Ухвала
від 10.12.2024 по справі 646/3258/19
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД


УХВАЛА

10 грудня 2024 року

м. Харків

Справа № 646/3258/19

Провадження № 22-з/818/310/24

Харківський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

головуючого судді: ОСОБА_1 ,

суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,

розглянувши заяву ОСОБА_4 про відвід колегіїсуддів ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 у справіза позовом ОСОБА_4 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДОМОФОН-УА», директора Товариства з обмеженою відповідальністю «ДОМОФОН-УА» ОСОБА_8 , Товариства з обмеженою відповідальністю «ХАРКІВСЬКІ ДОМОФОННІ СИСТЕМИ ПЛЮС», директора Товариства з обмеженою відповідальністю «ХАРКІВСЬКІ ДОМОФОННІ СИСТЕМИ ПЛЮС» ОСОБА_9 , ОСОБА_10 про захист прав споживачів,-

встановив:

У провадженні Харківського апеляційного суду (головуючий суддя ОСОБА_5 , судді колегії ОСОБА_7 , ОСОБА_6 ) знаходиться зазначена цивільна справа.

29 листопада 2024 ОСОБА_4 звернулася до суду із заявою про відвід колегії суддів ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 .

Ухвалою Харківського апеляційного суду від 05 грудня 2024 року заяву ОСОБА_4 про відвід колегії суддів ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 визнано необґрунтованим, справу передано для визначення судді в порядку статті 33 ЦПК України для розгляду заяви про відвід.

Заява про відвід мотивована тим, що норми Конституції України превалюють над нормами Законів України. Висловили незгоду з ухвалою Харківського апеляційного суду від 04.09.2024 року про залишення апеляційної скарги ОСОБА_4 без руху, оскільки вона викладена не державною (українською) мовою. Вважає, що діями судді ОСОБА_5 порушено принцип верховенства права, мовної рівності, прав та свобод людини.

Суд відхиляє зазначені посилання ОСОБА_4 з огляду на наступне.

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 36 ЦПК України суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі; 3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи; 4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Частиною четвертою статті 36 ЦПК України встановлено, що незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

Незгода із процесуальними діями та рішеннями суддів не є підставою для відводу в розумінні ст. 36 ЦПК України.

У статті 37 ЦПК України вказано про недопустимість повторної участі судді в розгляді справи:

1.Суддя, який брав участь у вирішенні справи в суді першої інстанції, не може брати участі в розгляді цієї самої справи в судах апеляційної і касаційної інстанцій, а так само у новому розгляді справи судом першої інстанції після скасування рішення суду або ухвали про закриття провадження у справі.

2. Суддя, який брав участь у врегулюванні спору у справі за участю судді, не може брати участі в розгляді цієї справи по суті або перегляді будь-якого ухваленого в ній судового рішення.

3. Суддя, який брав участь у вирішенні справи в суді апеляційної інстанції, не може брати участі у розгляді цієї самої справи в судах касаційної або першої інстанції, а також у новому розгляді справи після скасування ухвали чи рішення суду апеляційної інстанції.

4. Суддя, який брав участь у перегляді справи в суді касаційної інстанції, не може брати участі в розгляді цієї справи в суді першої чи апеляційної інстанції, а також у новому її розгляді після скасування ухвали чи рішення суду касаційної інстанції.

5. Суддя, який брав участь у вирішенні справи, рішення в якій було в подальшому скасовано судом вищої інстанції, не може брати участі у розгляді заяви про перегляд за нововиявленими обставинами рішення суду у цій справі.

6. Суддя, який брав участь у вирішенні справи в суді першої, апеляційної, касаційної інстанцій, не може брати участі у розгляді заяви про перегляд судового рішення у зв`язку з виключними обставинами у цій справі.

Заява про відвід, подана ОСОБА_4 не містить даних, які б свідчили про наявність об`єктивного чи суб`єктивного критерію небезсторонності складу суду. Не містить вказана заява і посилань на передбачені ст. ст. 36, 37 ЦПК України підстави для відводу суддів. Тому заявлений ОСОБА_4 відвід складу суду є необґрунтованим.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.36, 37, 40, 259, 260, 261 ЦПК Україна, -

ухвалив:

У задоволеннізаяви ОСОБА_4 про відвід колегії суддів Харківського апеляційного суду ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Головуючий - ОСОБА_1

Судді - ОСОБА_2

ОСОБА_3

СудХарківський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення10.12.2024
Оприлюднено11.12.2024
Номер документу123629585
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші справи

Судовий реєстр по справі —646/3258/19

Постанова від 23.12.2024

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Тичкова О. Ю.

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Яцина В. Б.

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Яцина В. Б.

Ухвала від 05.12.2024

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Тичкова О. Ю.

Ухвала від 05.12.2024

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Тичкова О. Ю.

Ухвала від 27.11.2024

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Мальований Ю. М.

Ухвала від 25.11.2024

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Тичкова О. Ю.

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Тичкова О. Ю.

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Тичкова О. Ю.

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Тичкова О. Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні