СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 2-о/759/956/24
ун. № 755/12834/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2024 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду міста Києва Твердохліб Ю.О., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 , заінтересовані особи ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа Управління соціального захисту населення Святошинської районної в м.Києві державної адміністрації, як орган опіки та піклування, Святошинський психоневрологічний інтернат про встановлення опіки та призначення опікуна,
В С Т А Н О В И В:
У липні 2024 року ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою, в якій просить призначити його опікуном над недієздатною ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Ухвалою Дніпровського районного суду м.Києва від 05.08.2024 року заяву передано за підсудністю до Святошинського районного суду міста Києва.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 05.09.2024 року визначено головуючого суддю Твердохліб Ю.О. та 06.09.2024 року справу передано судді.
Зазначена заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Частиною 4 ст. 294 ЦПК України встановлено, що справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.
Однак, заявником у заяві заінтересованої особи не вказано, натомість вказані зацікавлені особи та треті особи, що не заявляють самостійних вимог.
Також, заявником зокрема не вказаний орган опіки та піклування.
Отже, заявнику необхідно визначитись з суб`єктивним складом сторін, а саме яких ще зацікавлених осіб слід залучити до участі в розгляді справи, в залежності від мети встановлення такого факту.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 ЦК України суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
Згідно ч. 1 ст. 300 ЦПК України, суд вирішує питання щодо призначення над недієздатною особою піклувальника або опікуна не інакше, як за поданням органу опіки та піклування.
Тобто, нормами законодавства передбачено чіткий порядок призначення над недієздатними особами опіки, а саме за поданням відповідного органу, а не за заявою фізичної особи.
Отже, призначення опікуна у разі визнання особи недієздатною є обов`язком суду за умови наявності відповідного подання органу опіки та піклування, оскільки в такому випадку у повному обсязі досягається мета цивільного судочинства: захист порушених, невизнаних, або оспорюваних прав особи, а в цьому конкретному випадку - забезпечення повноцінного здійснення своїх прав недієздатною особою.
Крім того, особа, яка виявила бажання виконувати обов`язки опікуна ( піклувальника), подає до органу заяву про клопотання перед судом про призначення її опікуном (піклувальником). Спеціалісти органу опіки і піклування обстежують матеріально-побутові умови проживання майбутнього опікуна (піклувальника), складають відповідний акт і готують до суду подання щодо кандидатури опікуна ( піклувальника).
Пунктом 3.3 частини 3 Правил опіки та піклування, затверджених наказом Державного комітету України у справах сім`ї та молоді від 17 червня 1999 року, визначений перелік документів за наявності яких орган опіки та піклування призначає опікуна, а саме: рішення суду про визнання громадянина недієздатним, акт обстеження умов проживання особи, що потребує опіки, опис її майна та майбутнього опікуна, довідки про стан здоров`я особи, яка потребує опіки та її опікуна, довідки про судимість майбутнього опікуна.
Тобто, нормами законодавства передбачено чіткий перелік документів та порядок призначення над недієздатними особами опіки, а саме звернення органу опіки і піклування до суду з відповідним поданням.
Готуючи документи різних видів, слід дотримуватися єдиних вимог до їхнього оформлення, структури та змісту, які встановлюються нормативними актами (державними стандартами), в даному випадку Вимогами до оформлення документів ДСТУ 4163-2003, затвердженого наказом Держспоживстандарту від 07 квітня 2003 року № 55.
Вимоги до оформлення документів встановлюють вимоги до документів, які скеровуються до державних органів, в тому числі і до суду. Безумовною вимогою до усіх документів є їх чіткість та читабельність.
Враховуючи вказане, заявник має подати до суду чіткі та читабельні документи, що нададуть змогу прочитати весь текст документа та встановити його зміст, а саме витяг із акту огляду у МСЕК № 021334.
Також, встановлено що заява подана від імені " ОСОБА_1 ", що збігаться з паспортними даними, проте у свідоцтві про народження вказано " ОСОБА_1 ", однак свідоцтва про зміну прізвища, чи будь яких інших документів, які б підтверджували, що це одна й та сама людина до суду не надано.
Також, заявник вказує, що ОСОБА_4 мешкає у Святошинському психоневрологічному інтернаті, однак доказів які б підтверджували це до суду не надано.
Також, представником заявника не вказана дата подання заяви до суду.
Зважаючи на зазначені недоліки заяви її необхідно залишити без руху, а заявнику надати строк для їх усунення, шляхом подання заяви у новій редакції та надання її копії з додатками для всіх сторін у заяві.
Згідно ст. 185 ЦПК України суддя встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху.
Якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 ЦПК України, заява вважається поданою в день її первісного подання до суду. Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.185 ЦПК України, суддя -
П О С Т А Н О В И В:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , третя особа Управління соціального захисту населення Святошинської районної в м.Києві державної адміністрації, як орган опіки та піклування, Святошинський психоневрологічний інтернат про встановлення опіки та призначення опікуна залишити без руху та надати заявнику строк для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання заявником ухвали суду.
Роз`яснити, що у разі не виконання вимог ухвали заява вважатиметься неподаною та буде повернута особі, що її подала.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Ю.О. Твердохліб
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.10.2024 |
Оприлюднено | 10.10.2024 |
Номер документу | 122156707 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
Твердохліб Ю. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні