Справа №516/346/24
Провадження №2/516/201/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2024 рокум.Теплодар
Суддя Теплодарського міського суду Одеської області Ширінська О.Х., розглянувши цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Приморської державної нотаріальної контори у м.Одесі, треті особи: СУ ГУМВС в Одеській області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , про зняття арешту з нерухомого майна, -
УСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом.
Під час вивчення матеріалів позовної заяви було встановлено, що подана позовна заява не відповідає вимогам статей 175 та 177 ЦПК України.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст.177 цього Кодексу.
Відповідно до вимог частини 4 статті 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Сплата судового збору за подання цивільного позову, в силу положень частини 4 статті 177 ЦПК України, є процесуальним обов`язком сторони, що звертається до суду з позовом.
До матеріалів справи на підтвердженнясплати судовогозбору позивачемдо позовноїзаяви долучено ксерокопію квитанції до платіжної інструкції на переказ готівки №130 від 26.09.2024 на суму 1211 грн. 20 коп., де платником зазначена - ОСОБА_2 , а призначення платежу Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), ОСОБА_2 , - що не відповідає вимогам ч.4 ст.177 ЦПК України.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір».
Згідно ч.1 ст. 6 ЗУ «Про судовийзбір» сплата судового збору за допомогою електронного платіжного засобу оформляється квитанцією платіжного термінала, чеком банкомата, сліпом або іншими документами за операціями з використанням електронних платіжних засобів у паперовій або електронній формі.
Як роз`яснив Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у п. 26 своєї постанови N 10 від 14.10.2014 року "Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах", перерахування суми судового збору здійснюється за загальними правилами згідно з вимогами Закону України від 05.04.2011 року "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні" і відповідних нормативно-правових актів Національного банку України.
Так, платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і маютьмістити відомостіпро те,за якусаме позовнузаяву (заяву,скаргу,дію)сплачується судовийзбір. При цьому, платіжне доручення повинно бути підписано уповноваженою посадовою особою банку і скріплено печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення та відміткою про зарахування суми судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідні документи подаються до суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, а також платіжне доручення, яке за формою не відповідає наведеним вимогам, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
При подачі позовної заяви до Теплодарського міського суду Одеської області, що надійшла поштовим листом, позивачем були допущені наступні порушення законодавства, а саме:
- квитанція долучена в ксерокопії;
-в квитанції зазначено прізвище, ім`я, по-батькові третьої сторони по справі ОСОБА_2 ;
- в квитанції не зазначено, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір.
Відповідно до положень статті 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, суд вважає заяву такою, що не відповідає вимогам ст. 177 ЦПК України та пропонує позивачу усунути недоліки позовної заяви, а саме надати оригінал квитанції про сплату судового збору, оформлену належним чином.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху, запропонувавши позивачу протягом десяти днів з дня надходження цієї ухвали усунути вказані у мотивувальній частині цієї ухвали недоліки, інакше позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві разом з доданими до неї документами, що не позбавляє особу права повторно звертатись до суду з таким позовом після того як відпадуть обставини, що стали підставою для його повернення.
Керуючись статями 175,177, 185 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИЛА :
Позовну заяву ОСОБА_1 доПриморської державноїнотаріальної конториу м.Одесі,треті особи:СУ ГУМВСв Одеськійобласті, ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,про зняттяарешту знерухомого майна, - залишити без руху.
Надати строк для усунення зазначених в ухвалі суду недоліків протягом десяти днів з дня отримання ухвали.
У разі невиконання вказаних вимог, заява буде вважатись неподаною і повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя: О.Х. Ширінська
Суд | Теплодарський міський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122218136 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Теплодарський міський суд Одеської області
Ширінська О. Х.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні