Справа № 309/922/18
Провадження №1-кп/307/69/21
УХВАЛА
11 листопада 2024 року м. Тячів
Тячівський районний суд Закарпатської області
у складі головуючого судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
та його захисника - адвоката ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Тячів кримінальне провадження, внесене доЄдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017070050000700 про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України,
в с т а н о в и в:
Тячівським районним судом Закарпатської області здійснюється судовий розгляд у кримінальному провадженні про обвинувачення ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 140 КК України.
У судове засідання, яке відкладено на 11 листопада 2024 року, вкотре не прибули свідки ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та ОСОБА_16 , про виклик яких клопотала сторона обвинувачення.
Захисник обвинуваченого ОСОБА_4 адвокат ОСОБА_5 , 11 листопада 2024 року, через канцелярію суду подав клопотання про встановлення стороні обвинувачення строку для подання доказів допиту свідків, зокрема лікарів, які зпроводили хірургічну операцію потерпілій, оскільки сторона обвинувачення вкотре не забезпечує їх явку до суду, чим затягує строки розгляду кримінального провадження.
Вислухавши думку учасників судового провадження, суд дійшов висновку про задоволення клопотання адвоката ОСОБА_5 та встановлення строку стороні обвинувачення для подання доказів виходячи із такого.
Частиною 1ст. 318 КПК Українипередбачено, що судовий розгляд має бути проведений і завершений протягом розумного строку.
16 червня 2022 року судом, під час судового розгляду встановлено наступний порядок дослідження доказів: допит обвинуваченого, потерпілого, дослідження письмових доказів, допит свідків обвинувачення та свідків захисту.
12 квітня 2024 року під час розгляду справи, судом постановлено оголосити перерву у судовому розгляді для можливості стороні обвинувачення забезпечити явку свідків у судове засідання.
Однак в наступні судові засідання, а саме: 06 вересня 2024 року та 11 листопада 2024 року вказані свідки сторони обвинувачення не прибули, прокурор у судовому засіданні заявила, що у зв`язку із виробничою зайнятістю, свідки, котріє лікараями, не змогли прибути у судове засідання.
Згідно ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Відповідно до ст. 22 КПК України,кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.
Згідно з положеннями ч. 6 ст. 22 та ч.1 ст. 321 КПК України, суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
При цьому, суд звертає увагу, що обов`язокдоказування обставин, передбачених ст. 91 КПК України, покладається в даному випадку на прокурора.
Відповідно доч.3ст.23КПК України,сторона обвинуваченнязобов`язана забезпечитиприсутність підчас судовогорозгляду свідківобвинувачення зметою реалізаціїправа сторонизахисту надопит переднезалежним танеупередженим судом.
Згідно ст. 28 КПК України під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.
Проведення судового провадження у розумні строки забезпечує суд.
Відповідно до положень ст. 114 КПК України, для забезпечення виконання сторонами кримінального провадження вимог розумного строку, суд має право встановлювати процесуальні строки у межах граничного строку, передбаченого цим Кодексом, з урахуванням обставин, встановлених під час відповідного кримінального провадження.
Вимоги про дотримання розумних строків провадження законодавчо закріплені у ст. 28 КПК України та відповідають існуючій практиці ЄСПЛ та нормам Конвенції стосовно дотримання прав людини у цій сфері. Підвищені вимоги до судового розгляду кримінальних справ ґрунтуються на існуючій практиці ЄСПЛ та мають враховуватися судами з огляду на положення ст.17 Закону України від 23 лютого 2006 року №3477-IV «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини».
Велика палата ЄСПЛ у п.68 рішення у справі «Карт проти Туреччини» зазначила, що право на розгляд справи протягом розумного строку базується на необхідності гарантувати, що обвинуваченим доведеться залишатись занадто довго у стані невизначеності щодо результатів кримінальних звинувачень проти них.
Встановлення судом процесуальних строків забезпечення стороною обвинувачення явки свідків, з огляду на вищевикладені обставини даного провадження, повністю узгоджується із засадою змагальності сторін, що визначено у статтях20,42 КПК України.
Зазначене повністю узгоджується з положеннями КПК України та практикою ЄСПЛ.
Суд зазначає, що тривалий час стороною обвинувачення не забезпечується надання суду доказів в повному обсязі, зокрема відсутні докази про вжиття стороною обвинувачення будь-яких заходів, спрямованих на забезпечення явки свідків обвинувачення в судове засідання, про що зазначає усно прокурор, посилаючись на те, що свідки не можуть прибути у судове засідання з тих чи інших причин.
Зазначене є основною перешкодою для завершення з`ясування судом обставин справи і перевірки їх доказами та переходу до іншої стадії та безпосередньо впливає на строки розгляду кримінального провадження.
Зважаючи на те, що судовий розгляд у кримінальному провадженні після скасування судового рішення та направлення на новий судовий розгляд триває, а дослідження доказів, у зв"язку з незабезпечення стороною обвинувачення їх подання, триває з порушенням розумних строків, відтак наявні підстави для встановлення стороні обвинувачення строку для їх подання.
Ураховуючи наведене, суд дійшов висновку про встановлення строку для надання стороні обвинувачення забезпечення явки свідків до суду на 25 листопада 2024 року до 10 год.
Керуючись ст. ст.371, 372, 376 КПК України,
п о с т а н о в и в:
Задовольнити клопотання захисника обвинуваченого ОСОБА_4 адвоката ОСОБА_5 .
Встановити стороні обвинувачення - в особі прокурора Хустської окружної прокуратури ОСОБА_3 строк до 25 листопада 2024 року для забезпечення стороною державного обвинувачення подання доказів забезпечення проведення у судовому засіданні допиту свідків: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та ОСОБА_16 .
Роз`яснити стороні обвинувачення, що у випадку невиконання обов`язку щодо подання доказів забезпечення проведення у судовому засіданні допиту зазначених свідків у даному кримінальному провадженні у встановлений судом строк, розгляд кримінального провадження буде здійснено на підставі поданих доказів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення і окремому оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Повний текст ухвали буде складено та оголошено 15 листопада 2024 року, о 16 год. 10 хв.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Тячівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2024 |
Оприлюднено | 20.11.2024 |
Номер документу | 123084293 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти життя та здоров'я особи Неналежне виконання професійних обов'язків медичним або фармацевтичним працівником |
Кримінальне
Тячівський районний суд Закарпатської області
Сас Л. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні