номер провадження справи 22/162/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
28.10.2024 Справа № 908/2216/24
м. Запоріжжя Запорізької області
Суддя Господарського суду Запорізької області Ярешко О.В.,
Розглянувши без виклику учасників справи матеріали справи № 908/2216/24
за позовом: Суб`єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
до відповідача: Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "ЮВІЛЕЙНИЙ 26 А" (пр. Ювілейний, буд. 26-А, м. Запоріжжя, 69114)
третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмету спору на стороні позивача: Концерн "МІСЬКІ ТЕПЛОВІ МЕРЕЖІ" (бул. Гвардійський, буд. 137, м. Запоріжжя, 69091)
про стягнення 41 833,70 грн. збитків
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 03.10.2024 суддею Ярешко О.В. у судовому засіданні оголошено перерву до 30.10.2024 об 12 год. 50 хв.
Відповідно до ч. 11 ст. 176 ГПК України суддя, встановивши після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави для залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Згідно п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України, позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Відповідно ч. 2 ст. 164 ГПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Стаття 164 ГПК України встановлює вимоги до документів, що додаються до позовної заяви. Частиною 2 вказаної статті зазначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно ст. 91 ГПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Зокрема, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно п. 5.26 ДСТУ 4163:2020 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів", затверджених наказом Державного підприємства "Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації,сертифікації та якості" від 01.07.2020 № 144, відмітка про засвідчення копії документа складається з таких елементів: слів "Згідно з оригіналом" (без лапок), найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її власного імені та прізвища, дати засвідчення копії. У випадках, визначених законодавством, копії документів засвідчують відбитком печатки юридичної особи, структурного підрозділу (служби діловодства, служби кадрів, бухгалтерії тощо) юридичної особи або печатки "Для копій".
До позовної заяви та до заяви про усунення недоліків, що надійшла до суду 29.08.2024, додано копії документів, які не засвідчені позивачем належним чином в порядку, встановленому чинним законодавством, що є порушенням вказаних приписів процесуального законодавства. Позивачем у позовній заяві не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до матеріалів справи. Порушення вказаних приписів процесуального законодавства є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч. 13 ст. 176 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Враховуючи з`ясовані обставини, суд вважає наявними підстави для залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 176, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, , суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву (вих. № б/н від 21.08.2024) Суб`єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 залишити без руху.
2. Надати позивачу строк: протягом 5 (п`яти) днів з дня вручення цієї ухвали суду для усунення недоліків позовної заяви, вказаних в ухвалі, а саме:
1) надати належним чином засвідчені копії документів, що додані до позовної заяви та до заяви про усунення недоліків, що надійшла до суду 29.08.2024;
2) письмово зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до матеріалів справи позивачем.
3. Роз`яснити позивачу, що при невиконанні вимог суду щодо усунення недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, згідно з ч. 13 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України позовна заява буде залишена без розгляду.
4. Ухвала набирає законної сили після її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Повний текст ухвали підписаний 28.10.2024.
Суддя О.В. Ярешко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2024 |
Оприлюднено | 29.10.2024 |
Номер документу | 122593356 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань про відшкодування шкоди |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Ярешко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні