ПОЛТАВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 1-679/2011 Номер провадження 11-кп/814/1742/24Головуючий у 1-й інстанції ОСОБА_1 Доповідач ап. інст. ОСОБА_2
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 жовтня 2024 року м. Полтава
Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Полтавського апеляційного суду в складі:
головуючого суддіОСОБА_2 суддівОСОБА_3 , ОСОБА_4 з секретарем з участю прокурора захисника засудженоїОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_7 ОСОБА_8
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Полтава кримінальне провадження за апеляційною скаргою захисників ОСОБА_9 та ОСОБА_7 на ухвалу Київського районного суду м. Полтави від 07.06.2024 щодо
ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с. Кам`яні Потоки Кременчуцького району Полтавської області, жительки АДРЕСА_1 , засудженої вироком Київського районного суду м. Полтави від 18.12.2012 за ч.3 ст.358 КК (в ред. 07.04.2011 року); за ч.4 ст.358 КК (в ред. 07.04.2011 року); за ч.5 ст.27, ч.3 ст.212 КК, ст.70 КК України на 1 рік 6 місяців позбавлення волі
ВСТАНОВИЛА:
Цією ухвалою суд відмовив у задоволенні клопотання захисника ОСОБА_9 в інтересах засудженої ОСОБА_8 про її звільнення від відбування покарання, в порядку ст. 80 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності виконання вироку Київського районного суду м. Полтави від 18.12.2012 щодо неї.
В обґрунтування оскаржуваного рішення суд зазначив, що в матеріалах кримінальної справи наявні відомості про ухилення засудженої ОСОБА_8 від відбування покарання та оголошення її у розшук.
В апеляційній скарзі захисник захисники ОСОБА_9 та ОСОБА_7 просять скасувати ухвалу суду першої інстанції та постановити нове рішення, яким задовольнити його клопотання та звільнити ОСОБА_10 від відбування покарання, призначеного вироком Київського районного суду м. Полтави від 18.12.2012.
При цьому зазначає, що вирок стосовно ОСОБА_8 набрав законної сили 20.06.2013 та протягом більше десяти років виконаний не був.
Вказує, що ОСОБА_8 не притягувалась до кримінальної відповідальності за ст.389 та ст.390 КК України і не вчиняла будь-якого іншого нового злочину до закінчення строку давності, не переховувалася від правоохоронних органів, вела активний спосіб життя, користувалася офіційними медичними послугами. Доступу до офіційного місця реєстрації у с. Садки Кременчуцького району ОСОБА_8 не мала з 2011 року у зв`язку з недопуском до місця проживання її колишнім чоловіком ОСОБА_11 та за рішенням суду, яким вона була позбавлена права користування житлом, проте проживала у іншому населеному пункті Кременчуцького району, а тому вирок суду щодо ОСОБА_8 , на думку апелянтів, було виконано не з вини останньої, а з причин невиконання вироку органами виконання покарань, оскільки сам по собі розшук ОСОБА_12 та складені працівниками поліції декілька листів з цього приводу не свідчить про ухилення останньої від виконання вироку.
Заслухавши суддю-доповідача, думку учасників апеляційного розгляду, обговоривши доводи апеляційної скарги колегія суддів вважає, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню.
Згідно положень ч. 1 ст. 74 КК України звільнення засудженого від покарання або подальшого відбування покарання, заміна покарання більш м`яким, а також пом`якшення призначеного покарання, крім звільнення від покарання чи його пом`якшення на підставі Закону України про амністію чи акта про помилування, застосовується судом у випадках, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.80 КК України особа звільняється від відбування покарання, якщо з дня набрання чинності обвинувальним вироком його не буде виконано в такі строки; 10 років - у разі засудження до покарання у виді позбавлення волі на строк понад п`ять років за тяжкий злочин, а також при засудженні до позбавлення волі на строк більше 10 років - за особливо тяжкий злочин.
При цьому, частиною третьою цієї статті встановлено, що перебіг давності зупиняється, якщо засуджений ухиляється від відбування призначеного покарання, і відновлюється з дня з`явлення засудженого для відбування покарання або з дня його затримання. У такому разі строки давності, передбачені п.п. 1-3 частини першої ст. 80 КК України, подвоюються.
Як вбачається з матеріалів провадження, ОСОБА_8 засуджено вироком Київського районного суду м. Полтави від 18.12.2012 за ч.3 ст.358 КК України на1 рік 6 місяців позбавлення волі (в ред. 07.04.2011 року); за ч.4 ст.358 КК України до штрафу в сумі 850 грн. (в ред. 07.04.2011 року); за ч.5 ст.27, ч.3 ст.212 КК України до штрафу в сумі 5464167 грн. На підставі ст.70 КК України, за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно засудити на 1 рік 6 місяців позбавлення волі.
Запобіжний захід до набрання вироком законної сили ОСОБА_8 залишено попередню підписка про невиїзд.
Засуджена ОСОБА_8 особисто оскаржувала даний вирок в апеляційному порядку, який ухвалою колегії суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Рівненської області від 20.06.2013 залишено без змін, а в подальшому, її захисник, скористався правом на касаційний перегляд.
Отже, ОСОБА_8 була засуджена за вчинення тяжкого злочину і був обізнана про наявність щодо нього обвинувального вироку та призначеного покарання, який набрав законної сили і є чинним.
Як слідує з матеріалів справи, і даний факт не заперечується апелянтами в апеляційній скарзі, ОСОБА_8 з метою виконання вироку, який набрав законної сили, до правоохоронних органів не зверталась і причинами невиконання судового рішення не цікавилась.
Розглядаючи клопотання щодо ОСОБА_8 , місцевий суд дослідив матеріали кримінальної справи щодо неї та встановив, що Кременчуцьким РВП ГУНП в Полтавській області щодо засудженої у 31.10.2017 заведена оперативно-розшукова справа для розшуку засудженої та виконання вироку щодо неї.
В подальшому, на запит місцевого суду, 10.05.2024 УКР ГУНП в Полтавській області надало відповідь, згідно якої в межах оперативно-розшукової справи відносно ОСОБА_8 проведено ряд оперативно-розшукових заходів, проте її місцезнаходження встановлено не було.
Як зазначається у поданій апеляційній скарзі, ОСОБА_8 не проживала за зареєстрованим місцем проживання та перебувала у іншому населеному пункті Кременчуцького району.
Невчинення ОСОБА_8 сумлінних дій, направлених на повідомлення правоохоронні органи, щодо зміни місця свого проживання, є обставиною яка указує на ухилення останньої від виконання вироку. Ведення обвинуваченою активного способу життя, як стверджують апелянти, не звільняє її від обов`язку повідомляти про своє місцезнаходження.
Щодо доводів сторони захисту про необхідність дослідження усією оперативно-розшукової справи щодо ОСОБА_8 , колегія суддів зазначає, що згідно діючого законодавства, матеріали оперативно-розшукової справи щодо розшуку засуджених на стадії виконання вироку розсекреченню не підлягають.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції належним чином дослідив фактичні обставини і вірно прийшов до висновку, що ОСОБА_8 свідомо ухилилась від відбування покарання, призначеного вироком Київського районного суду м. Полтави від 18.12.2012 за вчинення тяжкого злочину, з чим погоджується і колегія суддів, а, відтак, підстав для скасування оскаржуваного рішення не вбачається.
Керуючись статтями 405 та 407 КПК України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу захисників ОСОБА_9 та ОСОБА_7 залишити без задоволення, а ухвалу Київського районного суду м. Полтави від 07.06.2024 щодо ОСОБА_8 без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її оголошення та оскарженню в касаційному порядку не підлягає.
СУДДІ:
ОСОБА_2 ОСОБА_3 ОСОБА_4
Суд | Полтавський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122873927 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях інші |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Луганський Юрій Миколайович
Кримінальне
Полтавський апеляційний суд
Захожай О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні