Справа № 308/15610/22
Провадження № 22-ц/4806/1041/24
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
16 жовтня 2024 року м. Ужгород
Суддя Закарпатськогоапеляційного судуСобослой Г.Г.,вирішуючи питанняпро відкриттяапеляційного провадженняза апеляційноюскаргою представника ОСОБА_1 вінтересах ОСОБА_2 на ухвалуУжгородського міськрайонногосуду Закарпатськоїобласті від18вересня 2024року усправі запозовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 , Товариства з обмеженою відповідальністю "ФК "Новий Львів" про визнання договору недійсним, -
в с т а н о в и в :
Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 18 вересня 2024 року у справі № 308/15610/22 призначено судову почеркознавчу експертизу.
Не погодившись із вказаним судовим рішенням відповідач ОСОБА_2 , від імені та в інтересах якого діє адвокат - Дурдинець В.В., 02.10.2024 подав апеляційну скаргу, сформовану у системі «Електронний суд» на вищезазначену ухвалу суду першої інстанції.
Справу 308/15610/22 витребувано із Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області.
Втім, перевіривши зміст апеляційної скарги суддя-доповідач приходить до висновку, що подана апеляційна скарга не відповідає вимогам процесуального закону щодо її оформлення, визначених ст. 356 ЦПК України.
Відповідно до положень частини третьої, пункту 1 частини четвертої статті 356ЦПК України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або представником такої особи. До апеляційної скарги, поданої представником, повинна бути додана довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника.
Відповідно до частини першої статті 60 ЦПК Українипредставником у суді може бути адвокат або законний представник.
У частині четвертій статті 62 ЦПК Українизазначено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються одним з таких документів: 1) довіреністю; 2) ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»; 3) дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України «Про безоплатну правничу допомогу».
Згідно з частиною першою статті 26Закону України«Про адвокатурута адвокатськудіяльність» адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правничої допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правничої допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правничої допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги.
За змістом частини другої статті 26Закону України«Про адвокатуруі адвокатськудіяльність» ордер - це письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правничої допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Відповідно до пункту 4 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12 квітня 2019 року № 41 (далі - Положення), з подальшими змінами, ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням.
У пункті 9 Положення зазначено, що ордер, що видається адвокатом, який здійснює свою діяльність індивідуально, підписується адвокатом та посвідчується печаткою адвоката (за її наявності).
Ордер, встановленої цим Положенням форми, є належним та достатнім підтвердженням правомочності адвоката на вчинення дій в інтересах клієнта (пунт 11 Положення).
Пунктом 12 Положення визначено перелік реквізитів, які має містити ордер. Це, зокрема, такі реквізити:
12.10. Підпис адвоката, який видав ордер, у разі здійснення ним індивідуальної діяльності (у графі «Адвокат»);
12.11. Підпис адвоката, який надає правову допомогу, якщо ордер, виданий адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням (у графі «Адвокат»);
12.12. Підпис керівника адвокатського бюро/адвокатського об`єднання, відтиск печатки адвокатського бюро/адвокатського об`єднання (за наявності) у випадку, якщо ордер видається адвокатським бюро/адвокатським об`єднанням.
Під час дії воєнного стану на території України реквізити, передбачені цим підпунктом, можуть оформлятись у відповідності до пункту 10 цього Положення.
Водночас, як передбачено Інструкцією користувача підсистеми «Електронний суд» ЄСІТС, затвердженою наказом державного підприємства «Центр судових сервісів» від 22 серпня 2021 року № 74-ОД (далі - Інструкція), користувачі, які підтвердили свої повноваження адвоката (розділ 8 цієї Інструкції) мають можливість видати ордер на конкретну справу для отримання доступу до документів у справі та загальний ордер (без зазначення номера справи), який спрощує та прискорює процес подачі заяв до суду.
Електронний ордер у підсистемі «Електронний суд» формується на підставі паперового ордера, а отже, має відповідати йому щодо обсягу повноважень адвоката на представництво інтересів довіреної особи (учасника справи) у межах відповідної судової справи.
Обсяг певних повноважень та їх межі виникають у представника згідно з паперовим ордером, якому має відповідати й електронний ордер, сформований в підсистемі «Електронний суд», на підставі якого адвокат може представляти інтереси учасника справи.
Як вбачається з матеріалів апеляційного провадження, до апеляційної скарги додано ордер, який сформований у підсистемі «Електронний суд» та виданий 02.10.2021 адвокатом Дурдинець В.В. на підставі іншого ордеру № АО № 1016494 від 2024-06-11 р. При цьому, відповідно до копії ордеру АО № 1016494 від 2024-06-11 р., який міститься в матеріалах справи, такий укладений між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 на здійснення повноважень в Ужгородському міськрайонному суді (а.с.103 том 1). Між тим, матеріали справи не містять довіреності або ордеру на повноваження ОСОБА_1 у суді апеляційної інстанції.
За вказаних обставин апелянту необхідно надати суду апеляційної інстанції ордер або довіреність, що посвідчує повноваження адвоката як представника ОСОБА_2 у Закарпатському апеляційному суді.
Крім цього, відповідно до пункту 3 частини другої статті 356 ЦПК України в апеляційній скарзі мають бути зазначені, зокрема: ...3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб).
Разом з тим, в поданій апеляційній скарги серед іншого не зазначено відомості про відповідача ТОВ "ФК "Новий Львів" та відповідно в порушення вимог п.2 частини четвертої статті 356 ЦПК України не додано доказів надсилання йому копії апеляційної скарги.
Також, апеляційна скарга не відповідає вимогам пункту 3 частини четвертої статті 356 ЦПК України, відповідно до якого до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною першоюстатті 4 Закону України «Про судовий збір»(в редакції, чинній на час подання позовної заяви) судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з 01.01.2024 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3028,00 грн.
Відповідно до підпункту 9 пункту 1 частини2статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду апеляційної скарги на ухвалу суду фізичною особою сплачується судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору (п. 3 ч.2 ст. 4 ЗУ «Про судовий збір»).
За такихобставин,скаржнику заподання апеляційноїскарги слідсудовий збіру розмірі 484,48грн (3028,00**0,2*0,8), який повинен бути внесений або перерахований за наступними банківськими реквізитами:
Отримувач коштів:ГУК у Зак. обл/Ужгородська тг/22030101;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) : 37975895;
Банк одержувача:Казначейство України (ел.адм.подат.);
Код банкуотримувача(МФО): 899998;
Рахунок отримувача:UA708999980313161206080007493;
Кодкласифікації доходів бюджету- 22030101
Призначення платежу:судовий збір, за позовом
по справі___, Закарпатський апеляційний суд.
У разі невідповідності апеляційної скарги вимогамст. 356 ЦПК Українита несплати суми судового збору до апеляційної скарги застосовуються положеннястатті 185 ЦПК України.
Відповідно до ч. 2 ст. 357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
За таких обставин, скарга підлягає залишенню без руху, про що слід повідомити скаржника та надати йому строк для усунення недоліків, шляхом подачі:
- довіреності або ордеру, що посвідчує повноваження адвоката як представника ОСОБА_2 у Закарпатському апеляційному суді;
- належно оформленої нової редакції апеляційної скарги, у відповідності до вимогст.356 ЦПК України, із зазначенням відомостей про всіх учасників справи та долученням доказів надсилання копій уточненої апеляційної скарги іншим учасникам справи;
- документу, який підтверджує сплату судового збору.
Роз`яснити, що якщо скаржник відповідно до цієї ухвали у встановлений строк усуне недоліки апеляційної скарги, апеляційна скарга вважається поданою в день первинного її подання до суду. Інакше скарга вважається неподаною і повертається.
Керуючись ст.ст.185, 356, 357 ЦПК України, суддя,-
у х в а л и в :
Апеляційну скаргупредставника ДурдинецьВолодимира Володимировичав інтересах ОСОБА_2 на ухвалуУжгородського міськрайонногосуду Закарпатськоїобласті від18вересня 2024року- залишити без руху, про що повідомити скаржника та надати йому строк протягом десяти днів з дня вручення ухвали для усунення вищевказаних недоліків.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Г.Г.Собослой
Суд | Закарпатський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2024 |
Оприлюднено | 24.10.2024 |
Номер документу | 122488490 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Закарпатський апеляційний суд
Собослой Г. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні