ФАСТІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУДКИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
08500, м. Фастів, вул. Івана Ступака, 25, тел. (04565) 6-17-89, факс (04565) 6-16-76, inbox@fs.ko.court.gov.ua
1-кс/381/1118/24
381/4031/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 листопада 2024 року слідчий суддя Фастівського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Фастівського міськрайонного суду Київської області клопотання старшого слідчого відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості СВ Фастівського районного управління поліції ГУ НП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , внесене по кримінальному провадженню за №12024111310001303 від 17.07.2024 року, розпочатого за ч. 1 ст. 307 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів, -
встановила:
до провадження слідчого судді Фастівського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 надійшло клопотання старшого слідчого відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості СВ Фастівського районного управління поліції ГУ НП в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 ,погоджене прокуроромФастівської окружноїпрокуратури ОСОБА_4 ,про тимчасовийдоступ доречей і документів.
Клопотання обґрунтовується тим, що в невстановленому місці, за невстановлених обставин, але не пізніше ніж 30.10.2024 року ОСОБА_5 , придбав з метою збуту наркотичний засіб, обіг якого обмежений метадон, який в подальшому зберігав з метою збуту.
З метою реалізації свого злочинного умислу, спрямованого на незаконний збут наркотичного засобу, обіг якого обмежено метадон, ОСОБА_5 домовився із ОСОБА_6 про незаконний збут останньому наркотичного засобу, обіг якого обмежений метадону в кількості 3 таблетки, вартість яких оцінив в сумі 400 (чотириста) гривень.
Реалізуючи вказаний злочинний умисел, ОСОБА_5 30.10.2024 року о
17 год. 04 хв. з метою збуту наркотичного засобу, обіг якого обмежено метадон, зустрівся із ОСОБА_6 у заздалегідь обумовленому місці, за адресою: АДРЕСА_1 .
В ході зустрічі ОСОБА_6 , діючи під контролем правоохоронних органів, згідно із попередньою домовленістю передав ОСОБА_5 грошові кошти в сумі 400 (чотириста) гривень, на що ОСОБА_5 збув три таблетки метадону.
Того ж дня під час огляду ОСОБА_6 виявлено та вилучено частину блістеру з вмістом наркотичного засобу, обіг якого обмежено метадон в кількості 3 таблетки.
31 жовтня 2024 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчинені незаконного збуту наркотичних засобів, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 307 КК України.
Окрім цього, 30.10.2024 року за адресою: АДРЕСА_1 де проживає ОСОБА_5 , було проведено санкціонований обшук в ході якого було виявлено: листок призначень препаратів наркотичних засобів № 230 на ім`я ОСОБА_5 виданий ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на отримання гр. ОСОБА_5 наркотичного засобу метадон в період часу з 14.08.2024 року по 23.08.2024 року, два листка призначень препаратів наркотичних засобів на ім`я ОСОБА_5 виданий ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на отримання гр. ОСОБА_5 наркотичного засобу метадон в період часу з 10.08.2024 року по 19.08.2024 року та з 10.09.2024 року по 19.09.2024 року та листок призначень препаратів наркотичних засобів № 62 на ім`я ОСОБА_5 виданий ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » на отримання гр. ОСОБА_5 наркотичного засобу метадон в період часу з 14.09.2024 року по 24.09.2024 року.
29.07.2024 року надано запит до Комунального-некомерційного підприємства Фастівської міської ради « ІНФОРМАЦІЯ_4 » для отримання інформації, чи перебуває ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , на обліку у лікаря-нарколога КНП ФМР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (за місцем свого проживання). Відповідно до вказаного запиту було отримано інформацію про те, що ОСОБА_5 , перебуває на обліку в лікаря-нарколога, діагноз F 11.2.
Так, у відповідності до листка призначень №62 виданого ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »(кодЄДРПОУ НОМЕР_1 ), АДРЕСА_2 ,виявленого підчас обшукуза місцемпроживання ОСОБА_5 ,стало відомо,що ОСОБА_5 перебуваючи наобліку улікаря-наркологаКНП ФМР« ІНФОРМАЦІЯ_6 »(замісцем свогопроживання)на заміснійпідтримувальній терапії,приховуючи вказанідані,14.09.2024року ставна обліклікаря-наркологаТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »(кодЄДРПОУ НОМЕР_1 ), АДРЕСА_2 ,на заміснупідтримувальну терапію,де таксамо яку КНПФМР « ІНФОРМАЦІЯ_6 » почавотримувати препарат«Tab.Methadoni100mg»,таким чиномшахрайським шляхом заволодів вказаними наркотичними засобами.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 проживаючий: АДРЕСА_1 , перебуває на замісній підтримувальній терапії в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), АДРЕСА_2 .
Оригінали документів відповідно до яких ОСОБА_5 , поставлено на облік лікаря нарколога повинні зберігатись в закладі охорони здоров`я.
Отримання оригіналів медичних документів неможливо без відповідного рішення слідчого судді.
Відомості, що містяться в документах використовуватимуться як докази, на підставі яких можливо встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що підлягають доказуванню, встановлення причетних до кримінального правопорушення осіб, а такожз метою надання документам належної правової оцінки, всебічного повного та неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Слідчий у судове засідання не з`явився, проте подав до суду заяву про розгляд справи без його участі, у якій просила задовольнити клопотання.
На підставі ч.2ст. 163 КПК Українирозгляд клопотання проведено без виклику особи, у володінні якої знаходяться документи.
Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.
Виходячи зі змісту вимог ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, одним із яких є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч. 2, 4, 5ст. 132 КПК України, клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого загального суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Статтею 159 КПК України визначено, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно п.2 ч. 1 статті 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Згідно з ч.5ст.163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Частиною 6ст. 163 КПК Українивизначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Слідчий суддя приходить до висновку, що у клопотанні доведено можливість використання як доказів документів та інформації, що містять охоронювану законом таємницю, у цьому кримінальному провадженні за попередньою правовою кваліфікацією кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 307 КК України, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, а вилучення їх копій необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
У клопотаннідоведено наявністьдостатніх підставвважати,що відомостіякі містятьсяв документахта перебуваютьу володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення і можуть бути доказами під час судового розгляду.
При цьому, подане до суду клопотання не в повній мірі відповідає вимогам, регламентованим, зокрема, п.7 ч. 2 ст. 160 КПК України, а саме: слідчий у клопотанні не обґрунтував необхідності вилучення оригіналів документів, до яких просить надати тимчасовий доступ, а саме, постанови про призначення експертизи до матеріалів клопотання не долучено.
За таких обставин, слідчий суддя вважає, що у клопотанні доведено достатніх підстав вважати, що є необхідність тимчасового доступу та вилучення саме копій вказаних документів, оскільки вони самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами мають суттєве значення для встановлення важливих обставин, а саме у кримінальному провадженні з правовою кваліфікацією кримінальних правопорушень за ч. 1 ст. 307 КК України.
Керуючись ст. ст. 108, 160, 162, 163, 164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя,-
постановила:
Клопотання задовольнити частково.
Надати дозвіл старшому слідчому відділення розслідування злочинів загальнокримінальної спрямованості СВ Фастівського районного управління поліції ГУ НП в Київській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до документів,що знаходяться у володінні Товариства зобмеженою відповідальністю« ІНФОРМАЦІЯ_3 »,код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ,за адресою: АДРЕСА_2 , а саме: довідки про перебування на обліку у лікаря нарколога ОСОБА_5 із зазначенням діагнозу; заяви ОСОБА_5 про отримання наркотичних засобів, психотропних речовин та/або прекурсорів і виконання призначень лікаря; листка (відомостей) про призначення та отримання наркотичних засобів, психотропних речовин та/або прекурсорів ОСОБА_5 ; інформаційного листа для хворого або особи, яка здійснює за ним догляд (члена сім`ї, опікуна або піклувальника), про правила поводження з препаратами наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, недопущення їх використання не за медичним призначенням ОСОБА_5 ; заяви про отримання наркотичних засобів, психотропних речовин та/або прекурсорів і виконання призначень лікаря ОСОБА_5 ; інформованої згоди ОСОБА_5 на участь у замісній підтримувальній терапії із застосуванням препарату; інформованої добровільної згоди пацієнта ( ОСОБА_5 ) на проведення діагностики, лікування та на проведення операції та знеболення; правил (порядку) отримання, зберігання та вживання отриманих наркотичних засобів, психотропних речовин та/або прекурсорів ОСОБА_5 , з якими його ознайомили; іншої документації, пов`язаної із проходженням ОСОБА_5 замісної підтримувальної терапії для наркозалежних осіб,з можливістю вилучення завірених копій вказаних документів.
Визначити строк дії ухвали тривалістю два місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Ухвала виготовлена у двох примірниках.
Примірник № 1 знаходиться в матеріалах клопотання № 381/4031/24
Примірник № 2 наданий слідчому.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Фастівський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 21.11.2024 |
Номер документу | 123143543 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Фастівський міськрайонний суд Київської області
Осаулова Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні