Справа № 342/129/21
Провадження № 2/353/181/24
У Х В А Л А
10 жовтня 2024 рокум.Тлумач
Тлумацький районний суд Івано-Франківської області у складі:
головуючого судді Мотрук Л.І.,
з участю секретаря судового засідання Стельмах В.Р.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Тлумач в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Ясеневопільнівського ліцею Городенківської міської ради про стягнення не нарахованої та невиплаченої заробітної плати вчителя української мови і літератури за переробку годин педагогічного навантаження,-
У С Т А Н О В И В :
У провадженні Тлумацького районного суду Івано-Франківської області перебуває вищевказана цивільна справа.
У підготовчому судовому засіданні під час розгляду клопотань представника відповідача адвоката Ящука Д.В. представник позивача який діє по довіреності Котик Р.В. неодноразово висловлювався на адресу суду, а також до інших учасників процесу образливими словами, про що суд робив останньому усні попередження про необхідність дотримання порядку в судовому засіданні.
Не дивлячись на застосовані судом заходи, а також на зауваження представників відповідачів адвокатів про справі, представник позивача який діє по довіреності Котик Р.В. не реагував.
Виходячи з вищенаведеного, суд дійшов висновку про неможливість продовжувати підготовче судове засідання та необхідність оголошення перерви у судовому засіданні.
Відповідно до приписів частин 2,4статті 214 ЦПК України, головуючий відповідно до завдання цивільного судочинства керує ходом судового засідання, забезпечує додержання послідовності і порядку вчинення процесуальних дій, здійснення учасниками судового процесу їх процесуальних прав і виконання ними обов`язків, спрямовує судовий розгляд на забезпечення повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин справи, усуваючи із судового розгляду все, що не має істотного значення для вирішення справи. Головуючий вживає необхідних заходів для забезпечення в судовому засіданні належного порядку.
Частинами 3-4статті 216 ЦПК Українивизначено, що учасники судового процесу, а також інші особи, присутні в залі судового засідання, зобов`язані беззаперечно виконувати розпорядження головуючого, додержуватися в судовому засіданні встановленого порядку та утримуватися від будь-яких дій, що свідчать про явну зневагу до суду або встановлених у суді правил. За прояв неповаги до суду винні особи притягуються до відповідальності, встановленої законом. Питання про притягнення учасника справи або іншої особи, присутньої в залі судового засідання, до відповідальності за прояв неповаги до суду вирішується судом негайно після вчинення правопорушення, для чого у судовому засіданні із розгляду справи оголошується перерва, або після закінчення судового засідання.
Відповідно достатті 143 ЦПК України, заходами процесуально гопримусу є процесуальні дії,що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил,добросовісного виконання процесуальних обов`язків,припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства. Заходи процесуального примусу застосовуються судом шляхом постановлення ухвали.
Статтею 144 ЦПК Українивстановлено наступні заходи процесуального примусу: 1) попередження; 2) видалення із залу судового засідання; 3) тимчасове вилучення доказів для дослідження судом; 4) привід; 5) штраф. Застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом.
Згідно зістаттею 145 ЦПК України, до учасників судового процесу та інших осіб, присутніх у судовому засіданні, за порушення порядку під час судового засідання або невиконання ними розпоряджень головуючого застосовується попередження, а у разі повторного вчинення зазначених дій - видалення із зали судового засідання.
З огляду на поведінку представника позивача який діє по довіреності Котика Р.В. в судовому засіданні, яка проявилася у порушенні порядку під час судового засідання та невиконанні ним розпоряджень головуючого, з метою спонукання його до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинствадо, до нього підлягає застосуванню захід процесуального примусу у виді попередження.
Статтею 129 Конституції Україниза неповагу до суду чи судді винні особи притягаються до юридичної відповідальності.
Статтею 50 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»визначено, що прояв неповаги до суду чи судді з боку осіб, які є учасниками процесу або присутні в судовому засіданні, має наслідком відповідальність, установлену законом.
Відповідно достатті 185-3 КУпАП, передбачена відповідальність за прояв неповаги до суду, а саме: неповага до суду, що виразилась у злісному ухиленні від явки в суд свідка, потерпілого, позивача, відповідача або в непідкоренні зазначених осіб та інших громадян розпорядженню головуючого чи в порушенні порядку під час судового засідання, а так само вчинення будь-ким дій, які свідчать про явну зневагу до суду або встановлених у суді правил, - тягнуть за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі діяння, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від ста п`ятдесяти до двохсот п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п`ятнадцяти діб.
Зазначені норми суд вважає за необхідне роз`яснити представнику позивача який діє по довіреності ОСОБА_2 для запобігання в подальшому порушення порядку в судовому засіданні.
Відповідно до правил частин 2,4статті 240 ЦПК України, якщо спір, розгляд якого по суті розпочато, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, судом може бути оголошено перерву в межах встановлених цим Кодексом строків розгляду справи, тривалість якої визначається відповідно до обставин, що її викликали, з наступною вказівкою про це в рішенні або ухвалі.
Керуючись статтями128,143-145,214,216,240 ЦПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Застосувати до представника позивача який діє по довіреності Котика Р.В. заходи процесуального примусу у виді попередження.
Роз`яснити представнику позивача який діє по довіреності Котику Р.В. приписи статей143,145 ЦПК Українита приписистатті 185-3 КУпАП.
Ухвала оскарженню не підлягає.
ГоловуючийЛ. І. МОТРУК
Суд | Тлумацький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2024 |
Оприлюднено | 11.10.2024 |
Номер документу | 122207341 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Тлумацький районний суд Івано-Франківської області
МОТРУК Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні