Справа № 361/6279/14-ц
Провадження № 2-п/361/44/24
18.10.2024
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
18 жовтня 2024 року м. Бровари
Суддя Броварського міськрайонного суду Київської області Бражник Н.М., розглянувши матеріали позовної заяви-оскарження та скасування заочного рішення ОСОБА_1 , -
УСТАНОВИЛА:
ОСОБА_1 звернулась до суду із позовною заявою оскарженням та скасування заочного рішення уякій зазначила, що повторно просить розглянути її позовну заяву згідно із ст. 214 КПК України.
Зазначила дані щодо себе, як відповідача та дані позивача Садівниче товариство «Тепличник», справа № 361/6279/14-ц, провадження № 2/361/2429/14 про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою та приведення земельної ділянки у попередній стан.
Зауважила, що відповідно до ст. 175, 177 ЦПК України підстав для залишення позовної заяви або відмови у відкритті провадження встановлених ЦПК України немає.
З огляду на п. 2 ч. 1 ст. 389 ЦПК України учасники справи мають право оскаржувати рішення суду.
При ухваленні заочного рішення порушені її конституційні права, крім того, у заяві наводить обґрунтування порушення її прав судом під час розгляду справи № 361/6279/14-ц.
На підставі викладеного просить суд:
1.Скасувати заочне рішення Броварського міськрайонного суду Київської області від 05 грудня 2014року у справі за позовом Садівничого товариства «Тепличник» до неї про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою та приведення земельної ділянки у попередній стан.
2. Відкрити провадження у справі згідно із законодавством, ст. ст. 175, 177 ЦПК України.
У порядку автоматизованого розподілу справ між суддями заяву передано на розгляд судді БражникН.М.
Перевіривши матеріали заяви поданої ОСОБА_1 та долучені до неї документи, суддя дійшла такого висновку.
Перевіривши матеріали позовної заяви, суддя дійшла висновку, про порушення вимог ЦПК України при зверненні до суду.
Зі змісту ст. 4 ЦПК України вбачається, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Суддя звертає увагу ОСОБА_1 , що позовна заява повинна відповідати вимогам ст. ст. 175 і 177 ЦПК України.
Так, відповідно до ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Позовна заява повинна містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3)зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, уній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору. У разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Згідно із ст. 177 ЦПК України позивач повинендодати допозовної заявиїї копіїта копіївсіх документів,що додаютьсядо неї,відповідно докількості відповідачіві третіхосіб. Уразі поданнядо судупозовної заявита документів,що додаютьсядо неї,в електроннійформі черезелектронний кабінетпозивач зобов`язанийдодати допозовної заявидоказ надсиланняіншим учасникамсправи копійподаних досуду документівз урахуваннямположень статті43цього Кодексу. Правилацієї статтіщодо поданнякопій документівне поширюютьсяна позови,що виникаютьз трудовихправовідносин,а такожпро відшкодуванняшкоди,заподіяної внаслідоккримінального правопорушеннячи каліцтвом,іншим ушкодженнямздоров`я абосмертю фізичноїособи,незаконними рішеннями,діями чибездіяльністю органів,що здійснюютьоперативно-розшуковудіяльність,досудове розслідування,прокуратури абосуду. Уразі необхідностідо позовноїзаяви додаютьсяклопотання тазаяви позивачапро звільнення(відстрочення,зменшення)від сплатисудового збору,про призначенняекспертизи,витребування доказівтощо. Допозовної заявидодаються документи,що підтверджуютьсплату судовогозбору увстановлених порядкуі розмірі,або документи,що підтверджуютьпідстави звільненнявід сплатисудового зборувідповідно дозакону. Позивачзобов`язаний додатидо позовноїзаяви всінаявні внього докази,що підтверджуютьобставини,на якихґрунтуються позовнівимоги (якщоподаються письмовічи електроннідокази позивачможе додатидо позовноїзаяви копіївідповідних доказів). Дозаяви провизнання актачи договорунедійсним додаєтьсятакож копія(абооригінал)оспорюваного актачи договоруабо засвідченийвитяг знього,а уразі відсутностіакта чидоговору упозивача -клопотання пройого витребовування. До позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Заява про перегляд заочного рішення повинна відповідати вимогам ст. 285 ЦПК України.
Так, відповідно до ч. 1, 3 ст. 285 ЦПК України заява про перегляд заочного рішення повинна бути подана у письмовій формі та підписана особою, яка її подає.
Згідно із ч. 2 ст. 285 ЦПК України у заяві про перегляд заочного рішення повинно бути зазначено: 1)найменування суду, який ухвалив заочне рішення; 2) ім`я (найменування) відповідача або його представника, які подають заяву, їх місце проживання чи місцезнаходження, номер засобів зв`язку; 3)обставини, що свідчать про поважність причин неявки в судове засідання та (або) неповідомлення їх суду, а також причини неподання відзиву, і докази про це; 4) посилання на докази, якими відповідач обґрунтовує свої заперечення проти вимог позивача; 5) клопотання про перегляд заочного рішення; 6)перелік доданих до заяви матеріалів.
До заяви про перегляд заочного рішення додаються її копії за кількістю учасників справи та копії всіх доданих до неї матеріалів (ч. 4 ст. 285 ЦПК України), документ про сплату судового збору (ч. 6 ст.285 ЦПК України) та докази, на які посилається заявник (ч. 7 ст. 285 ЦПК України).
Як вбачається із поданої заяви, ОСОБА_1 не дотримано вимог щодо подання позовної заяви відповідно до ст. 175, 177 ЦПК України, а саме щодо визначення процесуального статусу учасників справи, заява не містить змісту позовних вимог, обґрунтування позову, відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомостей про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; відсутній перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); відсутнє зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви, не указано попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; відсутнє підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Крім того, заява подана в одному примірнику та відсутні докази оплати судового збору у визначеному розмірі Законом України «Про судовий збір», не зазначено підстав для звільнення від сплати судового збору, усупереч ст. 177 ЦПК України.
Вимоги щодо оформлення заяви про перегляд заочного рішення також не дотримані, відсутні докази оплати судового збору у визначеному розмірі Законом України «Про судовий збір», не зазначено підстав для звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано бездодержання вимог, викладених у ст. ст. 175, 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Вухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 8 ст. 285 ЦПК України до неналежно оформленої заяви про перегляд заочного рішення застосовуються положення ст. 185 цього Кодексу.
Таким чином, судом визначається спосіб усунення недоліків, а саме: подання заяви в новій редакції із уточненням вимог, з урахуванням, того, що вимоги до заяви про перегляд заочного рішення встановлюються ст. 285 ЦПК України, а вимоги до позовної заяви ст. 175, 177 ЦПК України; заява повинна бути поданою у кількості примірників для всіх учасників справи, необхідно надати суду документи, які підтверджують оплату судового збору або документи, які підтверджують наявність пільг для звільнення від сплати судового збору.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» за подачу заяви про перегляд заочного рішення сплачується судовий збір у розмірі 605,60 грн.
Судовий збір у розмірі 605,60 грн необхідно сплатити за наступними реквізитами Броварського міськрайонного суду Київської області: Отримувач коштів: ГУК уКиїв.обл/Броварська міс/22030101; Код отримувача (код за ЄДПРОУ) 37955989; Банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.); Код банку отримання МФО: 899998; Рахунок отримувача: UA088999980313151206000010784; Код класифікації доходів бюджету: 22030101; Призначення платежу: 101, судовий збір за заявою ОСОБА_1 про перегляд заочного рішення.
Дані недоліки мають бути усунені у п`ятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо, заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду. Якщо заявник не усунув недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і повертається заявнику.
Керуючись ст. ст. 185, 260 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИЛА:
Позовну заяву-оскарження та скасування заочного рішення ОСОБА_1 залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків заяви протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Н.М. Бражник
Суд | Броварський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2024 |
Оприлюднено | 21.10.2024 |
Номер документу | 122392619 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші процесуальні питання |
Цивільне
Броварський міськрайонний суд Київської області
Бражник Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні