Ухвала
від 14.10.2024 по справі 404/5972/24
КІРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КІРОВОГРАДА

Справа № 404/5972/24

Номер провадження 1-кс/404/3427/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 жовтня 2024 року м. Кропивницький

Слідчий суддяКіровського районногосуду м.Кіровограда ОСОБА_1 ,з участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 ,розглянувши усудовому засіданніклопотання захисникапідозрюваного,адвоката ОСОБА_3 ,в інтересах ОСОБА_4 ,про тимчасовий доступ до речей та документів, у кримінальному провадженні №42024121550000001 від 03.01.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 425 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

Адвокат ОСОБА_3 в інтересах ОСОБА_4 звернувся до слідчого судді з клопотанням, про проведення тимчасового доступу до документів, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 ( код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ), а саме до Акту ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності військової частини НОМЕР_2 , за період з 01.01.2022 по 31.12.2023 №041108-20/2 від 27 червня 2024 року проведеної ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Адвокат ОСОБА_3 , надав заяву про розгляд клопотання без його участі.

Дослідивши клопотання, додані до нього документи, витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подано до суду клопотання, зважаючи на реальну загрозу зміни або знищення вищевказаної інформації, вважаю можливим відповідно до ч.2 ст.163 КПК України розглянути клопотання за відсутності представника особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.

Враховуючи такі обставини, відповідно до ч.4 ст.107 КПК України розгляд клопотання проведено за відсутності учасників процесу та без фіксації судового процесу технічними засобами.

Клопотання адвоката обґрунтоване тим, що за версією ініціатора клопотання Акт ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності військової частини НОМЕР_2 , за період з 01.01.2022 по 31.12.2023 №041108-20/2 від 27 червня 2024 року проведеної ІНФОРМАЦІЯ_1 містить інформацію, яка безпосередньо стосується предмета обвинувачення щодо полковника ОСОБА_4 .

Адвокат ОСОБА_3 з наведених підстав просить задовольнити клопотання, надати згоду на тимчасовий доступ до документів (в тому числі в електронному вигляді).

Вивчивши додані до клопотання документи, вважаю, що в задоволенні клопотання адвоката ОСОБА_3 має бути відмовлено за наступних підстав.

Відповідно до статті 2 КПК, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Частиною 1 статті 7 КПК зокрема визначено, що зміст та форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, зокрема, належать законність, зміст чого розкриває стаття 9 КПК, згідно із частиною 2 якої прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень. При цьому частиною 3 статті 7 КПК визначено, що зміст та форма кримінального провадження в умовах воєнного стану повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, зазначеним у частині 1 цієї статті, з урахуванням особливостей здійснення кримінального провадження, визначених розділом ІХ-1 цього кодексу.

Частинами 2 і 6 статті 22 КПК визначено зміст однієї з засад кримінального провадження змагальності сторін та свобода в поданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а саме, що сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.

Стаття 93 КПК встановлює порядок збирання доказів як стороною обвинувачення, так й стороною захисту, й згідно із її частиною 2, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим кодексом.

Згідно частини 1 статті 131 КПК, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

Пунктом 5 частини 2 статті 131 КПК передбачений такий вид заходів забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей і документів.

У поданому клопотанні, адвокат ОСОБА_3 просить надати тимчасовий доступ до документів, які безпосередньо стосуються розкриття господарської діяльності бойового підрозділу, що може значно послабити обороноздатність держави під час дії воєнного стану на території України.

Таким чином, враховуючи вище наведені обставини, втручання у процес господарської діяльності бойового підрозділу буде непропорційним меті застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як тимчасовий доступ до речей та документів.

Дотримання принципу пропорційності потребує досягнення справедливого балансу між загальними інтересами всього суспільства й вимогами захисту фундаментальних прав приватних осіб. Якщо на особу внаслідок вжитих заходів покладається «значний індивідуальний тягар», вважається, що справедливого балансу інтересів збережено не було (справа «Трегубенко проти України»).

У п. 55 рішення Суду щодо справи «"УкраїнаТюмень" проти України» вказано, що втручання в право на мирне володіння майном повинно здійснюватися з дотриманням «справедливого балансу» між вимогами загального захисту інтересу суспільства й вимогами захисту основоположних прав особи. Водночас Суд вирішує чотири групи питань: 1) чи було передбачене законом дане обмеження; 2) чи переслідувало воно одну з легітимних цілей; 3) чи було воно необхідним у такому випадку; 4) чи було воно розмірним до тієї мети, яка досягалась. Дух дотримання «пропорційності» можна побачити безпосередньо й в нормах КПК України, які визначають підстави, порядок, а також доведення обставин, які становлять причини й необхідність застосування заходів забезпечення кримінального провадження.

Так, у ч. 3 й 4 ст. 132 КПК України зазначається, що застосування заходів забезпечення не допускається, якщо не буде доведено, що: 1) існує обґрунтована підозра вчинення правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається з клопотанням.

Враховуючи вищевикладене, клопотання адвоката ОСОБА_3 ,в інтересах ОСОБА_4 ,про тимчасовий доступ до речей та документів, у кримінальному провадженні №42024121550000001 від 03.01.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 425 КК України задоволенню не підлягає.

Керуючись ст. ст. 159, 162-166, 372 КПК України,

ПОСТАНОВИВ:

В задоволені клопотання захисника підозрюваного,адвоката ОСОБА_3 ,в інтересах ОСОБА_4 ,про тимчасовий доступ до речей та документів, у кримінальному провадженні №42024121550000001 від 03.01.2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 425 КК України - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Кіровського

районного суду

м.Кіровограда ОСОБА_1

СудКіровський районний суд м.Кіровограда
Дата ухвалення рішення14.10.2024
Оприлюднено04.11.2024
Номер документу122717937
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —404/5972/24

Ухвала від 04.11.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Галаган О. В.

Ухвала від 12.11.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 12.11.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 23.10.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 30.10.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 23.10.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 23.10.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 14.10.2024

Кримінальне

Кіровський районний суд м.Кіровограда

Завгородній Є. В.

Ухвала від 16.09.2024

Кримінальне

Кропивницький апеляційний суд

Кабанова В. В.

Ухвала від 14.10.2024

Кримінальне

Кропивницький апеляційний суд

Кабанова В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні