11.10.2024 Єдиний унікальний номер 205/2583/23
Справа № 205/2583/23
Провадження № 2-з/205/468/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 жовтня 2024 року м. Дніпро
Ленінський районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді Федотової В.М.,
при секретарі Киричок Л.А.
за участю позивача ОСОБА_1 , представника відповідача АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» адвоката Кисіль А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в режимі відеоконференції в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 доАкціонерного товариства«Державнапродовольчо-зерновакорпораціяУкраїни» про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Ленінського районного суду м. Дніпропетровська перебуває вищевказана цивільна справа.
03 липня 2024 року позивачем ОСОБА_1 , під час розгляду справи по суті , та на стадії допиту свідків, до суду було подано клопотання про витребування доказів, в якому він для об`єктивного, повного та всебічного з`ясування всіх обставин справи, а також для підтвердження своєї обгрунтованої підозри, що надані відповідачем докази, які були витребувані судом, а саме копії листів з журналу вихідної кореспонденції - місять ознаки фальсифікації та підробки, просив суд:
1. Витребувати у ВДВС у м.Рівному Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції інформацію :
- за яким вихідним номером в лютому 2023року до ВДВС надійшла кореспонденція від АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» датована 01.02.2023р. та час її надходження (реєстрації)?
2. Витребувати у ВДВС у м.Рівному Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції копію супроводного листа №130-2-19/251-1 від 01.02.2023р. який надходив від АТ «ДПКЗУ».
Позивач ОСОБА_1 у судовому засіданні в режимі відеоконференції клопотання про витребування доказів підтримав та просив задовольнити. В обгрунтування своїх доводів пояснив наступне. В жовтні 2023року суд і він отримали докази, які були витребувані судом у сторони відповідача ,задовольнивши клопотання позивача. Судом були отримані копії листів журналу вихідної кореспонденції відповідача. Позивач вважає, що надані докази мають ознаки підробки, що підтверджує його обгрунтовану підозру в тому, що відповідач не направляв на його адресу ніяких документів, а саме акту №130-11-19/251 від 01.02.2023р. На питання суду, щодо пропуску процесуального строку, передбаченого ст.ст.83-84 ЦПК України, на звернення до суду із клопотанням про витребування доказів- позивач пояснив ,що він довго аналізував надані документи . Вважає,що зазначені докази відповідають ст.77 ЦПК України і їх необхідно витребувати.
Представник відповідача адвокат Кисіль А.В. у судовому засіданні в режимі відеоконференції проти задоволення клопотання про витребування доказів заперечував, з підстав порушення позивачем строків звернення до суду із зазначеним клопотанням, передбачених ст.ст.83-84 ЦПК України. Також, представник відповідача звернув увагу суду, що обставини пов`язані зі складанням акту №130-11-19/251 від 01.02.2023р. та направленням його позивачу були висвітлені в судовому засіданні під час допиту свідків, які під присягою доповіли про обставини отримання ОСОБА_1 документів у відділі кадрів, його відмову, та в якому порядку було складено відповідний акт і направлено його на адресу позивача.
Суд, заслухавши думку учасників справи, дослідивши матеріали справи та клопотання про витребування доказів, дійшов висновку про відмову в його задоволенні з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 76ЦПКУкраїни доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Частиною 2 ст. 83 ЦПК України передбачено, що позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Згідно із ч. 4 ст. 83 ЦПК України, якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Положеннями ч. 1 ст.84ЦПКУкраїни визначено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Судом встановлено, що ухвалою Ленінського районного суду м. Дніпропетровська від 30 листопада 2023року було задоволено клопотання позивача від 28.09.2023р. про витребування доказів. У відповідача було витребувано належним чином завірені копії журналу реєстрації вихідних документів за період з 11.01.2023 року по 08.02.2023 року. Зазначені докази надійшли до суду 01 лютого 2024року, і до дати судового засідання- 06 лютого 2024року сторона позивача ознайомилась з зазначеними доказами. До ВДВС у м.Рівному Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції позивач звернувся з адвокатським запитом 26.03.2024р., отримав відповідь 29.03.2024р.
На протязі всього часу з лютого 2024р. і до липня 2024року позивач не звертався до суду із клопотанням про витребування доказів, не надавав відомостей суду,щодо неможливості отримання доказів самостійно.
Суд, звертає увагу сторони позивача,що відповідно до ст.6 ЦПК України - суд зобов`язаний поважати честь і гідність усіх учасників судового процесу і здійснювати правосуддя на засадах їх рівності перед законом і судом незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних та інших ознак.
Відповідно до ч.1,2 ст.12 ЦПК України - цивільне судочинствоздійснюється назасадах змагальностісторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом.
Згідно ст.78 ЦПК України - суд не бере до уваги докази, що одержані з порушенням порядку, встановленого законом.
Згідно ч.6 ст.81 ЦПК України - доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Суд вважає, що сторона позивача звернулась із клопотанням про витребування доказів з порушенням вимог стю.83-84 ЦПК України, підстав для поновлення строків і обгрунтування причини пропуску строку суду не навела, а тому суд відмовляє у задоволення клопотання позивача про витребування доказів на підставі ч.1 ст.84 ЦПК України та у відповідності до вимог ст.78 ЦПК України..
До того ж, суд вважає, що позивач не довів обгрунтованість свого клопотання , що доказ який він просить суд витребувати у третіх осіб - відповідає вимогам ст.77 ч.1 ЦПК України.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 6, 12,76, 77, 81,83, 84,353 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання позивача ОСОБА_1 про витребування доказів відмовити.
Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає, заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Федотова В.М.
.
Суд | Ленінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122234092 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Дніпропетровська
Федотова В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні