Справа № 517/1070/24
Провадження № 2/517/210/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 листопада 2024 року с-ще Захарівка
Суддя Фрунзівського районного суду Одеської області Меєчко О.М., розглянувши клопотання адвоката Долженчук Надії Миколаївни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у цивільній справі за позовом адвоката Долженчук Надії Миколаївни, поданим в інтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Виконавчий комітет Великодальницької сільської ради Одеського району Одеської області про позбавлення батьківських прав, -
встановив:
Представник позивача - адвокат Долженчук Н.М. в інтересах ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_2 , третя особа Виконавчий комітет Великодальницької сільської ради Одеського району Одеської області про позбавлення батьківських прав.
Розгляд справи призначено на 10 грудня 2024 року 11 годину 00 хвилин.
До суду від адвоката ОСОБА_3 надійшло клопотання про участь у судовому засіданні, призначеному на 10 грудня 2024 року 11 год 00 хв. в режимі відеоконференції з приміщення суду. Вказує, що прибути в судове засідання в неї немає змоги через значну віддаленість місця її знаходження та Фрунзівського районного суду Одеської області. В свою чергу найближчими судами, до яких вона може прибути для участі в судовому засіданні є Біляївський районний суд Одеської області.
Розглянувши клопотання адвоката про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду, судом встановлено наступне.
Згідно ст. 182 ЦПК України, при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань.
Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі.
Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлено - він встановлюється судом.
Згідно із вимогами ст. 11 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом; обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Частинами 1 та 2 ст. 212 ЦПК України визначено, що учасник справи, його представник має право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду за умови наявності в суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Учасник справи, його представник подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
У заяві про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.
Частиною 3 цієї статті визначено, що суддя (суддя-доповідач) розглядає заяву учасника справи, його представника про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду або у приміщенні іншого суду без повідомлення учасників справи. За результатами розгляду заяви постановляється ухвала.
В ухвалі про участь учасника справи, його представника у судовому засіданні в режимі відеоконференції у приміщенні іншого суду зазначається суд, який має забезпечити її проведення. Копія такої ухвали негайно, але не пізніше наступного дня з дня її постановлення, надсилається учаснику справи чи його представнику відповідно та суду, який має забезпечити проведення відеоконференції.
Механізм бронювання залів судових засідань інших судів для проведення відеоконференцій визначений в Інструкції щодо роботи з технічними засобами фіксування судового засідання, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 06.06.2022 № 156 (із подальшими змінами).
Пунктами 1-4розділуVI «Бронювання залів судових засідань інших судів для проведення відеоконференцій» вказаної Інструкції встановлено наступне.
Відповідно до вимог процесуального законодавства України учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів або в приміщенні іншого суду, визначеного судом.
У такому випадку засобами підсистеми відеоконференцзв`язку здійснюється бронювання залів судових засідань та інших приміщень, призначених для забезпечення участі осіб в судовому засіданні в режимі відеоконференцзв`язку як безпосередньо в самому суді, так і у приміщенні іншого суду (далі - бронювання залів судових засідань).
Для належного функціонування механізму бронювання відповідальна особа кожного суду вносить в підсистему відеоконференцзв`язку інформацію про зали судових засідань (їх кількість, доступну дату і час для бронювання тощо) та постійно підтримує в актуальному стані таку інформацію.
Суддя під час розгляду питання про можливість взяття участі учасника справи в судовому засіданні в режимі відеоконференції може використовувати наявну інформацію про доступні/недоступні зали судових засідань в інших судах, що міститься в підсистемі відеоконференцзв`язку.
Для визначення доступності залу судового засідання суддя отримує від секретаря судового засідання відповідну інформацію з підсистеми відеоконференцзв`язку та приймає рішення щодо бронювання необхідного залу судового засідання в іншому суді. Після прийняття рішення секретар судового засідання невідкладно здійснює таке бронювання.
Отже, з огляду на наведене, а також ураховуючи необхідність забезпечення права на доступ до правосуддя, з метою забезпечення оперативності, всебічності та об`єктивності судового розгляду, з урахуванням наявної інформації про доступні/недоступні зали судових засідань в запропонованому у клопотанні суді, суд вважає за необхідне клопотання адвоката задовольнити та судове засідання, призначене на 10 грудня 2024 року 11 год 00 хв. проводити у режимі відеоконференції Фрунзівський районний суд Одеської області - Біляївський районний суд Одеської області.
Керуючись ст. ст. 43, 212, 258-261 ЦПК України, суд -
постановив:
Клопотання адвоката Долженчук Надії Миколаївни про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у цивільній справі за позовомадвоката ДолженчукНадії Миколаївни,поданим вінтересах ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,третя особаВиконавчий комітетВеликодальницької сільськоїради Одеськогорайону Одеськоїобласті пропозбавлення батьківськихправ задовольнити.
Провести судове засідання, призначене на 10грудня 2024року 11годину 00хвилин у режимі відеоконференції Фрунзівський районний суд Одеської області Біляївський районний суд Одеської області (вул. Кіпенка, 1, м. Біляївка Одеська області, 67602).
Доручити Біляївському районному суду Одеської області забезпечити проведення судового засідання у справі в режимі відеоконференції за участю представника позивачки - адвоката Долженчук Надії Миколаївни.
Фрунзівський районний суд Одеської області доручає відповідній службовій особі Біляївського районного суду Одеської області перевірити документи, що посвідчують особу представника позивачки та перебувати поряд з нею до закінчення судового засідання.
Учасникам судового засідання має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані процесуальні права та виконувати процесуальні обов`язки, передбачені ЦПК України.
Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису.
Копію ухвали направити до Біляївського районного суду Одеської області для організації проведення судового засідання в режимі відеоконференції, а також сторонам по справі.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя:
Суд | Фрунзівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 08.11.2024 |
Оприлюднено | 11.11.2024 |
Номер документу | 122888520 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Фрунзівський районний суд Одеської області
Меєчко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні