УХВАЛА
08 жовтня 2024 року
м. Київ
справа № 364/842/23
провадження № 61-13378ск24
Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Гулейкова І. Ю., вирішуючи питання про відкриття касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Володарського районного суду Київської області від 23 січня 2024 року та постанову Київського апеляційного суду від 05 вересня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Володарської селищної територіальної громади, третя особа - ОСОБА_2 , про визнання права власності на незавершене будівництво та громадські приміщення,
ВСТАНОВИВ:
04 жовтня 2024 року на електронну адресу Верховного Суду надійшла касаційна скарга ОСОБА_1 на рішення Володарського районного суду Київської області від 23 січня 2024 року та постанову Київського апеляційного суду від 05 вересня 2024 року у вказаній справі, яка не скріплена електронним цифровим підписом особи, що її подає.
Касаційна скарга не може бути прийнята Верховним Судом до розгляду та підлягають поверненню з огляду на таке.
Відповідно до частини третьої статті 392 ЦПК України касаційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи.
Частиною восьмою статті 43 ЦПК України передбачено, якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).
Відповідно до пунктів 12, 32 частини першої статті 1 Закону України «Про електронні довірчі послуги» електронний підпис - це електронні дані, які додаються підписувачем до інших електронних даних або логічно з ними пов`язуються і використовуються ним як підпис; підписувач - фізична особа, яка створює електронний підпис.
Згідно з частинами першою, другою статті 6, частиною першою статті 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги».
Підпунктами 14, 16 пункту 1 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26 листопада 2010 року № 30, визначено, що електронний документ - це оригінал електронного документа з обов`язковими реквізитами, що надають йому юридичної сили, в тому числі з електронним цифровим підписом автора. Електронний цифровий підпис - це електронний цифровий підпис в форматі, що забезпечує можливість встановлення дійсності підпису у довгостроковому періоді (після закінчення строку чинності сертифіката), визначеному відповідно до вимог законодавства. Електронний цифровий підпис використовується в автоматизованій системі документообігу суду для підписання та погодження (візування) інформаційних ресурсів в цілому або фіксування певних дій з ними (внесення зауважень, пропозицій, погодження частини тексту тощо).
Верховним Судом встановлено, що касаційна скарга ОСОБА_1 на рішення Володарського районного суду Київської області від 23 січня 2024 року та постанову Київського апеляційного суду від 05 вересня 2024 року надійшла на електронну адресу Верховного Суду в електронній формі без належного скріплення їх електронним цифровим підписом (кваліфікованим електронним підписом) заявника, що підтверджується довідкою, складеною відділом забезпечення функціонування автоматизованого документообігу Верховного Суду, а тому вважається такою, що не підписана особою, яка її подала.
Відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 393 ЦПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо касаційна скарга підписана особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписана, підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено.
За таких обставин, ураховуючи відсутність у надісланій касаційній скарзі особистого електронного цифрового підпису ОСОБА_1 касаційна скарга не приймається до розгляду та повертається заявникові з підстав, передбачених пунктом 1 частини четвертої статті 393 ЦПК України.
Повернення касаційної скарги не перешкоджає повторному зверненню із скаргою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Керуючись пунктом 1 частини четвертої статті 393 ЦПК України, Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Володарського районного суду Київської області від 23 січня 2024 року та постанову Київського апеляційного суду від 05 вересня 2024 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Володарської селищної територіальної громади, третя особа - ОСОБА_2 , про визнання права власності на незавершене будівництво та громадські приміщення вважати неподаною та повернути заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя І. Ю. Гулейков
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 08.10.2024 |
Оприлюднено | 09.10.2024 |
Номер документу | 122153558 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Гулейков Ігор Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні