Справа № 520/1709/13-ц
Провадження № 6/947/507/24
УХВАЛА
03.10.2024
Київський районний суду м.Одеси
у складі головуючої судді Луняченка В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі цивільну справу за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Компані Фінанс» (код ЄДРПОУ 44195842) про заміну сторони виконавчого провадження на правонаступника при виконанні рішення у справі №520/1709/13-ц від 18.04.2013 року,-
ВСТАНОВИВ:
До Київського районного суду м. Одеси 02.09.2024 року в інтересах ТОВ «Компані Фінанс» звернувся представник ОСОБА_1 із заявою про заміну сторони виконавчого провадження на правонаступника при виконанні рішення від 18.04.2013 у справі №520/1709/13-ц за позовом Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором та процентів, нарахованих за користування кредитом.
При розгляді даного клопотання судом було з`ясовано, що раніше 09 липня 2024 року через систему «Електронний суд» представник Товариства з обмеженою відповідальністю «КОМПАНІ ФІНАНС» - Федяєв Сергій Володимирович звертався до суду із заявою, в якій просив замінити сторону виконавчого провадження - АТ «УКРСИББАНК» на правонаступника ТОВ «Компані Фінанс» у виконанні рішення по справі №520/1709/13-ц від 18.04.2013 року.
Ухвалою суду від 14.08.2024 року в задоволені заявиТовариства зобмеженою відповідальністю «КОМПАНІ ФІНАНС» було відмовлено.
Після цього, 16.08.2024 Товариство з обмеженою відповідальністю «Компані Фінанс» знов звернулося до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження, подану по цивільній справі № 520/1709/13-ц за позовом Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» до ОСОБА_3 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором.
Ухвалою суду від 28.08.2024 року було відмовлено у задоволені відповідної заяви.
Звертаючись до суду втрете 02.09.2024 року, представником ТОВ « Компані Фінанс» підставами для задоволення визначені не нові обставини а фактична незгода із попередніми рішеннями , та за змістом заяви вбачається намагання представника пояснити суду чому, на його думку, суди не з`ясувавши всіх наявних обставин та не прийнявши до уваги вимоги законодавства прийшли до хибного висновку.
Цивільний процесуальний кодекс України ( далі ЦПК України ) визначає юрисдикцію та повноваження загальних судів щодо цивільних спорів та інших визначених цим Кодексом справ, встановлює порядок здійснення цивільного судочинства.
Завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави ( ч.1 ст. 2 ЦПК України ).
Суд при розгляді справи керується принципом верховенства права, розглядаючи справи відповідно доКонституції України, законів України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, та застосовуючи при розгляді справ, зокрема,Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права ( ч.1,2 та 4 ст. 10 ЦПК України ).
На підставі ч.1 ст. 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Принцип юридичної визначеності вимагає поваги до принципу res judicata, тобто поваги до остаточного рішення суду. Жодна сторона не має права вимагати перегляду остаточного та обов`язкового до виконання рішення суду лише з однією метою домогтися повторного розгляду та винесення нового рішення у вже розглянутої справі.
У відповідності до вимог ч.1 ст. 352 ЦПК України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
23 серпня 2023 року Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду в рамках справи № 683/1861/19 досліджував питання щодо можливості апеляційного оскарження ухвали щодо заміни сторони у справі (процесуальне правонаступництво) окремо від рішення суду. При розгляді даного питання судді Верховного Суду прийшли до правового висновку, що пункт 28 частини першої статті 353 ЦПК України у поєднанні зпунктом 2 частини першої статті 389 ЦПК України стосовно забезпечення апеляційного оскарження рішення суду, слід розуміти так, що у цивільному процесіапеляційному оскарженню підлягають ухвали суду першої інстанції, як про заміну сторони у справі (процесуальне правонаступництво) або сторони виконавчого провадження, так і про відмову у заміні сторони.
Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду18 січня 2023 року в рамках справи № 761/5866/19, провадження № 61-9707св22 (ЄДРСРУ № 108582651).
Таким чином незгідність із відповідною ухвалою про заміну сторони виконавчого провадження в частині неповноти встановлення судом обставин або невідповідності судового рішення (ухвали ) вимогами закону може бути предметом апеляційного оскарження та не може бути предметом переоцінки вказаних обставин судом першої інстанції.
У відповідності до ст. 44 ЦПК України учасники судового процесу та їхні представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається.
Залежно від конкретних обставин суд може визнати зловживанням процесуальними правами дії, що суперечать завданню цивільного судочинства, зокрема: подання клопотання (заяви) для вирішення питання, яке вже вирішено судом, за відсутності інших підстав або нових обставин ( п.1 ч.2 )
У відповідності до вимог п.4 ст. 264 ЦПК України при виборі і застосуванні норм права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладених у постановах Верховного Суду.
Як зазначено у постанові Верховного Суду від 23 листопада 2022 року у справі № 759/2532/22-ц : « очевидно, що суб`єкт цивільного судочинства свої цивільні процесуальні права повинен здійснювати відповідно до їх призначення, яке або прямо визначено змістом того чи іншого суб`єктивного права, або вочевидь випливає з логіки існування того чи іншого суб`єктивного процесуального права, тому процесуальним законодавством передбачено, що певні процесуальні дії можуть бути розцінені як зловживання процесуальними правами, якщо відбувається порушення умов реалізації суб`єктивних цивільних процесуальних прав.
Якщо подання скарги, заяви, клопотання визнається зловживанням процесуальними правами, суд з урахуванням обставин справи має право залишити без розгляду або повернути скаргу, заяву, клопотання (частини третя статті 44 України)».
У даному випадку суд з урахуванням змісту заяви від 02.09.2024 року , змісту ухвал від 14.08.2024 та 28.08.2024 року , приходить до висновку , що подання нової заяви по питанню, яке вже вирішено судом , за відсутності інших підстав або нових обставин, з метою простого перегляду рішень суду які набрали законної сили і без оскарження вказаних ухвал до апеляційного суду , є зловживанням процесуальними правами з метою порушення принципу юридичної визначеності , а тому вказана заява підлягає залишенню без розгляду.
На підставі викладеного, керуючисьст. 260,294,353 ЦПК України,-
У Х В А Л И В :
Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Компані Фінанс» (код ЄДРПОУ 44195842) про заміну сторони виконавчого провадження на правонаступника при виконанні рішення від 18.04.2013 у справі №520/1709/13-ц за позовом Публічного акціонерного товариства «УкрСиббанк» до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором та процентів, нарахованих за користування кредитом - залишити без розгляду.
Повна ухвала буде виготовлена судом протягом п`яти днів з дня постановлення її резолютивної частини.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду через Київський районний суд м.Одеси протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом
Повна ухвала складена 07.10.24.
Суддя В. О. Луняченко
Суд | Київський районний суд м. Одеси |
Дата ухвалення рішення | 03.10.2024 |
Оприлюднено | 08.10.2024 |
Номер документу | 122107194 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Київський районний суд м. Одеси
Луняченко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні