Ухвала
від 03.12.2024 по справі 504/545/24
КОМІНТЕРНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 504/545/24

Номер провадження 1-кп/504/506/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.12.2024 рокус-ще Доброслав

Комінтернівський районний суд Одеської області:

у складі головуючого судді ОСОБА_1 ,

з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2

прокурора ОСОБА_3 ; обвинуваченого ОСОБА_4 , захисника ОСОБА_5 розглянувши в залі суду в с-щі Доброслав обвинувальний акт у кримінальному провадженні, що внесене до ЄРДР за №22023160000000353 від 06.09.2023 за обвинуваченням ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця міста Одеси, з середньою освітою, одруженого, офіційно не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 114-2 КК України,-

ВСТАНОВИВ:

на розгляді Комінтернівського районного суду Одеської області перебуває обвинувальний акт по кримінальному провадженню за обвинуваченням ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 114-2 КК України.

В ході судового розгляду, прокурор звернувся до суду з клопотання про продовження обвинуваченому запобіжного заходу у виді тримання під вартою, мотивуючи таке тим, що обвинувачений обґрунтовано обвинувачується у вчиненні тяжкого злочину, що передбачений ч. 2 ст. 114-2 КК України. На думку прокурора існують ризики поза процесуальної поведінки обвинуваченого, які полягають у тому, що обвинувачений може переховуватися від суду, а також продовжити злочинну діяльність та перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином. Перешкодити зазначеним ризикам може продовження запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

В судовому засіданні прокурор підтримав вищевказане клопотання.

Захисник, в судовому засіданні вказав, що ризики визначені прокурором зменшилися, а тому цілком достатнім запобіжним заходом, у цьому провадженні буде запобіжний захід у виді тримання під вартою з визначенням застави.

Обвинувачений, в судовому засіданні повідомив, що ризики перелічені прокурором у клопотанні спростовано. Обвинувачений наголосив, що ряд доказів, які надані стороною обвинувачення є сфальсифікованими та детально вказав про ознаки, що на його думку вказують про фальсифікацію доказів, поняті у кримінальному провадженні є зацікавленими особами та можуть бути залучені до проведення слідчих дій працівниками СБУ за матеріальну винагороду. Обвинувачений зазначив, що запобіжний захід у виді домашнього арешту із носінням електронного засобу контролю може нівелювати єдиний ризик, що залишився - переховування від суду.

Дослідивши клопотання учасників провадження та вислухавши думки прокурора, захисника обвинуваченого, обвинуваченого суд дійшов до таких висновків.

Відповідно до ч. 3 ст. 331 КПК України за наявності клопотань суд під час судового розгляду зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження запобіжного заходу до закінчення двомісячного строку з дня його застосування..

На стаді досудового розслідування обвинуваченому ОСОБА_7 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, який в подальшому продовжено судом.

Вирішуючи питання доцільності продовження обвинуваченому, саме запобіжного заходу у виді тримання під вартою, суд виходить з такого.

Суд враховує можливу причетність обвинуваченого до вчинення інкримінованого кримінального правопорушення. Вказане підтверджується усією сукупністю наявних у кримінальному провадженні матеріалів. Відомості, викладені в реєстрі матеріалів досудового розслідування, а також посилання прокурора в клопотанні на матеріали можуть свідчити про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні обвинуваченим інкримінованого кримінального правопорушення.

Щодо доводів, сторони захисту про фальсифікацію стороною обвинувачення певних доказів, що штучно вказують на винуватість ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, то такі на даний час є лише доводами, які жодними фактичними даними не підкріплюються та не доводяться. При цьому, суд повторює, що на цій стадії суд не вправі вирішувати питання, щодо винуватості чи невинуватості особи, в розрізі пояснень обвинуваченого, щодо недостатності доказів його вини. Передчасними є доводи сторони захисту в цій частині, оскільки на теперішній час триває стадія судового розгляду.

Щодо продовження існування передбачених ризиків поза процесуальної поведінки обвинуваченого, то в цій частині суд зазначає про таке.

ОСОБА_7 , обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, що передбачене ч.2 ст.114-2 КК України, яке є тяжким за правилами ст. 12 КК України. Санкція інкримінованого діяння передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 8 років. Обвинувачений не має тісних соціальних зв`язків. Обвинувачений є непрацевлаштованим, малолітніх дітей на утриманні не має, одружений. Соціальні зв`язки, які наявні в обвинуваченого, а саме наявність батьків, дружини та хрещених дітей, суд вважає такими, що не зможуть запобігти ризику втечі, з огляду на тяжкість висунутого обвинувачення та покарання, що може загрожувати особі.

Таким чином, аналізуючи соціальні зв`язки обвинуваченого у співвідношенні із тяжкістю покарання, що може йому загрожувати у цьому провадженні, суд приходить до висновку, що ризик втечі обвинуваченого від суду є достатньо вагомим.

При цьому, також є доведеним ризик перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином, оскільки у кримінальному провадженні призначено судову комп`ютерно-технічну експертизу пристрою «Xiaomi 9t PRO» ІМЕI : НОМЕР_1 , ІМЕІ2: НОМЕР_2 , з надання експертам дозволу на під`єднання цього пристрою до мережі інтернет. Обвинувачений перебуваючи поза контролем держави, матиме можливість вчинити дії пов`язані із дистанційним доступом пристрою «Xiaomi 9t PRO» за допомогою застосування спеціального програмного забезпечення із використанням мережі Інтернет.

Інші ризики, що наведені в клопотанні прокурора є, на переконання суду недоведені.

Враховуючи наведене, а також наявності реального ризику переховування від суду, на даному етапі кримінального провадження саме запобіжний захід у вигляді тримання під вартою є необхідним для забезпечення належної процесуальної поведінки обвинуваченого і зможе запобігти ризикам, що доведені прокурором.

Застосування інших запобіжних заходів, як то домашній арешт чи особисте зобов`язання суд вважає за неможливим, з огляду на вищевказані обставини.

Станом на даний час, здійснити розгляд провадження не виявилось можливим триває дослідження доказів, у кримінальному провадженні призначена проте не проведена судова комп`ютерно-технічна експертиза.

Враховуючи викладене, а також, що ОСОБА_8 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2ст.114-2 КК України, за формулюванням обвинувачення - здійснення ним поширення інформації про місце розташування ЗСУ, що в умовах воєнного стану є діяння, що має посилену суспільну небезпеку, суд вважає за необхідним не визначати розмір застави на даному етапі, згідно з вимогами ч. 4 ст. 183 КПК України .

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 176, 177, 178, 183, 194, 196, 199, 201, 331 КПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора про продовження ОСОБА_7 , запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів задовольнити.

Продовжити ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 запобіжний захід у виді тримання під вартою, в умовах ДУ «Одеський слідчий ізолятор», строком на шістдесят днів до 29.01.2025 року включно, без визначення розміру застави.

Копію ухвали надіслати/вручити учасникам судового провадження.

Копію ухвали направити до ДУ «Одеський слідчий ізолятор» для організації її виконання.

Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення та може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Суддя: ОСОБА_1

СудКомінтернівський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення03.12.2024
Оприлюднено04.12.2024
Номер документу123466668
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти основ національної безпеки України Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння, боєприпасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до ЗУ військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану

Судовий реєстр по справі —504/545/24

Ухвала від 27.01.2025

Кримінальне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Якимів А. В.

Ухвала від 13.01.2025

Кримінальне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Якимів А. В.

Ухвала від 10.01.2025

Кримінальне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Якимів А. В.

Ухвала від 09.01.2025

Кримінальне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Якимів А. В.

Ухвала від 09.01.2025

Кримінальне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Якимів А. В.

Ухвала від 26.12.2024

Кримінальне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Якимів А. В.

Ухвала від 24.12.2024

Кримінальне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Якимів А. В.

Ухвала від 03.12.2024

Кримінальне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Якимів А. В.

Ухвала від 03.12.2024

Кримінальне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Якимів А. В.

Ухвала від 25.11.2024

Кримінальне

Комінтернівський районний суд Одеської області

Якимів А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні