Справа № 405/6476/24
провадження № 1-кс/405/3251/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.11.2024 м. Кропивницький
Слідчий суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Кропивницькому клопотання слідчого СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024122010000123 від 24.05.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбаченого ч. 1 ст. 204, ч. 1 ст. 209 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий відділу СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », МФО НОМЕР_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична та фактична адреса: АДРЕСА_1 , в обґрунтування якого вказав, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи особою, яка не зареєстрована як суб`єкт підприємництва у законному порядку та не маючи відповідних ліцензій на оптову та/або роздрібну торгівлю пальним, керуючись мотивами незаконного збагачення, в порушення вимог Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 (із змінами та доповненнями), Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» № 481/95-ВР від 19.12.1995 (із змінами та доповненнями), скоїв кримінальне правопорушення у сфері господарської діяльності за наступних обставин.
ОСОБА_5 , у серпні-вересні 2024 року, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , вирішили незаконно зберігати незаконно виготовлене пальне, а саме дизельне паливо, з метою подальшого збуту. Для цього, ОСОБА_4 спільно з ОСОБА_6 , використовували автомобіль Mercedes Sprinter державний номер НОМЕР_3 , переобладнаний під мобільну автозаправку, шляхом встановлення в салоні три пластикові контейнери ємністю 1000 літрів («єврокуб») з під`єднаним обладнанням для заправляння пального.
При цьому відповідно до положень статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» визначено, що роздрібна торгівля пальним може здійснюватися суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю, також суб`єкти господарювання (у тому числі іноземні суб`єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним. Однак ОСОБА_4 та ОСОБА_6 , не вжили відповідних організаційних заходів та не отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, як того вимагає Закон.
В подальшому ОСОБА_4 спільно з ОСОБА_6 , які усвідомлюючи про неможливість здійснювати роздрібну торгівлю якісним, виготовленого та придбаного в законний спосіб, пальним, оскільки відповідно до змісту статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» торгівля пальним можлива за наявності відповідної ліцензії, діючи умисно, вирішили зберігати з метою збуту незаконно виготовлене пальне в контейнерах в автомобілі Mercedes Sprinter державний номер НОМЕР_3 на території м. Кропивницький.
Крім того, в ході проведення досудового розслідування встановлено відомості, які підтверджують факт причетності ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , до вчинення вказаного кримінального правопорушення, а саме 08.08.2024 проведено НСРД - контроль за вчиненням злочину у формі контрольованої закупки в ОСОБА_4 та ОСОБА_6 , в ході якого особа, залучена до проведення НСРД зателефонував до чоловіка на ім`я ОСОБА_8 за номером телефону НОМЕР_4 , яким фактично користується ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та домовився про купівлю пального у ОСОБА_4 та ОСОБА_9 .
В рамках досудового розслідування було проведено зняття інформації з електронних комунікаційних мереж, в ході чого встановлено, що розрахунок за паливо здійснюється як в готівковій формі, так і шляхом перерахунку грошових коштів на карткові (банківські) рахунки.
Водночас, з метою маскування походження грошових коштів та їх легалізації, вищевказані особи здійснюють їх зарахування на особисті карткові рахунки з подальшим перерахунком на інші карткові рахунки. Разом з тим встановлено, що при безготівковій формі оплати, переказ грошових коштів покупцями здійснюється на карткові рахунки, зареєстровані на третіх осіб.
На даний час у органу досудового розслідування з метою встановлення кола причетних осіб до вчинення даного злочину, а також з метою використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, виникла необхідність отримання інформації про рух коштів на карткових рахунках: № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , № НОМЕР_9 , № НОМЕР_10 , № НОМЕР_11 , № НОМЕР_12 , № НОМЕР_13 , № НОМЕР_14 , № НОМЕР_15 , № НОМЕР_16 , № НОМЕР_17 , № НОМЕР_18 , № НОМЕР_19 , № НОМЕР_20 , № НОМЕР_21 , № НОМЕР_22 , № НОМЕР_23 , № НОМЕР_24 , № НОМЕР_25 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_26 , № НОМЕР_27 , № НОМЕР_28 , № НОМЕР_29 , відкритих у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », МФО НОМЕР_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична та фактична адреса: АДРЕСА_1 , з метою отримання інформація про осіб, які здійснюють банківські операції, перелік юридичних та фізичних осіб контрагентів, кола осіб причетного до вчинення даного кримінального правопорушення.
Враховуючи зібрані матеріли, а також беручи до уваги, те що інформація, яка вказана у вищезазначеному переліку в даному кримінальному провадженні може бути використана як доказ, та приймаючи до уваги, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, так як, під час досудового розслідування іншим шляхом отримати вказану інформацію неможливо, тому виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до речей та документів з можливістю вилучення їх копій, які перебувають у володінні у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », МФО НОМЕР_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична та фактична адреса: АДРЕСА_1 .
Слідчий у судове засідання не з`явився, проте про день, час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином.
Представник АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у судове засідання не з`явився, проте про день, час та місце розгляду клопотання повідомлявся належним чином.
Відповідно до ст.107 ч.4 КПК України, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання, якими обґрунтовується необхідність надання тимчасового доступу, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.
Судом встановлено, що у провадженні СУ ГУНП в Кіровоградській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024122010000123 від 24.05.2024, за ознаками кримінальних правопорушень, передбаченого ч. 1 ст. 204, ч. 1 ст. 209 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи особою, яка не зареєстрована як суб`єкт підприємництва у законному порядку та не маючи відповідних ліцензій на оптову та/або роздрібну торгівлю пальним, керуючись мотивами незаконного збагачення, в порушення вимог Податкового кодексу України № 2755-VI від 02.12.2010 (із змінами та доповненнями), Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» № 481/95-ВР від 19.12.1995 (із змінами та доповненнями), скоїв кримінальне правопорушення у сфері господарської діяльності за наступних обставин.
ОСОБА_5 , у серпні-вересні 2024 року, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , вирішили незаконно зберігати незаконно виготовлене пальне, а саме дизельне паливо, з метою подальшого збуту. Для цього, ОСОБА_4 спільно з ОСОБА_6 , використовували автомобіль Mercedes Sprinter державний номер НОМЕР_3 , переобладнаний під мобільну автозаправку, шляхом встановлення в салоні три пластикові контейнери ємністю 1000 літрів («єврокуб») з під`єднаним обладнанням для заправляння пального.
При цьому відповідно до положень статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» визначено, що роздрібна торгівля пальним може здійснюватися суб`єктами господарювання (у тому числі іноземними суб`єктами господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю, також суб`єкти господарювання (у тому числі іноземні суб`єкти господарювання, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) отримують ліцензію на право роздрібної торгівлі пальним на кожне місце роздрібної торгівлі пальним. Однак ОСОБА_4 та ОСОБА_6 , не вжили відповідних організаційних заходів та не отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним, як того вимагає Закон.
В подальшому ОСОБА_4 спільно з ОСОБА_6 , які усвідомлюючи про неможливість здійснювати роздрібну торгівлю якісним, виготовленого та придбаного в законний спосіб, пальним, оскільки відповідно до змісту статті 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» торгівля пальним можлива за наявності відповідної ліцензії, діючи умисно, вирішили зберігати з метою збуту незаконно виготовлене пальне в контейнерах в автомобілі Mercedes Sprinter державний номер НОМЕР_3 на території м. Кропивницький.
Крім того, в ході проведення досудового розслідування встановлено відомості, які підтверджують факт причетності ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , до вчинення вказаного кримінального правопорушення, а саме 08.08.2024 проведено НСРД - контроль за вчиненням злочину у формі контрольованої закупки в ОСОБА_4 та ОСОБА_6 , в ході якого особа, залучена до проведення НСРД зателефонував до чоловіка на ім`я ОСОБА_8 за номером телефону НОМЕР_4 , яким фактично користується ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та домовився про купівлю пального у ОСОБА_4 та ОСОБА_9 .
В рамках досудового розслідування було проведено зняття інформації з електронних комунікаційних мереж, в ході чого встановлено, що розрахунок за паливо здійснюється як в готівковій формі, так і шляхом перерахунку грошових коштів на карткові (банківські) рахунки.
Водночас, з метою маскування походження грошових коштів та їх легалізації, вищевказані особи здійснюють їх зарахування на особисті карткові рахунки з подальшим перерахунком на інші карткові рахунки. Разом з тим встановлено, що при безготівковій формі оплати, переказ грошових коштів покупцями здійснюється на карткові рахунки, зареєстровані на третіх осіб.
На даний час у органу досудового розслідування з метою встановлення кола причетних осіб до вчинення даного злочину, а також з метою використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, виникла необхідність отримання інформації про рух коштів на карткових рахунках: № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , № НОМЕР_9 , № НОМЕР_10 , № НОМЕР_11 , № НОМЕР_12 , № НОМЕР_13 , № НОМЕР_14 , № НОМЕР_15 , № НОМЕР_16 , № НОМЕР_17 , № НОМЕР_18 , № НОМЕР_19 , № НОМЕР_20 , № НОМЕР_21 , № НОМЕР_22 , № НОМЕР_23 , № НОМЕР_24 , № НОМЕР_25 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_26 , № НОМЕР_27 , № НОМЕР_28 , № НОМЕР_29 , відкритих у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », МФО НОМЕР_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична та фактична адреса: АДРЕСА_1 , з метою отримання інформація про осіб, які здійснюють банківські операції, перелік юридичних та фізичних осіб контрагентів, кола осіб причетного до вчинення даного кримінального правопорушення.
Згідно ч.1 ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до п.5 ч. 2 ст. 131 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів є заходом забезпечення кримінального провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Згідно ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
З матеріалів, доданих до клопотання вбачається, що є достатні підстави вважати, що зазначені у клопотанні документи, до яких просить слідчий надати тимчасовий доступ перебувають у володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », оскільки слідчим доведено, що вищезазначені документи самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема, встановлення осіб, що причетні до вчинення кримінального правопорушення, а тому слідчий суддяприходить довисновку пронадання тимчасовогодоступу додокументів,зазначених вклопотанні,які перебуваютьу володінні АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Керуючись ст. ст. 159-166, 309, 369-372 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати слідчому відділу СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_10 , слідчому відділу СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 , слідчому відділу СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_11 , слідчому відділу СУ ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_10 , тимчасовий доступ до речей і документів, що становлять охоронювану законом таємницю, з можливістю вилучення їх копій, що перебувають у володінні у АТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », МФО НОМЕР_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична та фактична адреса: АДРЕСА_1 , а саме:
- електронних документів перетворених електронними засобами у візуальну форму скопійовані на магнітний носій та роздруковані на паперовому носії про рух коштів з по-секундною реєстрацією із зазначенням часу проведення платежів (дат, годин, хвилин, секунд), призначення платежу, розшифровкою кореспондентів (назва, код ЄДРПОУ, номер рахунку, назва банку, МФО банку), розшифровкою кредитових та дебетових оборотів, з вхідним та вихідним залишком за кожен операційний день, загальним обсягом кредитових та дебетових оборотів по карткових рахунках: № НОМЕР_5 , № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_8 , № НОМЕР_9 , № НОМЕР_10 , № НОМЕР_11 , № НОМЕР_12 , № НОМЕР_13 , № НОМЕР_14 , № НОМЕР_15 , № НОМЕР_16 , № НОМЕР_17 , № НОМЕР_18 , № НОМЕР_19 , № НОМЕР_20 , № НОМЕР_21 , № НОМЕР_22 , № НОМЕР_23 , № НОМЕР_24 , № НОМЕР_25 , № НОМЕР_7 , № НОМЕР_26 , № НОМЕР_27 , № НОМЕР_28 , № НОМЕР_29 , за період з 01.01.2023 по теперішній час.
Строк дії ухвали встановити до 21.01.2025.
Роз`яснити, що згідно ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_12
Суд | Ленінський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2024 |
Оприлюднено | 22.11.2024 |
Номер документу | 123189291 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Кіровограда
Плохотніченко Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні