Справа № 629/3514/21
(2/199/67/24)
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 листопада 2024 року Амур-Нижньодніпровський районний суд м. Дніпропетровська в складі:
головуючого судді Богун О.О.,
при секретарі Буточкіній М.К.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпрі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агробізнес-2010» про розірвання договору оренди земельної ділянки та скасування державної реєстрації договору оренди земельної ділянки,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агробізнес-2010» про розірвання договору оренди земельної ділянки та скасування державної реєстрації договору оренди земельної ділянки.
13.10.2022 р. разом з від представника позивача ОСОБА_1 надійшло клопотання про проведення по справі судової почеркознавчої експертизи.
В судове засідання учасники справи не з`явилися, про причини неявки не повідомили, про день, час та місце слухання справи повідомлені належним чином.
Суд, вислухавши думку сторін, вивчивши подане клопотання та матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів, показаннями свідків.
Відповідно до ч. 1 ст. 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
Суд вважає за необхідне зазначити, що почеркознавча експертиза дозволяє вирішувати ідентифікаційні та не ідентифікаційні завдання, які виникають, зокрема, у цивільному судочинстві. Предмет почеркознавчої експертизи складають факти та обставини, які експерти встановлюють на основі спеціальних знань у галузі судового почеркознавства, що структурно входить у криміналістичну техніку.
Об`єктами судово-почеркознавчої експертизи є, зокрема, підписи (вид рукопису, який відображає прізвище, ім`я, по батькові особи у вигляді букв та (або) умовних писемних знаків та має призначення засвідчити особу).
Основним завданням почеркознавчої експертизи є ідентифікація виконавця рукописного тексту, цифрових записів і підпису.
З часу подачі клопотання про проведення по справі судової почеркознавчої експертизи, а саме з 13.10.2022 р. по 29.11.2024 р. до суду не надано оригіналів документів необхідних для проведення експертизи.
В силу вимог ЦПК України, судовий розгляд має бути проведений і завершений протягом розумного строку.
Оскільки проведення експертизи неможливе без оригіналів документів, які потребують дослідження, до суду ці документи не надані, це призводить до невиправданого відтермінування розгляду справи по суті та порушення прав і законних інтересів учасників цивільного процесу.
З метою недопущення подальшого невиправданого затягування судового розгляду, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні клопотання про призначення судової почеркознавчої експерти.
Разом з цим, суд вважає за необхідне роз`яснити представнику позивача щодо можливості проведення самостійно зазначеної експертизи.
Керуючись ст. 102-104, 107 ЦПК України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання представника позивача ОСОБА_1 про проведення судової почеркознавчої експертизи по справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Агробізнес-2010» про розірвання договору оренди земельної ділянки та скасування державної реєстрації договору оренди земельної ділянки відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дняїї проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя О.О. Богун
19.11.2024
Суд | Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2024 |
Оприлюднено | 11.12.2024 |
Номер документу | 123610940 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо припинення права оренди |
Цивільне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
БОГУН О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні