ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"07" жовтня 2024 р. м. Житомир Справа № 906/1377/23
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Кравець С.Г.
секретаря судового засідання: Круглецької А.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі заяву представника Товариства
з обмеженою відповідальністю "Перша Житомирська холдингова компанія" від 17.09.2024
про ухвалення додаткового рішення у справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю" Перша Житомирська холдингова
компанія"
до Приватного акціонерного товариства "Житомирське шляхово-будівельне управління
№19"
про стягнення 597 381,32грн.
Без виклику сторін.
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду Житомирської області перебуває справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Перша Житомирська холдингова компанія" до Приватного акціонерного товариства "Житомирське шляхово-будівельне управління №19" про стягнення 597 381,32грн заборгованості, а також судових витрат.
Рішенням суду від 13.09.2024 позов задоволено. Стягнуто з Приватного акціонерного товариства "Житомирське шляхово-будівельне управління №19" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Перша Житомирська холдингова компанія": 597 381,32грн основного боргу, 8960,72грн витрат по сплаті судового збору.
17.09.2024 через систему "Електронний суд" від представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Перша Житомирська холдингова компанія" надійшла заява від 17.09.2024 про ухвалення додаткового рішення, в якій представник позивача просить суд стягнути з відповідача 48 145,20грн судових витрат на професійну правничу допомогу. Заявник вказує, що у відповідності до ч.1 ст.124 ГПК України позивачем до позовної заяви був доданий попередній розрахунок суми судових витрат, у якому зроблено заяву, що сума витрат на професійну правничу допомогу становитиме близько 40 000,00грн, а докази витрат на професійну правничу допомогу будуть надані відповідно до ч.8 ст.129 ГПК України.
Ухвалою Господарського суду Житомирської області від 18.09.2024 призначено судове засідання на 07.10.2024 для розгляду заяви представника позивача - ТОВ "Перша Житомирська холдингова компанія" про стягнення витрат на правничу допомогу без виклику сторін; роз`яснено право Приватному акціонерному товариству "Житомирське шляхово-будівельне управління №19" подати в строк до 27.09.2024 письмові пояснення/заперечення на заяву ТОВ "Перша Житомирська холдингова компанія" від 18.09.2024 про ухвалення додаткового рішення.
Сторони про час та місце розгляду заяви про розподіл судових витрат на надання правничої допомоги повідомлені належним чином. У встановлений судом строк - до 27.09.2024 та станом на час ухвалення додаткового рішення у справі, письмові пояснення/заперечення на заяву ТОВ "Перша Житомирська холдингова компанія" від 18.09.2024 про ухвалення додаткового рішення від Приватного акціонерного товариства "Житомирське шляхово-будівельне управління №19" на адресу суду не надходили.
Розглянувши заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Перша Житомирська холдингова компанія" від 17.09.2024 про ухвалення додаткового рішення у справі та дослідивши надані позивачем в її обґрунтування докази, господарський суд приймає до уваги вищенаведене та таке.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.244 Господарського процесуального кодексу України суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Статтею 123 ГПК України встановлено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать, зокрема витрати на професійну правничу допомогу.
Згідно з положеннями статті 126 ГПК України витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
Загальне правило розподілу судових витрат визначене в частині 4 статті 129 Господарського процесуального кодексу України.
Приписи ч.1 ст.124 ГПК України імперативно визначають, що разом з першою заявою по суті спору кожна сторона подає до суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які вона понесла і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи.
Попередній розрахунок розміру судових витрат не обмежує сторону у доведенні іншої фактичної суми судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами за результатами розгляду справи.
Відповідно до положень ч.1 ст.221 ГПК України, якщо сторона з поважних причин не може до закінчення судових дебатів у справі подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог.
Частиною 8статті 129 ГПК України передбачено, що розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
Загальне правило розподілу судових витрат визначене в частині 4 статті 129 Господарського процесуального кодексу України.
У позовній заяві позивач заявляв про стягнення з відповідача витрати на професійну правничу допомогу, а також разом з позовною заявою було подано попередній розрахунок витрат на професійну правничу допомогу (т.1, а.с.14, 19).
Судом встановлено, що позивачем дотримано вимоги частини 8 статті 129 Господарського процесуального кодексу України, а саме: представником позивача зроблено заяву про розподіл витрат на професійну правничу допомогу до закінчення судових дебатів та подано докази на її обґрунтування вчасно.
Представництво у суді, як вид правничої допомоги, здійснюється виключно адвокатом (професійна правнича допомога), крім випадків, встановлених законом (ч.2 ст.16 ГПК України).
Пунктом 1 частини 1 статті 1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" визначено, що адвокат - це фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом.
Так, у матеріалах справи міститься ордер на надання правничої правової допомоги №1066824 від 11.10.2023, виданий Шахраю В.В. (т.8, а.с.130).
За змістом пункту 1 частини 2 статті 126, частини 8 статті 129 Господарського процесуального кодексу України розмір витрат на оплату професійної правничої допомоги адвоката встановлюється і розподіляється судом згідно з умовами договору про надання правничої допомоги при наданні відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, як уже сплаченої, так і тієї, що лише підлягає сплаті (буде сплачена) відповідною стороною або третьою особою.
В контексті цієї норми судові витрати за участь адвоката при розгляді справи підлягають сплаті лише в тому випадку, якщо вони сплачені адвокату стороною, котрій такі послуги надавались, та їх сплата підтверджується відповідними фінансовими документами.
Адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги (ч.1 ст.26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність").
Відповідно до п.4 ч.1 ст.1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", договір про надання правової допомоги - домовленість, за якою одна сторона (адвокат, адвокатське бюро, адвокатське об`єднання) зобов`язується здійснити захист, представництво або надати інші види правової допомоги другій стороні (клієнту) на умовах і в порядку, що визначені договором, а клієнт зобов`язується оплатити надання правової допомоги та фактичні витрати, необхідні для виконання договору.
Відповідно до частини 3 статті 30 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" при встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.
З поданих документів судом встановлено, що 23.08.2023 між Адвокатом Шахрай В.В. (адвокат) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Перша Житомирська холдингова компанія" (клієнт) було укладено договір про надання правничої допомоги (далі - договір) (т.8, а.с.131).
Пунктом 1 договору сторони передбачили, що предмет договору: надання правничої допомоги - захист прав Клієнта у справі щодо стягнення заборгованості у правовідносинах з ПРАТ "ШБУ №19".
За умовами пункту 3 договору, за надання правничої (правової) допомоги за цим договором Клієнт зобов`язується сплатити адвокату гонорар. Сторони погоджуються з нижченаведеним порядком обчислення та сплати гонорару:
- розмір гонорару залежить від часу, який був витрачений адвокатом на надання правничої (правової) допомоги;
- розмір гонорару за одну годину роботи адвоката становить 50 відсотків прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року, в якому складається акт прийому-здачі робіт за цим договором, за одну годину надання правничої (правової) допомоги, яка надається Адвокатом за цим договором;
- гонорар сплачується в готівковій формі або в безготівковій формі шляхом перерахування суми винагороди на поточний рахунок адвоката не пізніше 45-ти банківських днів з дня прийняття рішення судом першої та/або апеляційної, та/або касаційної інстанцій;
- в час, що оплачується, зараховується час, затрачений Адвокатом на надання правничої (правової) допомоги за цим договором, в т.ч. час, затрачений на: вивчення та аналіз документів, необхідних для виконання цього договору, вивчення поточного законодавства, яке регулює спірні правовідносини, пошук та вивчення судової практики, в т.ч. правових позицій Верховного суду України, надання Клієнту правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, що стосуються спірних правовідносин; підготовку проектів процесуальних документів, підготовку до судових засідань, участь в судових засіданнях;
За згодою сторін розмір гонорару (Р) Адвоката за надання правничої (правової) допомоги за цим договором обчислюється за такою формулою:
Р = (6 + 8 х Кпд + 3 х Кпд інш + 4 х Ксуд 1/п. дій + 8х Ксуд 2 + 24 х Ксуд 3) х х Кос. кат х Огод , де
6 - кількість часу (у годинах), що витрачається адвокатом на зустріч з клієнтом, проведення попереднього аналізу справи, у тому числі ознайомлення з матеріалами справи, опитування осіб, збір інформації та документів на відповідній стадії процесу (провадження). Застосовується також у разі, коли адвокатом проведено попередній аналіз справи, але судове провадження не відкривалось;
8 - кількість часу (у годинах), що витрачається адвокатом на підготовку кожного процесуального документа з переліку, наведеного в ч.2 ст. 161 ГПК України,
Кпд - кількість підготовлених документів з переліку, наведеного в ч.2 ст. 161 ГПК України, а також апеляційних скарг, касаційних скарг, заяв про перегляд судового рішення Верховним Судом чи за нововиявленими обставинами або відповідних заперечень,
3 - кількість часу (у годинах), що витрачається адвокатом на складення інших документів процесуального характеру, крім документів з переліку, наведеного в ч.2 ст. 161 ГПК України;
Кпд інш - кількість інших документів процесуального характеру, крім документів з переліку, наведеного в ч.2 ст. 161 ГПК України;
4 - кількість часу (у годинах), що витрачається адвокатом на підготовку та участь у судовому засіданні в межах району, міста загальнодержавного або обласного (республіканського Автономної Республіки Крим) значення, де розташоване робоче місце адвоката;
Ксуд 1/ п. дій - кількість судових засідань в межах району, міста загальнодержавного або обласного (республіканського Автономної Республіки Крим) значення, де розташоване робоче місце адвоката, та в яких Адвокат прийняв участь;
8 - кількість часу (у годинах), що витрачається адвокатом па підготовку та участь у судовому засіданні за межами району, міста загальнодержавного або обласного (республіканського Автономної Республіки Крим) значення, де розташоване робоче місце адвоката, але у межах відповідного регіону;
Ксуд 2 - кількість судових засідань за межами району, міста загальнодержавного або обласного (республіканського Автономної Республіки Крим) значення, де розташоване робоче місце адвоката, але у межах відповідного регіону, та в яких Адвокат прийняв участь;
24 - кількість часу (у годинах), що витрачається адвокатом на підготовку та участь у судовому засіданні за межами регіону, де розташоване робоче місце адвоката;
Ксуд 3 - кількість судових засідань за межами регіону, де розташоване робоче місце адвоката, та в яких Адвокат прийняв участь;
Кос. кат - коефіцієнт особливої категорії особи, якій надасться правнича допомога, числове значення якого за згодою сторін визначається при складанні детального опису робіт, виконаних Адвокатом;
Огод - розмір оплати за годину роботи адвоката з надання правничої допомоги, що наведений у пункті 3 цього договору.
Відповідно до пункту 7 договору, цей договір укладений на строк, протягом якого буде тривати провадження у справі.
В Детальному описі робіт виконаних адвокатом від 17.09.2024 приймання-передачі виконаних робіт/наданих послуг, міститься найменування робіт та їх вартість, за договором про надання правничої допомоги №1-23-08-23 від 23.08.2023 року, а саме:
1. Станом на 17.09.2024 року Адвокатом згідно договору про надання правничої допомоги № 1-23-08-23 від 23.08.2023 року виконані роботи (надані послуги) у справі № 906/1377/23 за переліком:
- зустріч Адвоката з Клієнтом, проведення попереднього аналізу справи, у тому числі ознайомлення з матеріалами справи, надання Клієнту правової інформації, консультацій і роз`яснень з правових питань, що стосуються спірних правовідносин;
- підготовка документів процесуального характеру, пов`язаних з виконанням договору в т.ч.:
- позовна заява, відповідь на відзив, доповнення до відповіді на відзив;
- обґрунтований розрахунок суми, що стягується за позовом, попередній розрахунок судових витрат; заява про доповнення підстав позову, додаткові пояснення (щодо господарських операцій та платежів за 2017 рік), додаткові пояснення (деталізація платежів), додаткові пояснення (щодо зобов`язань з ПДВ за господарськими операціями з ПРAT "ШБУ №19"), додаткові пояснення (щодо бухгалтерського обліку за господарськими операціями з ПРАТ "ШБУ №19"), детальний опис робіт виконаних адвокатом;
- представництво в судовому засіданні: 14.11.2023 року, 15.01.2024 року, 25.03.2024 року, 10.04.2024 року; 25.04.2024 року; 28.08.2024 року, 13.09.2024 року.
За згодою сторін при обчисленні гонорару враховується представництво в чотирьох судових засіданнях.
За згодою сторін документи процесуального характеру:
- попередній розрахунок судових витрат, обґрунтований розрахунок суми, що стягується за позовом - при обчисленні гонорару не враховується;
- позовна заява, відповідь на відзив, доповнення до відповіді на відзив - при обчисленні гонорару враховуються як два документи процесуального характеру;
- заява про доповнення підстав позову, додаткові пояснення (щодо господарських операцій та платежів за 2017 рік), додаткові пояснення (деталізація платежів), додаткові пояснення (щодо зобов`язань з ПДВ за господарськими операціями з ПРАТ "ШБУ №19"), додаткові пояснення (щодо бухгалтерського обліку за господарськими операціями з ПРАТ "ШБУ №19"), детальний опис робіт виконаних адвокатом - при обчисленні гонорару враховуються як три документи процесуального характеру.
2. Розрахунок Гонорару.
Згідно п.3 договору про надання правничої допомоги № 1-23-08-23 від 23.08.2023 року розмір гонорару за одну годину роботи адвоката становить 50 відсотків прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року, в якому складається акт прийому-здачі робіт за цим договором, за одну годину надання правової допомоги, яка надасться Адвокатом за цим договором.
З 01.01.2024 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3028,00 гривень. Розмір гонорару який підлягає сплаті на користь Адвоката згідно п.3 договору про надання правничої допомоги № 1-23-08-23 від 23.08.2023 року, розраховується за формулою:
Р = (6 + 8 х Кіщ + 3 х Кпд інш + 4 х Ксуд 1/п. дій + 8 х Ксуд 2 + 24 х Ксуд 3) х х Кос. кат х О год , де
6 - кількість часу (у годинах), що витрачається адвокатом па побачення з клієнтом, проведення попереднього аналізу справи, у тому числі ознайомлення з матеріалами справи, опитування осіб, збір інформації та документів на відповідній стадії процесу (провадження). Застосовується також у разі, коли адвокатом проведено попередній аналіз справи, але судове провадження не відкривалось;
8 - кількість часу (у годинах), що витрачається адвокатом па підготовку кожного процесуального документа з переліку, наведеного в ч.2 ст. 161 ПІК України;
Кпд - кількість підготовлених документів з переліку, наведеного в ч.2 ст. 161 ГПК України, а також апеляційних скарг, касаційних скарг, заяв про перегляд судового рішення Верховним Судом чи за нововиявленими обставинами або відповідних заперечень;
3 - кількість часу (у годинах), що витрачається адвокатом на складення інших документів
процесуального характеру, крім документів з переліку, наведеного в ч.2 ст. 161 ПІК України;
Кпд інш - кількість інших документів процесуального характеру, крім документів з переліку, наведеного в ч.2 ст. 161 ГПК України;
4 - кількість часу (у годинах), що витрачається адвокатом на підготовку та участь у судовому засіданні в межах району, міста загальнодержавного або обласного (республіканського Автономної Республіки Крим) значення, де розташоване робоче місце адвоката;
Ксуд 1/ п. дій - кількість судових засідань в межах району, міста загальнодержавного або обласного (республіканського Автономної Республіки Крим) значення, де розташоване робоче місце адвоката, та в яких Адвокат прийняв участь;
8 - кількість часу (у годинах), що витрачається адвокатом на підготовку та участь у судовому засіданні за межами району, міста загальнодержавного або обласного (республіканського Автономної Республіки Крим) значення, де розташоване робоче місце адвоката, але у межах відповідного регіону;
Ксуд 2 - кількість судових засідань за межами району, міста загальнодержавного або обласного (республіканського Автономної Республіки Крим) значення, де розташоване робоче місце адвоката, але у межах відповідної о регіону, та в яких Адвокат прийняв участь;
24 - кількість часу (у годинах), що витрачається адвокатом на підготовку та участь у судовому засіданні за межами регіону, де розташоване робоче місце адвоката;
Ксуд 3 - кількість судових засідань за межами регіону, де розташоване робоче місце адвоката, та в яких Адвокат прийняв участь;
Кос. кат - коефіцієнт особливої категорії особи, якій надається правнича допомога, який за згодою сторін дорівнює 0,6;
Огод - розмір оплати за годину роботи адвоката з надання правничої допомоги, що наведений у пункті 3 цього договору
Розмір гонорару Адвоката обчислений станом на 17.09.2024 року згідно п.3 договору про надання правничої допомоги № 1-23-08-23 від 23.08.2023 року становить:
Р = (6+8 х2Кпд+3х5Кпд інш+4х4Ксуд 1/п. дій + 8х0Ксуд 2 + 24 х 0Ксуд 3) х 0,6 Кос. кат х 1514.00 Огод = 48145.20.
Станом на 17.09.2024 року підлягає сплаті 48 145,20 грн. Клієнт претензій до Адвоката не має (т.8, а.с.132).
Договір та детальний опис підписані сторонами без будь яких зауважень та заперечень щодо обсягу наданих послуг.
Згідно з висновком Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду, наведеним у постанові від 06.03.2019 у справі № 922/1163/18, адвокатський гонорар може існувати в двох формах - фіксований розмір та погодинна оплата. Вказані форми відрізняються порядком обчислення - при зазначенні фіксованого розміру для виплати адвокатського гонорару не обчислюється фактична кількість часу, витраченого адвокатом при наданні послуг клієнту, і навпаки, підставою для виплату гонорару, який зазначено як погодинну оплату, є кількість годин помножена на вартість такої години того чи іншого адвоката в залежності від його кваліфікації, досвіду, складності справи та інших критеріїв.
Тобто, визначаючи розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації гонорару адвоката іншою стороною, суди мають виходити з встановленого у самому договорі розміру та/або порядку обчислення таких витрат, що узгоджується з приписами статті 30 Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".
Відповідно до правової позиції Великої Палати Верховного Суду, викладеної у постанові від 16.12.2022 у справі №922/1964/21, правомірне очікування стороною, яка виграла справу, відшкодування своїх розумних, реальних та обґрунтованих витрат на професійну правничу допомогу не повинно обмежуватися з суто формалістичних причин відсутності в детальному описі робіт (наданих послуг) відомостей про витрати часу на надання правничої допомоги, у випадку домовленості між сторонами договору про встановлений фіксований розмір обчислення гонорару. Учасник справи повинен деталізувати відповідний опис лише тією мірою, якою досягається його функціональне призначення - визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат. Надмірний формалізм при оцінці такого опису на предмет його деталізації, за відсутності визначених процесуальним законом чітких критеріїв оцінки, може призвести до порушення принципу верховенства права. Статтею 126 ГПК України також не передбачено, що відповідна сторона зобов`язана доводити неспівмірність розміру витрат на оплату послуг адвоката одразу за всіма пунктами з переліку, визначеного частиною четвертою вказаної статті.
Загальне правило розподілу судових витрат визначене в частині 4 статті 129 Господарського процесуального кодексу України.
За приписами ст.126 ГПК України, за результатами розгляду справи, витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами із іншими судовими витратами.
За змістом пункту 1 частини 2 статті 126, частини 8 статті 129 Господарського процесуального кодексу України розмір витрат на оплату професійної правничої допомоги адвоката встановлюється і розподіляється судом згідно з умовами договору про надання правничої допомоги при наданні відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, як уже сплаченої, так і тієї, що лише підлягає сплаті (буде сплачена) відповідною стороною або третьою особою.
Отже, витрати на надану професійну правничу допомогу у разі підтвердження обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості підлягають розподілу за результатами розгляду справи незалежно від того, чи їх уже фактично сплачено стороною/третьою особою чи тільки має бути сплачено (пункт 1 частини 2 статті 126 цього Кодексу). Аналогічних висновків дійшла Об`єднана палата Верховного Суду у складі Касаційного господарського суду у постанові від 03.10.2019 у справі №922/445/19.
Приймаючи до уваги предмет спору та підстави позовних вимог (стягнення заборгованості, яка підлягала дослідженню за тривалий період існуванням між сторонами правовідносин - з 2017 року за різними договорами; значний обсяг первинної документації (8 томів), що підлягала аналізу, опрацюванню та зведенню), а також те, що інтереси позивача в судових засіданнях при розгляді справи представляв адвокат Шахрай В.В., а також враховуючи прийняття судом рішення про задоволення позовних вимог, суд вважає, що визначена представником позивача загальна вартість послуг адвоката у розмірі 48145,20грн є обґрунтованою та співмірною виходячи з обсягу, змісту правовідносин та затраченого адвокатом часу на надання позивачу правничих послуг. При цьому, судом також враховується, що розмір гонорару визначається за погодженням адвоката з клієнтом, і може бути змінений лише за їх взаємною домовленістю.
Отже, керуючись приписами ст.129 ГПК України та враховуючи, що позивачем підтверджено правовий статус представника - адвоката, оцінивши заявлені до стягнення витрати, юридичну кваліфікацію правовідносин у справі, з урахуванням всіх аспектів цієї справи суд встановив, що сума витрат на професійну правничу допомогу, яка заявлена до стягнення, погоджена сторонами, узгоджена з предметом позову та обсягом наданих адвокатом послуг.
За приписами ч.4 ст.129 ГПК України, інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи (у даному випадку - витрати на правничу допомогу), у разі задоволення позову покладаються на відповідача.
Згідно з ч.6 ст.126 Господарського процесуального кодексу України обов`язок доведення неспівмірності витрат покладається на сторону, яка заявляє клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги адвоката, які підлягають розподілу між сторонами.
Відповідачем не спростовано заявленої до стягнення з відповідача суми витрат на професійну правничу допомогу; клопотань про зменшення розміру витрат на професійну правничу допомогу не заявлено.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про задоволення заяви представника позивача та стягнення з відповідача витрат на професійну правничу допомогу на користь позивача в сумі 48145,20грн.
Керуючись ст.ст. 123,126,129,233,244Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,
ВИРІШИВ:
1. Заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю "Перша Житомирська холдингова компанія" від 17.09.2024 про ухвалення додаткового рішення задовольнити.
2. Стягнути з Приватного акціонерного товариства "Житомирське шляхово-будівельне управління №19" (10025 Житомирська область, м. Житомир вул. Корольова, буд. 21 Б, ідентифікаційний код 03449947) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Перша Житомирська холдингова компанія" (10025, Житомирська область, м.Житомир, вул.Павла Сингаївського, буд.4; ідентифікаційний номер 37107679):
- 48145,20грн витрат на професійну правничу допомогу.
Додаткове рішення може бути оскаржене протягом двадцяти днів з дня складення повного додаткового рішення.
Додаткове рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне додаткове рішення складено: 07.10.24
Суддя Кравець С.Г.
Друк:
1 - до справи,
2 - позивачу та представнику позивача - адвокату Шахраю В.В. - "Електронний Суд",
3 - відповідачу та представнику відповідача - адвокату Струковій Л.В. - "Електронний Суд".
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2024 |
Оприлюднено | 08.10.2024 |
Номер документу | 122113476 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Кравець С.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні