Справа № 909/761/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
31.10.2024 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі: судді Кобецької С.М., секретаря судового засідання Поліводи С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Костанза" (вх.№7953/24 від 11.09.2024) на дії приватного виконавця виконавчого округу Івано-Франківської області Кушніра Олега Вікторовича по справі
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Укр Коал Енерджи"
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Костанза"
про стягнення заборгованості у розмірі 3564277,58 грн, а саме: 2864816,92 грн основного боргу, 64752,71 грн 3 % річних, 634707,95 грн інфляційних втрат
представники сторін в судове засідання не з`явились
установив: на адресу Господарського суду Івано-Франківської області надійшла скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Костанза" (вх.№7953/24 від 11.09.2024) на дії приватного виконавця виконавчого округу Івано-Франківської області Кушніра Олега Вікторовича у даній справі.
Протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи від 11.09.2024 розгляд скарги передано судді Кобецкій С.М.
Ухвалою від 13.09.2024 Господарський суд Івано-Франківської області відклав вирішення питання про прийняття до розгляду поданої вище скарги (вх.№7953/24 від 11.09.2024) на дії приватного виконавця виконавчого округу Івано-Франківської області Кушніра Олега Вікторовича до повернення матеріалів справи з апеляційної інстанції.
Ухвалою від 23.10.2024, після повернення матеріалів справи з апеляційного господарського суду, Господарський суд Івано-Франківської області призначив судове засідання для розгляду скарги на 31.10.2024.
31.10.2024 засобами підсистеми ЄСІТС "Електронний суд" від товариства з обмеженою відповідальністю "Костанза" надійшло клопотання (вх.№16959/24) про передачу матеріалів справи № 909/761/23 для розгляду в межах провадження у справі № 909/679/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Костанза", яка перебуває у провадженні судді Максимів Т.В.
Розглянувши клопотання відповідача/скаржника, дослідивши матеріали справи, враховуючи вимоги чинного законодавства, суд вважає за правомірне вказане вище клопотання задовольнити.
Згідно з ухвалою Господарського суду Івано-Франківської області від 13.08.2024 у справі № 909/679/24 (суддя Максимів Т. В.) відкрито провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Костанза".
14.08.2024 на офіційному вебпорталі судової влади України було оприлюднене повідомлення №73838 про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Костанза".
Банкрутство за своєю природою є особливим правовим механізмом врегулювання відносин між неплатоспроможним боржником та його кредиторами, правове регулювання якого регламентовано Кодексом України з процедур банкрутства, який визначає особливості провадження у справах про банкрутство, тобто є спеціальним та має пріоритет у застосуванні при розгляді цих справ порівняно з іншими нормами законодавства.
Стаття 7 Кодексу України з процедур банкрутства встановлює порядок розгляду спорів, стороною в яких є боржник.
Зокрема, спори, стороною в яких є боржник, розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею (ч. 1 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства).
Господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника (абз. 1 ч. 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства).
Господарський суд розглядає спори, стороною в яких є боржник, за правилами, визначеними Господарським процесуальним кодексом України. За результатами розгляду спору суд ухвалює рішення (абз. 3 ч. 2 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства).
Матеріали справи, в якій стороною є боржник, щодо спорів, зазначених у частині другій цієї статті, провадження в якій відкрито до або після відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), за ініціативою учасника справи або суду невідкладно, але не пізніше п`яти робочих днів, надсилаються до господарського суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), який розглядає спір по суті в межах цієї справи (ч. 3 ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства).
Системний аналіз вказаних положень законодавства дає підстави для висновку, що з моменту порушення стосовно боржника справи про банкрутство він перебуває в особливому правовому режимі, який змінює весь комплекс юридичних правовідносин боржника, і спеціальні норми Кодексу України з процедур банкрутства мають пріоритет у застосуванні при розгляді справ про банкрутство щодо інших законодавчих актів України.
Отже, норми Кодексу України з процедур банкрутства передбачають концентрацію всіх спорів у межах справи про банкрутство задля судового контролю у межах цього провадження за діяльністю боржника, залучення всього майна боржника до ліквідаційної маси, у тому числі і облік майна, яке є предметом забезпечення грошових зобов`язань боржника та проведення інших заходів процедур банкрутства.
За приписами КУзПБ зміст судового контролю у відносинах неплатоспроможності та банкрутства полягає у тому, що рішення чи дії боржника та третіх осіб, що можуть вплинути на майнові активи боржника, мають бути підконтрольні суду, що здійснює провадження у справі про банкрутство.
Тлумачення приписів пункту 8 частини першої статті 20 ГПК України у взаємозв`язку зі статтею 7 КУзПБ свідчить, що у цих нормах законодавець, застосувавши категорії "справи у спорах з майновими вимогами", "майновий спір", "спір щодо майна" та залишивши перелік таких спорів відкритим, визначив передумови для реалізації судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, функції судового контролю щодо максимально широкого кола правовідносин за участю боржника та щодо його майна.
Повноваження господарського суду, в провадженні якого перебуває справа про банкрутство, щодо здійснення відповідного судового контролю поширюються і на правовідносини з примусового виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) у виконавчому провадженні, що передбачає звернення стягнення на майно боржника або може вплинути іншим чином на майнові активи боржника, і такий контроль має здійснюватися з моменту відкриття виконавчого провадження та до його завершення чи закриття провадження у справі про банкрутство боржника.
Провадження в суді та виконавче провадження є відповідно першою та другою стадіями одного провадження. Виконавче провадження не має бути відокремлене від судового, і ці обидва провадження мають розглядатися як цілісний процес. У разі оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця, які стосуються виконання судового рішення, ухваленого у спорі за участю боржника в межах справи про банкрутство відповідно до приписів статті 7 КУзПБ, очевидно, що така скарга (заява, позов) підлягає розгляду судом, який розглянув справу в майновому спорі чи іншому спорі з вимогами до боржника як суд першої інстанції (стаття 340 ГПК України), тобто судом, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, навіть за умови, що відповідачем є суб`єкт владних повноважень згідно з абзацом четвертим частини другої цієї норми.
Здійснюючи системне тлумачення приписів статті 7 КУзПБ, підпункту 8 частини першої статті 20 ГПК України, а також статті 339 ГПК України, слід виходити з того, що процедура банкрутства це спеціальна правова процедура, норми КУзПБ є спеціальними і під час їх зіставлення з нормами загальними вони повинні мати процесуальний пріоритет.
Вказаного правового висновку дотримується судова палати з розгляду справ про банкрутство КГС у складі ВС у постанові від 13.04.2023 у справі № 910/21981/16
З урахуванням викладеного, суд дійшов до висновку, що скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Костанза" (вх.№7953/24 від 11.09.2024) на дії приватного виконавця виконавчого округу Івано-Франківської області Кушніра Олега Вікторовича подана до товариства з обмеженою відповідальністю "Костанза" щодо якого відкрито провадження у справі про банкрутство, підлягає розгляду за правилами господарського судочинства у межах провадження у відповідній справі про банкрутство.
За наведеного, справа № 909/761/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Укр Коал Енерджи" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Костанза" про стягнення заборгованості у розмірі 3564277,58 грн, а саме: 2864816,92 грн основного боргу, 64752,71 грн 3 % річних, 634707,95 грн інфляційних втрат підлягає передачі до Господарського суду Івано-Франківської області для розгляду в межах справи № 909/679/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Костанза".
Керуючись ст. 30, 31, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, ст. 7 Кодексу України з процедур банкрутства, суд, -
у х в а л и в :
клопотання товариства з обмеженою відповідальністю "Костанза" (вх.№16959/24 від 31.10.2024) про передачу матеріалів справи № 909/761/23 для розгляду в межах провадження у справі №909/679/24 про банкрутство задовольнити.
Cправу № 909/761/23 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Укр Коал Енерджи" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Костанза" про стягнення заборгованості у розмірі 3564277,58 грн, а саме: 2864816,92 грн основного боргу, 64752,71 грн 3 % річних, 634707,95 грн інфляційних втрат передати до Господарського суду Івано-Франківської області для розгляду в межах справи № 909/679/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Костанза".
Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання та може бути оскаржена у порядку та строки, визначені статтями 254-257 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвалу підписано 31.10.2024
Суддя С. М. Кобецька
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2024 |
Оприлюднено | 04.11.2024 |
Номер документу | 122729033 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Кобецька С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні