Ухвала
від 05.11.2024 по справі 638/6191/21
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

05.11.2024

Справа № 638/6191/21

Провадження № 6/642/224/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 листопада 2024 року м. Харків

Суддя Ленінського районного суду м. Харкова Проценко Л.Г., розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Юридична компанія «Скайлекс», заінтересована особа (боржник): ОСОБА_1 , про заміну сторони виконавчого провадження,

ВСТАНОВИВ:

Заявник звернувся до Ленінського районного суду м.Харкова із даною заявою, в якій просив замінити стягувача з ПрАТ СК «Теком» на ТОВ «ЮК «Скайлекс» та зазначив, що рішенням Дзержинського районного суду м.Харкова №638/6191/21 (суддя Шрамко Л.Л.) від 10.01.2022р. було винесено рішення за позовом ПАТ СК «Теком» до ОСОБА_1 про стягнення 21711,15 грн. матеріальної шкоди та 2270,00 грн. судового збору. Виконавчі листи не видавалися. 04.04.2023р. ТОВ «ЮК «Скайлекс» отримало від ПАТ СК «Теком» право вимоги за договором про відступлення права вимоги до ОСОБА_1 .

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 29.10.2024р. справа була передана 30.10.2024р. в провадження судді Проценко Л.Г.

Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Вивчивши матеріали поданої заяви на предмет дотримання цивільного процесуального законодавства під час звернення до суду, суддя дійшов до наступного висновку.

Загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення визначено у ст.183 ЦПК України.

Розділ VI ЦПК України врегульовує процесуальні питання, пов`язані з виконання судових рішень у цивільних справах та рішень інших органів (посадових осіб), як заключного етапу у процесі реалізації захисту цивільних прав.

Виконання судових рішень у цивільних справах є складовою права на справедливий суд та однією з процесуальних гарантій доступу до суду, що передбачено статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Згідно з абз. 2 ч. 2, 4 ст.183ЦПК України до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження). Суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

Вимога про надання доказів надіслання заяви, скарги, клопотання чи заперечення іншим учасникам справи (провадження) стосується подання таких на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень. Відповідно до аб.2 ч.1 ст. 177 ЦПК України,у разі подання до суду позовної заяви та документів, що додаються до неї, в електронній формі через електронний кабінет позивач зобов`язаний додати до позовної заяви доказ надсилання іншим учасникам справи копій поданих до суду документів з урахуванням положеньстатті 43 цього Кодексу. Такий правовий висновок сформований у постанові Верховного Суду від 05.11.2020 року у справі №591/1581/20.

Суд наголошує, що заявником поштова кореспонденція була направлена ОСОБА_1 на адресу АДРЕСА_1 . Проте, згідно відповіді №889417 від 06.11.2024р. з Єдиного державного демографічного реєстру встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрований за іншою адресою: АДРЕСА_2 .

Таким чином, всупереч вимогам ч.2 ст.183 ЦПК України, копія заяви з додатками була надіслана заявником не на адресу боржника.

Крім того, статтею 442 ЦПК України передбачено, що суд розглядає заяву про заміну сторони виконавчого провадження у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням сторін та інших заінтересованих осіб.

Отже, оскільки нормами ЦПК України передбачений обмежений строк для розгляду заяви про заміну сторони (стягувача) виконавчого провадження, необхідною передумовою дотримання судом основних засад цивільного судочинства під час розгляду зазначеної категорії заяв є направлення заявником учасникам справи тексту самої заяви та доказів на підтвердження викладених в ній обставин, позаяк сторони у справі повинні бути заздалегідь повідомленні про таку заяву для надання їм достатнього часу для ознайомлення з її змістом та можливості підготовити свої пояснення (заперечення) на відповідну заяву.

Таким чином, неотримання учасниками справи копії заяви про заміну стягувача його правонаступником порушує визначені законом засади змагальності, рівності учасників процесу перед законом і судом, а також позбавляє своєчасно надати можливість ознайомитись з відповідними матеріалами, надати свої доводи і заперечення.

Європейський суд з прав людини наголошує на тому, що право на доступ до суду має бути ефективним. Реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожна держава-учасниця Конвенції вправі встановлювати правила судового процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух. Разом з тим, не повинно бути занадто формального ставлення до передбачених законом вимог, так як доступ до правосуддя повинен бути не лише фактичним, але і реальним (рішення ЄСПЛ у справі «De Geouffre de la Pradelle v. France» від 16.12.1992року, заява №12964/87).

При цьому складовою правової визначеності є передбачуваність застосування норм процесуального законодавства. ЄСПЛ зазначає, що сторони судового провадження повинні мати право очікувати застосування до їхньої справи чинних норм процесуального законодавства (рішення ЄСПЛ у справі «Дія 97 проти України» від 21.10.2010 року).

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи пункт 1 статті 6 Конвенції прозахист правлюдини іосновоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

У зв`язку з наведеним, вказані вимоги суду не є порушенням права на справедливий судовий захист, повернення заяви без розгляду жодним чином не перешкоджає заявнику у доступі до правосуддя після усунення недоліків заяви.

Зважаючи на вищевикладене, заявнику необхідно виправити вищевказані недоліки.

Відповідно до ч. 4 ст.183ЦПК України суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

При цьому повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення (ч. 7 ст. 185 ЦПК України).

Керуючись ст.ст.183,185,259-260,352-355 ЦПК України, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Заяву Товаристваз обмеженоювідповідальністю «Юридичнакомпанія «Скайлекс»,заінтересована особа(боржник): ОСОБА_1 ,про замінусторони виконавчогопровадження повернути заявнику без розгляду.

Роз`яснити заявнику, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Харківського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Л.Г. Проценко

СудЛенінський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення05.11.2024
Оприлюднено07.11.2024
Номер документу122823984
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —638/6191/21

Ухвала від 05.11.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Проценко Л. Г.

Ухвала від 05.11.2024

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Шрамко Л. Л.

Ухвала від 27.11.2023

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Проценко Л. Г.

Ухвала від 18.10.2023

Цивільне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Яковлева В. М.

Рішення від 10.01.2022

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Шрамко Л. Л.

Рішення від 04.01.2022

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Шрамко Л. Л.

Ухвала від 14.12.2021

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Шрамко Л. Л.

Ухвала від 01.11.2021

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Шрамко Л. Л.

Ухвала від 05.10.2021

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Шрамко Л. Л.

Ухвала від 30.09.2021

Цивільне

Ленінський районний суд м.Харкова

Шрамко Л. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні