Ухвала
від 25.10.2024 по справі 766/61/24
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 766/61/24 н/п 6/766/1556/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.10.2024р. Херсонський міський суд Херсонської області в складі:

головуючої судді Зуб І.Ю.,

при секретарі Федорова О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань міського суду заяву ТОВ «Неомед» про визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню,-

вс т а н о в и в :

До суду надійшла дана заява.

Заява обґрунтована тим, що 07.10.2024 року на рішення Херсонського міського суду Херсонської області від 06.09.2024 року була подана апеляційна скарга, проте Херсонським міським судом видано 10.10.2024 року виконавчий лист у даній справі.

В судове засідання учасники справи не з`явились, про дату та час розгляду повідомлялись, причини неявки суду не повідомили, що не перешкоджає розгляду заяви.

Суд, розглянувши вищевказану заяву дійшов наступних висновків.

Рішенням Херсонського міського суду Херсонської області від 06.09.2024 року задоволено частково позовні вимоги ту справі № 766/61/24.

Відповідно до відомостей системи Д-3, справу № 766/61/24 передано в архів 18.09.2024 року.

Листом від 09.10.2024 року Херсонським апеляційним судом витребувано дану справу, у зв`язку із надходженням апеляційної скарги від відповідача ТОВ «Неомед», яка була розподілена між суддями 08.10.2024 року.

Тобто відповідач ТОВ «Неомед» подав апеляційну скаргу до суду апеляційної інстанції.

Працівником апарату суду було виготовлено виконавчий лист 766/61/24 про стягнення суми судового збору на користь держави 10.10.2024 року та передано на підпис судді, незважаючи на наявність запиту від суду апеляційної інстанції в якому повідомлено про надходження апеляційної скарги.

Відповідно до ч.2 ст. 273 ЦПК України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Тобто,після надходження апеляційної скарги від відповідача відповідно до ч.2 ст. 273 ЦПК України рішення суду вважається таким що не набрало законної сили.

За таких обставин в силу наведеного вище виконавчий лист, виданий 10.10.2024 року є таким, що не підлягає виконанню з процесуальних підстав.

Так, виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції. (ч. 1ст. 431 Цивільного процесуального кодексу України)

Згідно ч. 2ст. 432 ЦПК України суд, який видав виконавчий лист, може за заявою стягувана або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий лист таким, що не підлягає виконанню, та стягнути на користь боржника безпідставно одержане стягувачем за виконавчим листом.

Відповідно до ст. 432 ЦК України, суд, який видав виконавчий документ, може за заявою стягувана або боржника виправити помилку, допущену при його оформленні або видачі, чи визнати виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню.

Суд визнає виконавчий документ таким, що не підлягає виконанню повністю або частково, якщо його було видано помилково або якщо обов`язок боржника відсутній повністю чи частково у зв`язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин.

Суд розглядає заяву в десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувана та боржника і постановляє ухвалу. Неявка стягувача і боржника не є перешкодою для розгляду заяви. До розгляду заяви суд має право своєю ухвалою зупинити виконання за виконавчим документом або заборонити приймати виконавчий документ до виконання.

Про виправлення помилки у виконавчому документі та визнання його таким, що не підлягає виконанню суд постановляє ухвалу. Якщо стягнення за таким виконавчим документом уже відбулося повністю або частково, суд одночасно з вирішенням вказаних питань на вимогу боржника стягує на його користь безпідставно одержане стягувачем за виконавчим документом.

Згідно з п. 1 ч. 4ст. 4 ЗУ "Про виконавче провадження" виконавчий документ повертається стягувачу органом державної виконавчої служби, приватним виконавцем без прийняття до виконання протягом трьох робочих днів з дня його пред`явлення, якщо рішення, на підставі якого видано виконавчий документ, не набрало законної сили (крім випадків, коли рішення у встановленому законом порядку допущено до негайного виконання).

Отже, закон передбачає можливість визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, якщо він виданий компетентним судом і є належним виконавчим документом, однак наявними є обставини, які виключають необхідність проведення виконавчих дій за цим виконавчим документом.

Підстави для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, поділяються на дві групи: матеріально-правові та процесуально-правові.

Матеріально правові підстави свідчать про відсутність у боржника матеріально-правового обов`язку повністю чи частково у зв`язку з його припиненням, добровільним виконанням боржником чи іншою особою або з інших причин.

Процесуальними підставами для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, є обставини, що свідчать про помилкову видачу судом виконавчого листа.

Так, помилковою є видача виконавчого листа за рішенням, яке не набрало законної сили (крім тих, що підлягають негайному виконанню).

Судова практика допускає можливість визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, з підстав його помилкової видачі, якщо вже після видачі виконавчого листа по справі рішення суду було оскаржено, поновлено строк на апеляційне оскарження та відповідно судове рішення вважається таким, що не набрало законної сили.

Як роз`яснено у Інформаційному листі, підготовленому Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ "Про практику розгляду судами процесуальних питань, пов`язаних із виконанням судових рішень у цивільних справах" від 25 вересня 2015 року, необхідно звернути увагу судів, що процесуальними підставами для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, є обставини, що свідчать про помилкову видачу судом виконавчого листа, зокрема: видача виконавчого листа за рішенням, яке не набрало законної сили (крім тих, що підлягають негайному виконанню); коли виконавчий лист виданий помилково за рішенням, яке взагалі не підлягає примусовому виконанню; видача виконавчого листа на підставі ухвали суду про затвердження мирової угоди, яка не передбачала вжиття будь-яких примусових заходів або можливості її примусового виконання і, як наслідок, видачі виконавчого листа; помилкової видачі виконавчого листа, якщо вже після видачі виконавчого листа у справі рішення суду було скасоване; видачі виконавчого листа двічі з одного й того ж питання у разі віднайдення оригіналу виконавчого листа вже після видачі його дубліката; пред`явлення виконавчого листа до виконання вже після закінчення строку на пред`явлення цього листа до виконання.

Процесуальними підставами для визнання виконавчого листа таким, що не підлягає виконанню, є обставини, що свідчать про помилкову видачу судом виконавчого листа, зокрема: видача виконавчого листа за рішенням, яке не набрало законної сили (крім тих, що підлягають негайному виконанню); коли виконавчий лист виданий помилково за рішенням, яке взагалі не підлягає примусовому виконанню; видача виконавчого листа на підставі ухвали суду про затвердження мирової угоди, яка не передбачала вжиття будь-яких примусових заходів або можливості її примусового виконання і, як наслідок, видачі виконавчого листа; помилкової видачі виконавчого листа, якщо вже після видачі виконавчого листа у справі рішення суду було скасоване; видачі виконавчого листа двічі з одного й того ж питання у разі віднайдення оригіналу виконавчого листа вже після видачі його дубліката; пред`явлення виконавчого листа до виконання вже після закінчення строку на пред`явлення цього листа до виконання.

За вказаних обставин суд вважає, що заява представника відповідача про визнання виконавчого таким, що не підлягає виконанню з процесуальних підстав, підлягає задоволенню.

В той же час, суд вважає, що відсутні підстави для зупинення стягнення за даним виконавчим листом, оскільки наявні підстави для визнання його таким, що не підлягає виконанню. Крім того, не надано доказів відкриття виконавчого провадження.

Керуючись ст. ст.10,12,260, 432 ЦПК України, суд

у х в а л и в :

Заяву -задовольнити.

Визнати виконавчий лист по справі №766/61/24, виданий 10.10.2024 року Херсонським міським судом Херсонської області таким, що не підлягає виконанню.

Ухвала може бути оскаржена до Херсонського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів.

СуддяІ. Ю. Зуб

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення25.10.2024
Оприлюднено30.10.2024
Номер документу122606498
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —766/61/24

Ухвала від 31.10.2024

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Базіль Л. В.

Ухвала від 25.10.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Зуб І. Ю.

Ухвала від 23.10.2024

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Базіль Л. В.

Ухвала від 16.10.2024

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Базіль Л. В.

Рішення від 06.09.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Зуб І. Ю.

Ухвала від 23.05.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Зуб І. Ю.

Ухвала від 09.01.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Зуб І. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні