справа № 2-10336/2010
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 жовтня 2010 року м. Харків Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді - Штих Т.В.
секретаря - Падалка І.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в Харківській області про зобов’язання здійснення перерахунку та виплати державної соціальної допомоги як особі, яка має статус «дитина війни», -
В С Т А Н О В И В:
В липні 2010 року ОСОБА_1 звернулася до Дзержинського районного суду м. Харкова з позовом до Головного управління пенсійного фонду України в Харківській області про зобов’язання здійснення перерахунку та виплати державної соціальної допомоги як особі, яка має статус «дитина війни».
В провадженні Дзержинського районного суду м. Харкова знаходиться вищевказана цивільна справа.
В судове засідання сторони не з’явились, причину неявки суду не повідомили, суд вважає причину неявки неповажною.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Пунктом 2 розділу 1 Закону України « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18.02.2010 року № 1691-VI частину першу статті 15 ЦПК України викладено в новій редакції, де за змістом пункту 2 спори, пов’язані із соціальними виплатами, незалежно від статусу відповідача належить розглядати в порядку цивільного судочинства.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 15 ЦПК України в редакції Закону України « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18.02.2010 року № 1691-VI, з дня набрання цим законом чинності - 10.03.2010 року, зазначені справи підлягають розгляду у порядку цивільного судочинства.
09.09.2010 року ухвалене рішення Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України \ конституційності \ положень « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» № 9-рп\2010.
Вказаним рішенням визнано таким, що не відповідають Конституції України \ є неконституційним \ положення Закону України « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18.02.2010 року № 1691-VI, а саме :
• Пункт 2 розділу 1 : « Пункт 3 частини першої статті 18 КАС України \ Відомості Верховної Ради України, 2005, №№ 35-37,ст.446 \ виключити»;
• Пункт 2 розділу II : « Після набрання чинності цим Законом адміністративні суди завершують розгляд справ, провадження в яких було відкрито за пунктом 3 частини першої статті 18 КАС України. Адміністративні позови, апеляційні та касаційні скарги чи подання, подані до набрання чинності цим законом до відповідних адміністративних судів в адміністративних справах, передбачених пунктом 3 частини першої статті 18 КАС України, і за якими провадження не відкрито, передаються цими судами до відповідних судів, які здійснюють їх розгляд порядку цивільного судочинства».
Також рішенням Конституційного Суду України від 09.09.2010 року № 9-рп\2010 визнано таким, що не відповідає Конституції України \є неконституційним \, пункт 2 частини першої статті 15 ЦПК України в редакції Закону України« Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18.02.2010 року № 1691-VI.
Зазначено, що положення Закону України « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами» від 18.02.2010 року № 1691-VI та ЦПК України, визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення.
Рішення Конституційного Суду України є обов’язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.
Відповідно до частини 2 ст. 151 Конституції України закони, правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення КСУ рішення про їх неконституційність. Про це йдеться і у самому рішенні Конституційного Суду України.
Таким чином, справи щодо здійснення соціальних виплат, не можуть розглядатися у порядку цивільного судочинства.
Враховуючи вищевикладене, та керуючись ст. 205 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Провадження по позовній заяві ОСОБА_1 до Головного управління пенсійного фонду України в Харківській області про зобов’язання здійснення перерахунку та виплати державної соціальної допомоги як особі, яка має статус «дитина війни» - закрити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали апеляційної скарги.
Суддя Т.В. Штих
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2010 |
Оприлюднено | 20.11.2010 |
Номер документу | 12288730 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Штих Тетяна Василівна
Цивільне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Сарбей Валентина Леонідівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні