Справа № 589/3767/24
Провадження № 1-кс/589/1433/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 жовтня 2024 року слідчий суддя Шосткинського міськрайонного суду Сумської області ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Шостка клопотання слідчого слідчого відділу Шосткинського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Шосткинської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №12024200490001012 від 17.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 115 КК України,
- про тимчасовий доступ до речей і документів,-
ВСТАНОВИВ:
16 жовтня 2024 року слідчий слідчого відділу Шосткинського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області (далі - СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області) ОСОБА_3 (далі - Слідчий) звернулася до слідчого судді Шосткинського міськрайонного суду Сумської області з клопотанням в межах кримінального провадження №12024200490001012 від 17.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 1 ст. 115 КК України, про дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів та можливість вилучення оригіналів документів, а саме, історії хвороби стаціонарного хворого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка перебувала на стаціонарному лікуванні у відділенні нейрохірургії з 29 серпня 2024 року по 17 вересня 2024 року та яка знаходиться в Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (далі - КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 ») за адресою: АДРЕСА_1 .
На обґрунтування клопотання Слідчий посилається на те, що в провадженні ІНФОРМАЦІЯ_3 перебуває кримінальне провадження №12024200490001012 від 17.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15 ч. 1 ст. 115 КК України.
Слідчий в судове засідання не з`явилась, надала до суду заяву про розгляд клопотання по суті за її відсутності. Клопотання підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити.
Представник КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в судове засідання не з`явився, про час, дату та місце проведення судового засідання повідомлений.
Суд, перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у межах якого було подано клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, дійшов таких висновків.
З витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань від 15 жовтня 2024 року, вбачається, що:
- номер кримінального провадження - 12024200490001012;
- дата реєстрації провадження - 17.08.2024;
- дата надходження заяви, повідомлення або виявлення з іншого джерела 17.08.2024;
- заявник або потерпілий усна заява (повідомлення) про кримінальне правопорушення;
- дата внесення до ЄРДР 17.08.2024;
- правова кваліфікація (КК України 2001) ст.15 ч.2; ст.115 ч.1;
- орган досудового розслідування - Шосткинське РУП ГУНП в Сумській області. (а.с.3)
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_6 вчинив умисне кримінальне правопорушення проти життя та здоров`я особи за наступних обставин:
17.08.2024 близько 04 год. 30 хв., ОСОБА_6 , знаходячись у квартирі за місцем проживання ОСОБА_5 за адресою: АДРЕСА_2 , після вживання алкогольних напоїв, під час побутової сварки з потерпілою ОСОБА_5 , яка виникла на ґрунті ревнощів, в ході спілкування з останньою, вчинив словесну сварку з нею. Після цього, під час з`ясування відносин ОСОБА_6 , знаходячись в кімнаті вищевказаної квартири, маючи умисел на протиправне заподіяння смерті іншій людині, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки у виді смерті потерпілої і бажаючи їх настання, підійшов до ОСОБА_5 ззаду та обхопивши шию своїм передпліччям, став тиснути на горло потерпілої, потягнувши її на кухню, де від вказаних дій ОСОБА_6 , ОСОБА_5 втратила свідомість.
Реалізовуючи свій злочинний умисел ОСОБА_6 , перебуваючи на кухні зазначеної квартири, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, тобто діючи з прямим умислом, піднявши з підлоги ОСОБА_5 , яка перебувала без свідомості, умисно перекинув останню через відчинене вікно на зовнішню сторону, від чого ОСОБА_5 на землю. Після цього ОСОБА_6 , побачивши з вікна квартири медичних працівників, які надавали першу медичну допомогу потерпілій ОСОБА_5 , з метою доведення злочинного умислу до кінця, став викидати у бік потерпілої з вікна квартири меблі та інші важкі предмети, тим самим створюючи реальну небезпеку для життя ОСОБА_5 та необхідні умови для заподіяння їй смерті.
В результаті злочинних дій ОСОБА_6 , в результаті падіння на землю потерпіла ОСОБА_5 отримала тілесні ушкодження у вигляді «закритої черепно-мозкової травми, струсу головного мозку, закритого перелому кісток носу, забою грудної клітини, закритого перелому 4-6 ребер справа, закритого перелому кісток тазу, тупої травми живота, закритого перелому правої плечової кістки, закритого перелому нижньої третини правої гомілки, садна надбрівної дуги праворуч, геморогічного шоку 1 ступеня», що кваліфікуються як середньої тяжкості тілесні ушкодження.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
В свою чергу, згідно ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Крім того, відповідно до ч.7 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, що є необхідними для з`ясування всіх обставин справи у даному провадженні, є потреба у наданні тимчасового доступу до документів вказаних у клопотанні.
Оскільки, вказані вище документи є матеріальними об`єктами, тому існує реальна загроза їх переховування, зміни або знищення їх у цілому та певних їх ознак, слідів та відомостей, необхідних для встановлення істини по кримінальному провадженню, та унеможливлення їх використання у даному кримінальному провадженні у якості речових доказів.
Зазначені речі та документи в контексті ст. 99 КПК України являтимуться документами, в яких зафіксовані відомості, які можуть бути використані як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, а тому можуть бути визнані речовим доказам, тобто як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Дослідивши матеріали провадження №12024200490001012 від 17.08.2024 додані до клопотання, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню, так як відомості, що є в історіях хвороби стаціонарного хворого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , які перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », за адресою: АДРЕСА_1 , можуть бути використані як доказ для встановлення обставин у кримінальному провадженні та іншими способами таку інформацію неможливо отримати.
Керуючись ст. 159, 160, 162, 163, 164, 166, п. 10 ч. 1 ст. 309, 269-372, п. 10 ч. 1 ст. 309, 376 КПК України,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого слідчого відділу Шосткинського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Шосткинської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №12024200490001012 від 17.08.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, задовольнити.
Надати слідчому слідчого відділу Шосткинського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області капітану поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю вилучення, а саме до оригіналу історії хвороби стаціонарного хворого ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка перебувала на стаціонарному лікуванні у відділенні нейрохірургії з 29 серпня 2024 року по 17 вересня 2024 року та яка знаходиться в Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_2 » за адресою: АДРЕСА_1 .
Уразі відсутності відомостей зазначених у вказаних пунктах ухвали надати детальну довідку з описом причин ненадання інформації.
Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали суду.
Строк дії ухвали визначити до 18 грудня 2024 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Шосткинського міськрайонного суду
Сумської області ОСОБА_1
Суд | Шосткинський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 18.10.2024 |
Оприлюднено | 01.11.2024 |
Номер документу | 122676144 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні