ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 636/8524/24 Провадження 1-кс/636/985/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08.10.2024 місто Чугуїв
Слідчий суддя Чугуївського міського суду Харківської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання прокурора Чугуївського відділу Харківської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони ОСОБА_3 по кримінальному провадженню №12024221250000574 від 03.10.2024 про арешт майна,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на вилучене майно в ході проведення огляду місця події від 03.10.2024
Клопотання обґрунтовано тим, що слідчим відділом ВП №1 Чугуївського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області здійснюється досудове розслідування в рамках кримінального провадження, відомості про кримінальне правопорушення у якому внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12024221250000574 від 03.10.2024 за ознаками складу кримінального правопорушення - злочину передбаченого ч. 4 ст. 186 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 03.10.2024 до ВП № 1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області надійшла письмова заява від ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 про те, що 25.09.2024 військовослужбовець ВЧ НОМЕР_1 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проник на територію домоволодіння за вищезазначеною адресою та здійснила відкрите заволодіння особистим майном заявника, а саме: мобільним телефоном ТМ «SAMSUNG G3», золотою обручкою 585 проби, вагою близько 1,5 гр, велосипедом ТМ «Крос Байк», чорного кольору, а також особистим майном дружини заявника ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 : золотими сережками 585 проби, що спричинило потерпілим матеріальні збитки.
Так, 04.10.2024 слідчим СВ ВП№ 1 Чугуївського РУП ГУНП в Харківській області проведено огляд в відкритої ділянки місцевості за адресою: АДРЕСА_2 , в ході проведення якого, ОСОБА_7 , добровільно видав працівникам поліції велосипед чорного кольору з написами на ньому зеленого кольору, а саме: «CROSSBIKE», «SHARK», «MTB», на багажнику якого мається кодовий замок чорного кольору та на якому мається зелено-рожева мотузка, яка з`єднує сидіння велосипеда та багажне відділення, який належить ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Зважаючи на викладене вище, орган досудового розслідування вважає, що вилучені предмети можуть мати відношення до вчинення даного злочину, оскільки являються об`єктом вищеописаних кримінально протиправних дій та за цією ознакою як «…предмети, що є об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом…» відповідно до ч. 1 ст. 98 КПК України являються речовими доказами по даному кримінальному провадженню, вищевказані предмети визнані речовими доказами по даному кримінальному провадженню відповідною постановою від 04.10.2024, а також у подальшому при проведенні досудового розслідування необхідні стороні обвинувачення для проведення ряду процесуальних та слідчих (розшукових) дій, та запобігання можливості їх приховування, пошкодження, знищення, використання, передачі та відчуження, тому на них необхідно накласти арешт з метою їх збереження відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України.
Прокурор підтримав подане клопотання, просив його задовольнити, про що надав відповідну заяву.
Слідчим суддею встановлено, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені дані про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.186 КК України, що підтверджується витягом з кримінального провадження №12024221250000574 від 03.10.2024.
В ході складання протоколу огляду місця події від 03.10.2024 року з 17 години 00 хвилин до 17 години 40 хвилин на відкритій ділянці місцевості за адресою: АДРЕСА_2 , виявлено та вилучено велосипед чорного кольору з написами на ньому зеленого кольору, а саме: «CROSSBIKE», «SHARK», «MTB», на багажнику якого мається кодовий замок чорного кольору та на якому мається зелено-рожева мотузка, яка з`єднує сидіння велосипеда та багажне відділення, який належить ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Частиною першою ст. 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Частиною другою ст.170КПК Українипередбачено,що арештмайна допускаєтьсяз метоюзабезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Частиною третьою ст.170КПК Українипередбачено,що увипадку,передбаченому пунктом1частини другоїцієї статті,арешт накладаєтьсяна майнобудь-якоїфізичної абоюридичної особиза наявностідостатніх підставвважати,що воновідповідає критеріям,зазначеним устатті 98КПК України.
Згідно з ст. 98 КК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Як зазначено в ч.1 ст.167 КПК України тимчасовим вилученням майна є фактичне позбавлення підозрюваного або осіб, у володінні яких перебуває зазначене у частині другій цієї статті майно, можливості володіти, користуватися та розпоряджатися певним майном до вирішення питання про арешт майна або його повернення.
Згідно ч.1 ст.170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані, лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Прокурором доведено існування таких обставин, а тому слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 170 173, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,
постановив:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на вилучений в ході проведення огляду місця події від 03.10.2024 на відкритій ділянці місцевості за адресою: АДРЕСА_2 , майно, власником якого є ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: велосипед чорного кольору з написами на ньому зеленого кольору, а саме: «CROSSBIKE», «SHARK», «MTB», на багажнику якого мається кодовий замок чорного кольору та на якому мається зелено-рожева мотузка, яка з`єднує сидіння велосипеда та багажне відділення.
Вирішення питання щодо визначення місця зберігання арештованого майна та осіб, відповідальних за його зберігання, покласти на орган досудового розслідування.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Чугуївський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2024 |
Оприлюднено | 09.10.2024 |
Номер документу | 122145317 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Чугуївський міський суд Харківської області
Оболєнська С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні