УХВАЛА
28 жовтня 2024 року
м. Київ
справа №675/427/17
адміністративне провадження №К/990/29579/24
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Мартинюк Н.М.,
суддів -Жука А.В., Губської О.А.,
перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 22 травня 2024 року у справі №675/427/17 за позовом ОСОБА_1 до Державної установи "Замкова виправна колонія (№58)" про оскарження накладених заходів стягнення, визнання незаконними дій адміністрації по зарахуванню на профілактичний облік, стягнення моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про оскарження накладеного 3 лютого 2017 року заходу стягнення у виді поміщення до карцеру строком на 15 діб, а також накладеного 9 лютого 2017 року стягнення у виді поміщення до одиночної камери строком на три місяці, з урахуванням збільшення позовних вимог щодо стягнення, накладені на нього з 3 лютого 2017 року до 3 червня 2017 року, 9 лютого 2017 року стягнення у виді "суворої догани", а також просив визнати незаконними дії адміністрації державної установи "Замкова виправна колонія (№ 58)" в частині зарахування позивача на профоблік як схильного до нападу на представників адміністрації та захоплення заручників, стягнути матеріальну та моральну шкоду у сумі 100 000 грн.
Рішенням Ізяславського районного суду Хмельницької області від 31 жовтня 2022 року, залишеним без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 16 лютого 2023 року, в задоволенні адміністративного позову було відмовлено.
Не погоджуючись із таким судовим рішенням апеляційної інстанції, ОСОБА_1 звернувся із касаційною скаргою до Верховного Суду.
Постановою Верховного суду від 7 грудня 2024 року, постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 16 лютого 2023 року скасовано, а справу №675/427/17 направлено на новий розгляд до Сьомого апеляційного адміністративного суду.
Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 22 травня 2024 року рішення Ізяславського районного суду Хмельницької області від 31 жовтня 2022 року залишено без змін.
Не погоджуючись із постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 22 травня 2024 року, ОСОБА_1 звернувся із касаційною скаргою до Верховного Суду, надіславши її засобами поштового зв`язку 26 липня 2024 року.
У своїй касаційній скарзі скаржник просить скасувати постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду.
Ухвалою від 13 серпня 2024 року Верховний Суд залишив без руху касаційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 22 травня 2024 року у цій справі. Зокрема, скаржнику пропонувалось усунути недоліки, шляхом подання до суду: 1) клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження, де вказати інші підстави пропуску строку з наданням відповідних доказів їх поважності; 2) касаційної скарги у новій редакції із зазначенням підстав для касаційного оскарження судових рішень, з чітким посиланням на пункти частини четвертої статті 328 КАС України, що саме є підставою для касаційного оскарження та з наданням обґрунтувань, визначених пунктом 4 частини другої статті 330 КАС України; 3) копії касаційної скарги у відповідності до кількості учасників справи.
На виконання цієї ухвали та в межах встановленого у ній десятиденного строку, скаржник направив до суду клопотання про поновлення строку на касаційне провадження.
Згідно статті 329 КАС України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.
Строк на подання касаційної скарги також може бути поновлений у разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною п`ятою статті 333 цього Кодексу.
Постанова Сьомого апеляційного адміністративного суду прийнята 22 травня 2024 року. Повний текст складеного того ж дня. Однак, скаржник направив касаційну скаргу до Верховного Суду 26 липня 2024 року, тобто з пропуском строку на касаційне оскарження.
У клопотанні про поновлення строку на касаційне оскарження позивач зазначає, що копію постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 22 травня 2024 року було вручено йому 28 червня 2024 року, що підтверджується копією запису із журналу ведення кореспонденції відповідної служби УВП 31.
Згідно статті 329 КАС України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Проаналізувавши вказані скаржником підстави пропуску строку касаційного оскарження, Верховний Суд дійшов висновку про наявність підстав для його поновлення. Таким чином, скаржником усунуто недоліки касаційної скарги частково.
Окрім того, позивачем заявлено клопотання про продовження строку для усунення недоліків касаційної скарги. Клопотання мотивоване тим, що він залучив захисника для надання йому правової допомоги, однак спілкування між ним і захисником відбувається поштовим зв`язком, тому він позбавлений можливості у короткий проміжок часу усунути недоліки касаційної скарги в частині зазначення підстав для касаційного оскарження судових рішень та з наданням відповідних обґрунтувань, а також подання копії касаційної скарги у відповідності до кількості учасників справи.
Згідно частини другої статті 121 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - "КАС України") встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Розглянувши клопотання ОСОБА_1 , Верховний Суд вважає за потрібне його задовольнити.
Керуючись статтями 121, 332 КАС України, Верховний Суд
УХВАЛИВ:
Визнати поважними підстави пропуску строку, заявлені ОСОБА_1 на касаційне оскарження постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 22 травня 2024 року у справі №675/427/17 і поновити його.
Клопотання ОСОБА_1 про продовження строку на усунення недоліків касаційної скарги на оскарження постанови Сьомого апеляційного адміністративного суду від 22 травня 2024 року у справі №675/427/17 - задовольнити.
Продовжити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків касаційної скарги, надавши строк у десять днів з дня вручення копії цієї ухвали для усунення недоліків касаційної скарги, зазначених у мотивувальній частині ухвали Верховного Суду від 13 серпня 2024 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і не може бути оскаржена.
...........................
..........................
...........................
Н.М. Мартинюк
А.В. Жук
О.А. Губська,
Судді Верховного Суду
Суд | Касаційний адміністративний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2024 |
Оприлюднено | 01.11.2024 |
Номер документу | 122668175 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо захисту політичних (крім виборчих) та громадянських прав, зокрема щодо |
Адміністративне
Касаційний адміністративний суд Верховного Суду
Мартинюк Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні