Ухвала
від 06.12.2024 по справі 350/616/22
РОЖНЯТІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 350/616/22

Номер провадження 2/350/15/2024

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 грудня 2024 року селище Рожнятів

Суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області Бейко А.М., ознайомившись із клопотанням представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Хоптія Мирослава Васильовича про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду,

в с т а н о в и в:

У провадженніРожнятівського районногосуду Івано-Франківськоїобласті перебуваєцивільна справа№350/616/22за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Перегінської селищної ради Калуського району Івано-Франківської області, Управління державної казначейської служби України у м.Івано-Франківську Івано-Франківської області про визнання дій Перегінської селищної ради Калуського району незаконними та стягнення моральної шкоди, розгляд якої призначено у судовому засіданні на 09.12.2024 о 11 год. 00 хв.

Представник позивача - адвокат Хоптій М.В. звернувся до суду із клопотанням, у якому посить надатийому можливістьбрати участьу судовихзасіданнях уцій справі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використання власних технічних засобів. У заяві адвокат також зазначив, що він ознайомлений з вимогами Порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв`язку та ходу відеозапису і результатів процесуальних дій.

Ознайомившись із матеріалами цивільної справи, дослідивши мотиви клопотання, суд прийшов до таких висновків.

Згідно з ч. 1 ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Відповідно доч.3ст.212ЦПКУкраїни, учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Відповідно до п. 2 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя від 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21 (далі - Положення), Положення визначає порядок функціонування в судах та органах системи правосуддя окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, зокрема підсистем "Електронний кабінет", "Електронний суд" та підсистеми відеоконференцзв`язку; порядок вчинення процесуальних дій в електронній формі з використанням таких підсистем; особливості використання в судах та органах системи правосуддя іншого програмного забезпечення в перехідний період до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи у складі всіх підсистем (модулів).

Пунктом 45 Положення закріплено, що підсистема відеоконференцзв`язку забезпечує учасникам справи можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за допомогою свого Електронного кабінету та власних технічних засобів; у приміщенні іншого суду - за допомогою технічних засобів суду; в установі попереднього ув`язнення, установі виконання покарань або медичному закладі - за допомогою технічних засобів, наявних у відповідній установі.

Згідно із пунктом 50 Положення суд ухвалює рішення про можливість проведення засідання в режимі відеоконференції за умови наявності в суді відповідної технічної можливості (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).

Частиною 4 ст.212 ЦПК України, окрім іншого, передбачено, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Отже, цивільним процесуальним законодавством регламентовано право учасника цивільного процесу на участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Враховуючи вищевикладене, для забезпечення швидкого та ефективного відправлення правосуддя, а також недопущення порушення розумних строків розгляду справи, враховуючи віддаленість місця знаходження представника відповідача, наявну технічну можливість проведення судового засідання в такому режимі, суд вважає за необхідне надати можливість представнику відповідача у цій справі взяти участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою комплексу технічних засобів відеоконференцзв`язку.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 212, 260, 261 ЦПК України, суддя

п о с т а н о в и в:

Клопотання представника позивача ОСОБА_1 - адвоката Хоптія Мирослава Васильовича про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду у цивільній справі №350/616/22 задоволити.

Судове засідання, яке призначене на 09.12.2024о 11год.00хв. та всі наступні судові засідання в ході розгляду цивільної справи №350/616/22 проводити із адвокатом Хоптієм Мирославом Васильовичем дистанційно у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду відповідно до вимог Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, якій доручити забезпечити проведення відеоконференцій з використанням власних технічних засобів та електронного підпису, з обов`язковою його участю.

Повідомити учасників справи, що відеоконференцію буде проведено за допомогою підсистеми відеоконференцзв`язку за веб-посиланням: https://vkz.court.gov.ua.

Попередити, що відповідно до ч.5 ст.212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.

Копію ухвали надіслати сторонам.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя А.М.Бейко

СудРожнятівський районний суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення06.12.2024
Оприлюднено09.12.2024
Номер документу123569139
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання незаконним акта, що порушує право власності на земельну ділянку

Судовий реєстр по справі —350/616/22

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Бейко А. М.

Ухвала від 06.12.2024

Цивільне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Бейко А. М.

Ухвала від 23.10.2024

Цивільне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Бейко А. М.

Ухвала від 17.05.2024

Цивільне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Бейко А. М.

Ухвала від 15.05.2024

Цивільне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Бейко А. М.

Ухвала від 21.03.2024

Цивільне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Бейко А. М.

Ухвала від 13.10.2023

Цивільне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Бейко А. М.

Ухвала від 05.06.2023

Цивільне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Бейко А. М.

Ухвала від 15.03.2023

Цивільне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Бейко А. М.

Ухвала від 10.07.2022

Цивільне

Рожнятівський районний суд Івано-Франківської області

Бейко А. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні