії (De Cubber v. Belgium), від 26.10.1984 року, п. 26). На кону стоїть довіра, яку в демократичному суспільстві суди повинні вселяти в громадськість (див. вищевказане рішення у справі Ветштайн проти Швейцарії (Wettstein v. Switzerland) та рішення у справі Кастілло Альгар проти Іспанії (Castillo Algar v. Spain), від 28.10.1998 року, п. 45, Reports of Judgments and Decisions, 1998-VIII).
Таким чином у поданій заяві директора ТОВ «Сервіс Транс Балк» ОСОБА_1 не наведено обставин, які б прямо та/або опосередковано вказували на наявність сумніву у безсторонності та неупередженості судді Доброва П.В., не зазначено також фактів та/або ґрунтовних посилань щодо можливого необ`єктивного ставлення судді або невиконання обов`язків при здійсненні правосуддя у даній справі.
Докази, які б підтверджували пряму чи опосередковану зацікавленість чи упередженість судді Доброва П.В. в результаті розгляду даної справи у матеріалах справи - відсутні, а незгода заявника із процесуальними діями судді - не може бути підставою для його відводу.
Враховуючи викладене, перевіривши обґрунтування заяви, оцінивши доводи, що мають значення для вирішення заяви, враховуючи основні засади цивільного судочинства, вимоги законодавства України та практику Європейського суду з прав людини, суддя дійшов висновку щодо відсутності правових підстав для задоволення заяви директора ТОВ «Сервіс Транс Балк» ОСОБА_1 про відвід судді Доброва П.В.
За таких обставин, суд вважає заявлений відвід судді Доброва П.В. необґрунтованим.
Згідно з ч.ч. 1-3ст. 40 ЦПК Українипитання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі.
Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.
Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 33 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.
Оскільки суд вважає відвід необґрунтованим, то він передає заяву про відвід канцелярії суду з метою визначення судді для розгляду питання про відвід.
Керуючись ст.ст.12,36,40,81,84 ЦПК України, суд, -
ухвалив:
Заяву директора ТОВ «Сервіс Транс Балк» ОСОБА_1 про відвід судді Доброва Павла Володимировича від розгляду справи №504/2525/20 - визнати необґрунтованою.
Заяву директораТОВ «СервісТранс Балк» ОСОБА_1 провідвід суддіДоброва ПавлаВолодимировича відрозгляду справи№504/2525/20за заявоюТОВ «СервісТранс Балк»про визнаннявиконавчих документівтакими,що непідлягають виконанню - передати до апарату Комінтернівського районного суду Одеської області для визначення іншого судді з метою вирішення питання про відвід, який має бути визначений у порядку, встановленому ч.1 ст.33 цього Кодексу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Добров П. В.
Суд | Комінтернівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 07.02.2022 |
Оприлюднено | 08.10.2024 |
Номер документу | 122105630 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші процесуальні питання |
Цивільне
Комінтернівський районний суд Одеської області
Добров П. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні