Справа №735/424/24р.
Провадження по справі 2/735/152/2024р.
УХВАЛА
28 серпня 2024 року смт.Короп
Коропський районний суд Чернігівської області в складі: головуючого - судді Грушко О.П., при секретарі - Овсієнко І.М.,
розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову,-
ВСТАНОВИВ:
15.03.2024 року до суду надійшов позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної шкоди внаслідок пожежі на суму 891630 грн. Позовні вимоги обгрунтовано тим, що ймовірною причиною виникнення пожежі, яка сталася 28 лютого 2024 року за адресою АДРЕСА_1 , є коротке замикання електромережі. Вважає, що саме з вини відповідача, який не дотримався вимог Закону, виникла пожежа і це призвело до короткого замикання.
20.08.2024 року до суду надійшла заява ОСОБА_1 про забезпечення позову шляхом накладення арешту на квартиру з надвірними будівлями і спорудами, які розташовані в АДРЕСА_2 та заборони іншим особам вчиняти будь-які дії щодо вказаної квартири з надвірними будівлями і спорудами.
На обгрунтування заяви позивач надав суду копію інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 390881400 від 14.08.2024 року, згідно якої за відповідачем ОСОБА_2 29.07.2024 року зареєстровано право власності на квартиру АДРЕСА_3 .
На думку позивача вказана інформація дає підстави вважати, що відповідач має намір відчужити належну йому квартиру, що в подальшому може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 149 ЦПК України: Суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Відповідно до ст. 150 ч. 1 ЦПК України: Позов забезпечується (крім іншого): накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії.
Відповідно до ст. 150 ч. 3 ЦПК України, види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Відповідно до п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22 грудня 2006 року "Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову", розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має право з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Суд вважає заяву позивача про забезпечення позову та її мотиви обгрунтованими.
За таких обставин заява ОСОБА_1 про забезпечення позову підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 149-153, 260-261 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову задовольнити.
Накласти арешт та заборону відчуження на квартиру з надвірними будівлями і спорудами, які розташовані в АДРЕСА_2 , що належить на праві власності ОСОБА_2 РНОКПП НОМЕР_1 .
Ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.
Копію ухвали надіслати до Коропського ВДВС у Новгород-Сіверському районі Чернігівської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції для виконання, та учасникам справи - для відома.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Чернігівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: О. П. Грушко
Суд | Коропський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 28.08.2024 |
Оприлюднено | 13.11.2024 |
Номер документу | 122942339 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої майну фізичних або юридичних осіб |
Цивільне
Коропський районний суд Чернігівської області
Грушко О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні