ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"11" жовтня 2024 р. Cправа № 902/579/24
Суддя Господарського суду Вінницької області Тісецький С.С., розглянувши матеріали у справі
до: Товариства з обмеженою відповідальністю "Вілара" (вул. Київська, 64, с.Корделівка, Калинівський р-н, Вінницька обл., 22455; код ЄДРПОУ 44110528)
про банкрутство
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Господарського суду Вінницької області перебуває справа № 902/579/24 за заявою ПАТ "Укрнафта" до ТОВ "Вілара" про банкрутство.
Ухвалою суду від 21.08.2024 року, зокрема, відкрито провадження у справі №902/579/24 про банкрутство ТОВ "Вілара". Введено процедуру розпорядження майном боржника. Призначено розпорядником майна ТОВ "Вілара" арбітражного керуючого Комлика І.С. Призначено попереднє засідання у справі на 20.11.2024 року.
10.10.2024 року до суду від арбітражного керуючого Комлика І.С. надійшло клопотання б/н від 10.10.2024 року про витребування доказів від ГУ ПФУ у Вінницькій області у справі №902/579/24.
Суд, розглянувши подане клопотання, дійшов наступних висновків з огляду на таке.
Так, клопотання мотивовано наступним.
Відповідно до п. 4 ч. 2, ст. 81 ГПК України, арбітражний керуючий повідомляє, що ним вживалися заходи для отримання доказів самостійно шляхом надсилання запитів про надання інформації арбітражному керуючому.
Так, розпорядник майна ТОВ "Вілара" арбітражний керуючий Комлик І.С. надіслав запит вих. № 02-57/3611 від 28.08.2024 до ГУ Пенсійного фонду України у Вінницькій області з проханням надати відомості: щодо чисельності найманих працівників ТОВ "Вілара" та розмір їх заробітної плати; щодо фонду оплати праці працівників з розшифровкою; щодо наявності у ТОВ "Вілара" заборгованості перед Фондом за період 2021-2024 років; про заборгованість заробітної плати працівників. Також, з проханням надати копії звітності ТОВ "Вілара", які подавалася до Пенсійного фонду.
Статтею 10 ЗУ "Про доступ до публічної інформації" прямо передбачено, що кожна особа має право доступу до інформації про неї, яка збирається та зберігається.
Нормами ст. 12-1 КУзПБ також встановлено, що орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, у тому числі банків, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, депозитарних установ та інших професійних учасників ринків капіталу, організацій, громадських об`єднань, фізичні особи, яким направлено запит арбітражного керуючого, зобов`язані не пізніше десяти робочих днів з дня отримання запиту надати арбітражному керуючому відповідну інформацію, у тому числі таку, що становить банківську таємницю, таємницю надавача платіжних послуг або емітента електронних грошей, крім таємної та/або службової інформації та копій документів, у яких міститься таємна та/або службова інформація, копії документів.
09.09.2024 від Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області надійшла відповідь №0200-0901-8/92137 від 09.09.2024, в якій Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області повідомило, що не має правових підстав для надання копій звітності ТОВ "Вілара", інформації про розмір заробітної плати найманих працівників та фонду оплати праці працівників ТОВ "Вілара". Запитувана інформація буде надана за наявності відповідної ухвали суду.
Відповідно до ст. 12 КУзПБ, під час виконання повноважень арбітражний керуючий має право на безпосередній доступ до інформації про боржників, їхнє майно, доходи та кошти, у тому числі конфіденційної, що міститься в державних базах даних і реєстрах, у тому числі електронних.
Оскільки, ненадання Головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області копій звітності ТОВ "Вілара", інформації про розмір заробітної плати найманих працівників та фонду оплати праці працівників ТОВ "Вілара" ускладнює проведення процедури розпорядження майном боржника у справі №902/579/24 про банкрутство ТОВ "Вілара", арбітражний керуючий просить суд витребувати в Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області відомості, згідно переліку.
На підтвердження наведених у клопотанні обставин, арбітражним керуючим надано відповідні письмові докази.
З врахуванням встановлених обставин справи, суд дійшов таких висновків.
Частиною 1 ст. 2 ГПК України, визначено, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.
Відповідно до ч. 1, ч. 3 ст. 3 ГПК України, судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Судочинство у господарських судах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Частина 1 ст. 2 КУзПБ передбачає, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
За змістом ч. 3 ст. 13 ГПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
В силу ч. 1, ч. 2 ст. 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Згідно ч. 1 ст. 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Відповідно до ч. 1 ст. 76 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.
Згідно ч. 1, ч. 2 ст. 79 ГПК України, наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
За змістом ст. 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відповідно до ст. 169 ГПК України, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
За змістом ст. 1 КУ з процедур банкрутства, розпорядник майна - арбітражний керуючий, призначений господарським судом для здійснення процедури розпорядження майном.
Згідно ст. 12 КУ з процедур банкрутства, арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право: звертатися до суду у випадках, передбачених цим Кодексом; звертатися із запитами арбітражного керуючого, у тому числі щодо отримання копій документів, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, у тому числі банків, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, депозитарних установ та інших професійних учасників ринків капіталу, організацій, громадських об`єднань, а також до фізичних осіб; здійснювати інші повноваження, передбачені цим Кодексом.
Згідно ст. 12-1 КУ з процедур банкрутства, запит арбітражного керуючого - це письмове або у формі електронного документа звернення арбітражного керуючого, призначеного господарським судом розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реструктуризацією, керуючим реалізацією, до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ, у тому числі банків, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, депозитарних установ та інших професійних учасників ринків капіталу, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об`єднань, фізичних осіб про надання інформації, копій документів, необхідних арбітражному керуючому для здійснення повноважень у справі про банкрутство (неплатоспроможність) щодо боржника, а також членів сім`ї боржника - фізичних осіб, визначених абзацом другим частини п`ятої статті 116 цього Кодексу, стосовно якого арбітражний керуючий здійснює повноваження розпорядника майна керуючого санацією, ліквідатора, керуючого реструктуризацію або керуючого реалізацією.
Запит арбітражного керуючого не може стосуватися надання консультацій і роз`яснень положень законодавства.
Орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, у тому числі банків, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей, депозитарних установ та інших професійних учасників ринків капіталу, організацій, громадських об`єднань, фізичні особи, яким направлено запит арбітражного керуючого, зобов`язані не пізніше десяти робочих днів з дня отримання запиту надати арбітражному керуючому відповідну інформацію, у тому числі таку, що становить банківську таємницю, таємницю надавача платіжних послуг або емітента електронних грошей, крім таємної та/або службової інформації та копій документів, у яких міститься таємна та/або службова інформація, копії документів.
У разі якщо запит арбітражного керуючого стосується надання значного обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту арбітражного керуючого може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням причин такого продовження, про що арбітражному керуючому письмово повідомляється не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту арбітражного керуючого.
Задоволення запиту арбітражного керуючого може бути здійснено шляхом надання відповідної інформації, копій документів у формі електронного документа.
У разі якщо задоволення запиту арбітражного керуючого передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як десять сторінок, арбітражний керуючий зобов`язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк. Розмір таких витрат не може перевищувати граничних норм витрат на копіювання та друк, встановлених відповідно до законодавства.
Відмова в наданні інформації на запит арбітражного керуючого, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання недостовірної інформації тягнуть за собою відповідальність згідно із законом, крім випадків відмови в наданні таємної та/або службової інформації.
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ГПК України, учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу; 5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання (ч. 2 ст. 81 ГПК України). У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує відповідні докази (ч. 3 ст. 81 ГПК України). Будь-яка особа, в якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду (ч. 6 ст. 81 ГПК України).
Так, враховуючи наведені вище положення законодавства, дослідивши клопотання арбітражного керуючого Комлика І.С. б/н від 10.10.2024 року про витребування доказів від ГУ ПФУ у Вінницькій області у справі №902/579/24, суд дійшов висновку про задоволення вказаного клопотання.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 ГПК України, судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.
Керуючись ст. ст. 1, 2, 9, 12, 44 КУ з процедур банкрутства, ст. ст. 2, 3, 13, 18, 81, 169, 234-236, 326 ГПК України суд, -
У Х В А Л И В :
1. Задоволити клопотання арбітражного керуючого Комлика І.С. б/н від 10.10.2024 року про витребування доказів від ГУ ПФУ у Вінницькій області у справі №902/579/24.
2. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Вінницькій області надати до суду та арбітражному керуючому Комлику І.С. наступні відомості:
щодо чисельності найманих працівників ТОВ "Вілара" (22455, Вінницька обл., Калинівський р-н., с. Корделівка, вул. Київська, 64; код ЄДРПОУ 44110528) та розмір їх заробітної плати за 2021-2024 роки;
щодо фонду оплати праці працівників з розшифровкою за 2021-2024 роки;
щодо наявності у ТОВ "Вілара" (22455, Вінницька обл., Калинівський р-н., с.Корделівка, вул. Київська, 64; код ЄДРПОУ 44110528) заборгованості перед Фондом за період 2021-2024 років;
про заборгованість заробітної плати працівників за 2021-2024 роки;
надати копії звітності ТОВ "Вілара" за 2021-2024 роки (22455, Вінницька обл., Калинівський р-н., с. Корделівка, вул. Київська, 64; код ЄДРПОУ 44110528), які подавалася до Пенсійного фонду.
3. Копію ухвали надіслати рекомендованим листом згідно переліку; до електронних кабінетів ЄСІТС та на електронні адреси: ПАТ "Укрнафта" - office@ukrnafta.com; представникам ПАТ "Укрнафта": адвокату Григор`євій Н.В. - ІНФОРМАЦІЯ_1 , адвокату Юхименко С.В. - ІНФОРМАЦІЯ_2 , адвокату Мошенцю Д.В. - ІНФОРМАЦІЯ_3 ; ТОВ "Вілара" - vilara_llc@ukr.net; арбітражному керуючому Комлику І.С. - ІНФОРМАЦІЯ_4 ; ГУ ПФУ у Вінницькій області - gu@vn.pfu.gov.ua.
Попередити учасників справи, що відповідно до ч. 8 ст. 81 ГПК України, у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Згідно ч. 2 ст. 235 ГПК України, ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Ухвала підписана суддею та набрала законної сили - 11.10.2024 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Тісецький С.С.
Віддрук. 2 прим.:
1 - до справи;
2 - ГУ ПФУ у Вінницькій області (вул. Зодчих, 22, м. Вінниця, 21005)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 11.10.2024 |
Оприлюднено | 14.10.2024 |
Номер документу | 122238819 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Тісецький С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні