Номер провадження: 22-ц/813/7913/24
Справа № 2-202/11
Головуючий у першій інстанції Драніков С. М.
Доповідач Заїкін А. П.
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
21.11.2024 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:
головуючого - Заїкіна А.П.
суддів - Таварткіладзе О.М., Погорєлової С.О.,
розглянувши з власної ініціативи питання про виправлення описки в ухвалі Одеського апеляційного суду від 20 листопада 2024 року про відкриття апеляційного провадження, в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Райффайзен Банк» про визнання кредитного та іпотечного договорів недійсними та стягнення моральної шкоди та за зустрічним позовом Акціонерного товариства «Райффайзен Банк» до ОСОБА_1 про звернення стягнення на предмет іпотеки,-
встановив:
Рішенням Біляївського районного суду Одеської області від 04 жовтня 2024 року в задоволенні позову ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Райффайзен Банк» про визнання кредитного та іпотечного договорів недійсними та стягнення моральної шкоди - відмовлено. В задоволенні зустрічного позову Акціонерного товариства «Райффайзен Банк» до ОСОБА_1 про звернення стягнення на предмет іпотеки - відмовлено.
Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням, апелянтом 18 листопада 2024 року було подано апеляційну скаргу.
Ухвалою Одеського апеляційного суду від 20.11.2024 року відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Євценко Романа Ігоровича , діючого від імені ОСОБА_1 , на рішення Біляївського районного суду Одеської області від 04 жовтня 2024 року. Разом з тим, вбачається що, в резолютивній частині ухвали допущена помилка.
Відповідно до ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Суд з власної ініціативи порушив питання про виправлення описки допущену в ухвалі Одеського апеляційного суду від 20 листопада 2024 року.
Статтею 269 ЦПК України також передбачено, що питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи, колегія суддів дійшла висновку про можливість розгляду питання про виправлення описки без повідомлення учасників справи.
Вирішуючи питання про виправлення описки, допущеної у судовому рішенні, суд не має права змінювати зміст рішення суду, а лише усуває неточності, які впливають на можливість його реалізації.
Як вбачається з матеріалів справи з апеляційною скаргою звернувся адвокат Євценко Роман Ігорович, діючий від імені ОСОБА_1 .
Однак в резолютивній частині ухвали від 20.11.2024 року допущено описку, а саме не вірно вказано - «Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Акціонерного товариства «Райффайзен Банк» на рішення Біляївського районного суду Одеської області від 04 жовтня 2024 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Райффайзен Банк» про визнання кредитного та іпотечного договорів недійсними та стягнення моральної шкоди та за зустрічним позовом Акціонерного товариства «Райффайзен Банк» до ОСОБА_1 про звернення стягнення на предмет іпотеки», в той час як правильним є - «Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою адвоката Євценко Романа Ігоровича, діючого від імені ОСОБА_1 , на рішення Біляївського районного суду Одеської області від 04 жовтня 2024 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Райффайзен Банк» про визнання кредитного та іпотечного договорів недійсними та стягнення моральної шкоди та за зустрічним позовом Акціонерного товариства «Райффайзен Банк» до ОСОБА_1 про звернення стягнення на предмет іпотеки»
Виправлення вказаної описки не впливає на зміст судового рішення, оскільки не змінює його змісту, а тільки вказує на правильне та таке, що підтверджується матеріалами справи.
З урахуванням вище викладеного колегія суддів вважає за необхідне виправити вищевказану описку, допущену в ухвалі Одеського апеляційного суду від 20 листопада 2024 року.
Керуючись ст. ст. 261, 269, 390 ЦПК України, Одеський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ,
ухвалив:
Питання про виправлення описки - розглянути без повідомлення учасників справи.
Виправити описку допущену в резолютивній частині ухвали Одеського апеляційного суду від 20 листопада 2024 року, а саме вважати вірним - «Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою адвоката Євценко Романа Ігоровича, діючого від імені ОСОБА_1 , на рішення Біляївського районного суду Одеської області від 04 жовтня 2024 року в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Райффайзен Банк» про визнання кредитного та іпотечного договорів недійсними та стягнення моральної шкоди та за зустрічним позовом Акціонерного товариства «Райффайзен Банк» до ОСОБА_1 про звернення стягнення на предмет іпотеки».
Ухвала набирає законної сили з дня її прийняття, однак може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду у випадках, передбачених частиною другою статті 389 ЦПК України, протягом тридцяти днів з дня складення повної ухвали.
Судді Одеського апеляційного суду: А. П. Заїкін
С. О. Погорєлова
О. М. Таварткіладзе
Суд | Одеський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2024 |
Оприлюднено | 26.11.2024 |
Номер документу | 123247238 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них страхування, з них позики, кредиту, банківського вкладу, з них |
Цивільне
Одеський апеляційний суд
Заїкін А. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні