УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 712/9928/20
Провадження № 6/712/303/24
23жовтня 2024 року м. Черкаси
Суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Марцішевська О.М., розглянувши матеріали заяви комунального підприємства «Муніципальний спортивний клуб «Дніпро» Черкаської міської ради» про поворот виконання рішення по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , який діє в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до комунального підприємства «Муніципальний спортивний клуб «Дніпро» Черкаської міської ради», третя особа: Орган опіки і піклування Черкаської міської ради про стягнення моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
17 жовтня 2024 року комунальне підприємство «Муніципальний спортивний клуб «Дніпро» Черкаської міської ради» звернувся до суду із заявою про поворот виконання судового рішення у справі № 712/9928/20 та в порядку повороту виконання просить стягнути із ОСОБА_1 на їх користь грошові кошти у сумі 750 000 грн. та кошти в сумі 5922 грн.
Вивчивши матеріали заяви, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до вимог ст.444 ЦПК України питання про поворот виконання рішення суд вирішує за наявності відповідної заяви сторони. До заяви про поворот виконання рішення шляхом повернення стягнутих грошових сум, майна або його вартості додається документ, який підтверджує те, що суму, стягнуту за раніше прийнятим рішенням, списано установою банку або майно вилучено державним або приватним виконавцем.
Якщо питання про поворот виконання рішення не було вирішено судом відповідно до частин першої - третьої цієї статті, заява відповідача про поворот виконання рішення розглядається судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Згідно із ч. 2 ст. 183 ЦПК України письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Відповідно до ч. 4 ст. 183 ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Питання щодо повороту виконання рішення суду врегульовано розділом VI ЦПК України «Процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у цивільних справах та рішень інших органів (посадових осіб)», а саме:ст. 444 ЦПК України «Поворот виконання рішення, постанови» і ст. 445 ЦПК України «Особливості повороту виконання в окремих категоріях справ».
Статтями 444,445 ЦПК України не визначено вимог щодо форми і змісту заяви про поворот виконання рішення суду, тому підлягають застосуванню положення ст. 183 ЦПК України щодо форми і змісту заяви, поданої на стадії виконання рішення суду.
Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд в ухвалі від 10 жовтня 2023 року в справі №643/5842/16-ц.
Судом встановлено, що заявником до поданої заяви про поворот виконання рішення суду не додано доказів її надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження), тому суд вважає, що заява подана без дотримання вимог ч. 2 ст.183 ЦПК України та підлягає поверненню заявнику без розгляду на підставі ч. 4 ст. 183 ЦПК України.
Одночасно слід роз`яснити, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із ними до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 183, 260, 353 ЦПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву комунального підприємства «Муніципальний спортивний клуб «Дніпро» Черкаської міської ради» про поворот виконання рішення по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 , який діє в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до комунального підприємства «Муніципальний спортивний клуб «Дніпро» Черкаської міської ради», третя особа: Орган опіки і піклування Черкаської міської ради про стягнення моральної шкоди - повернути заявнику без розгляду.
Роз`яснити, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із нею до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення (підписання) ч. 1, 2 ст. 261 ЦПК України.
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з моменту отримання копії ухвали суду.
Суддя Соснівського
районного суду м. Черкаси О.М. Марцішевська
Дата виготовлення тексту ухвали 23 жовтня 2024 року.
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2024 |
Оприлюднено | 25.10.2024 |
Номер документу | 122509924 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Соснівський районний суд м.Черкас
Марцішевська О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні