Ухвала
від 10.12.2024 по справі 508/962/24
МИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 508/962/24

Номер проведження 2/508/387/24

У Х В А Л А

10 грудня 2024 року селище Миколаївка

Суддя Миколаївського районного суду Одеської області Банташ Д.С., ознайомившись з заявою адвоката Зайцева Миколи Павловича про усунення недоліків, у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Андрієво-Івановської сільської громади, Миколаївської районної державної адміністрації про скасування рішень та визнання права власності в порядку спадкування,

встановив:

Позивач звернувся до Миколаївського районного суду Одеської області з зазначеним позовом.

Ухвалою Миколаївського районного суду Одеської області від 12.11.2024 року зазначену позовну заяву залишено без руху.

06.12.2024 року на адресу суду засобами поштового зв`язку надійшла заява про усунення недоліків адвокатом Зайцевим Ммиколою Павловичем.

Згідно ст. 16 ЦК України, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Відповідно до ч. 2 ст.175ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатись до суду в інтересах іншої особи.

Частиною першою статті 58ЦПК України передбачено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Представником у суді може бути адвокат або законний представник (частина перша статті 60 ЦПК України).

Представник, який має повноваження на ведення справи в суді, здійснює від імені особи, яку він представляє, її процесуальні права та обов`язки (частина перша статті 64 ЦПК України).

Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю, ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України "Про безоплатну правничу допомогу" (частина четверта статті 62 ЦПК України).

Частина перша статті 26 Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність", вказує, що адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги, також відповідно до зазначеного закону документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги є: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи) уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

У разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання (частина восьма статті 62 ЦПК України).

Встановлено, що адвокатом Зайцевим М.П. підписано заяву про усунення недоліків, однак ні до матеріалів позову ні до самої заяви не додано документів на підтвердження повноважень щодо права підпису заяв від імені позивача.

Відповідно до ч. 2 ст. 183 ЦПК України письмові заяви, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником.

У ч. 4 ст. 183 ЦПК України закріплено, що суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

Оскільки до матеріалів позовної заяви та заяви про усунення недоліків, що оформлена від імені Зайцева М.П., не додано довіреності або іншого визначеного законом документу на підтвердження повноважень на представництво в суді ОСОБА_1 , - заяву про усунення недоліків слід повернути заявнику без розгляду відповідно до положень частини 4 ст. 183 ЦПК України.

Враховуючи викладенета керуючисьст.ст.183 ЦПК України, суддя,

постановив:

Заяву ОСОБА_3 про усунення недоліків у цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Андрієво-Івановської сільської громади, Миколаївської районної державної адміністрації про скасування рішень та визнання права власності в порядку спадкування, - повернути заявнику без розгляду.

Роз`яснити заявнику його право повторного звернення до суду з відповідним клопотанням після усунення вказаних в цій ухвалі недоліків.

Копію ухвали направити заявнику.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, що є датою її ухвалення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Повний текст ухвали складено та підписано 10.12.2024.

Суддя Дмитро БАНТАШ

СудМиколаївський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення10.12.2024
Оприлюднено12.12.2024
Номер документу123648976
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —508/962/24

Ухвала від 26.12.2024

Цивільне

Миколаївський районний суд Одеської області

Банташ Д. С.

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Миколаївський районний суд Одеської області

Банташ Д. С.

Ухвала від 10.12.2024

Цивільне

Миколаївський районний суд Одеської області

Банташ Д. С.

Ухвала від 12.11.2024

Цивільне

Миколаївський районний суд Одеської області

Банташ Д. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні