Ухвала
від 10.12.2024 по справі 460/11729/24
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

10 грудня 2024 року м. Рівне№460/11729/24

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Нор У.М. розглянув в порядку письмового провадження зауваження позивача ОСОБА_1 щодо протоколу судового засідання в адміністративний справі

ОСОБА_1 доУправління забезпечення примусового виконання рішень у Рівненській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинення певних дій,

В С Т А Н О В И В:

В провадженні Рівненського окружного адміністративного суду перебувала справа за позовом ОСОБА_1 до Управління забезпечення примусового виконання рішень у Рівненській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації з вимогою визнати бездіяльність протиправною, зобов`язання вчинення певних дій.

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління забезпечення примусового виконання рішення у Рівненській області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Управління соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністраціїпро визнання бездіяльності протиправною, зобов`язання вчинення певних дій відмовлено повністю.

06.12.2024 позивач подав зауваження щодо протоколу судового засідання та зазначає, що ознайомившись із матеріалами справи та протоколом судового засідання від 22.11.2024 виявив неправильність у записі №47 та неповну інформацію у записі № 48 даного протоколу.

З технічним записом судового засідання від 22.11.2024 позивач не ознайомлювався.

Відповідно до ч. 1статті 231 КАС Україниучасники справи мають право ознайомитися із технічним записом і протоколом судового засідання та протягом п`яти днів з дня проголошення рішення у справі подати до суду письмові зауваження щодо їх неповноти або неправильності.

Частиною 2статті 231 КАС Українивизначено, що головуючий розглядає зауваження щодо технічного запису і протоколу судового засідання не пізніше п`яти днів з дня їх подання в порядку письмового провадження. За ініціативою суду розгляд зауважень щодо технічного запису і протоколу судового засідання може здійснюватися у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Також підпунктом 15.3 підпункту 15 пункту 1розділу VII КАС Українипередбачено, що розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами у формах, визначених Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

При цьому до початку функціонування всіх підсистем (модулів) ЄСІТС справи можуть розглядатися (формуватися та зберігатися) в паперовій, електронній чи змішаній формі залежно від наявних у суді можливостей (пункт 113 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи).

Водночас відповідно до пункту 1 розділу VII Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, у випадку прийняття суддею (суддею-доповідачем), у провадженні якого перебуває судова справа, рішення щодо розгляду (формування та зберігання) судової справи (матеріалів кримінального провадження) в електронній чи змішаній (паперовій та електронній) формі, формування матеріалів судової справи здійснюється у відповідній(их) формі(ах) (паперовій та/або електронній).

Проаналізувавши та перевіривши доводи викладені у поданих позивачем зауваженнях, суд на підставістатті 231 КАСвважає, що такі зауваження слід відхилити з огляду на наступне.

Відповідно дост.230 КАС Україниу судовому засіданні секретар забезпечує ведення протоколу судового засідання.

У протоколі судового засідання зазначаються такі відомості: 1) рік, місяць, число і місце судового засідання; 2) найменування адміністративного суду, який розглядає справу, прізвище та ініціали судді (суддів), секретаря судового засідання; 3) справа, що розглядається, ім`я (найменування) сторін та інших учасників справи; 4) порядковий номер вчинення процесуальної дії; 5) назва процесуальної дії; 6) час вчинення процесуальної дії; 7) ухвали суду, постановлені в судовому засіданні, не виходячи до нарадчої кімнати; 8) інші відомості, встановлені цим Кодексом.

Протокол судового засідання ведеться секретарем судового засідання та підписується ним невідкладно, але не пізніше наступного дня після судового засідання і приєднується до справи.

Процесуальними гарантіями законності та об`єктивності технічного запису судового засідання і протоколу судового засідання є право осіб, які беруть участь у справі, ознайомитися з технічним записом та протоколом.

Суд зазначає, що чинним законодавством не передбачено ведення протоколу судового засідання із дослівним відтворенням усього ходу розгляду судової справи.

Правова позиція з цього питання викладена в ухвалах Верховного Суду від 21 травня 2018 року у справі №800/129/16, від 07 травня 2018 року у справі №800/530/17.

При цьому, слід також вказати про те, щоКонституцією Українивстановлено у числі основних засад судочинства повне фіксування його технічними засобами.

Фіксування судового засідання є важливою гарантією його законності і дозволяє відтворити весь або частини процесу.

Фіксування судового процесу технічними засобами - технічний запис судового засідання за допомогою комплексу з фіксування судового процесу, що включає в себе створення аудіофонограми судового засідання. Саме фонограма судового засідання в повній мірі відображає хід судового засідання, усі репліки, пояснення та твердження учасників судового процесу.

Отже, фіксування процесу полягає у сукупності цих двох засобів фіксування: протокол судового засідання відображає у хронологічному порядку процесуальні дії, які проводилися у судовому засіданні, а технічний запис містить інформацію про їх зміст.

Інформація, що вноситься до протоколу судового засідання, має містити наступні графи: порядковий номер дії; час її вчинення; назва дії, яка вчиняється; дійова особа, яка вчиняє дію та «інші відомості».

Протокол судового засідання - це документ технічного характеру, який не дає можливості скласти уявлення про те, як саме відбувалося судове засідання, хто та що запитав або відповів, оскільки з цією метою проводиться аудіозапис.

Отже, твердження позивача про те, що в протоколі судового засідання допущено зазначення недостовірної та неповної інформації, відхиляється судом, оскільки відображення в протоколі судового засідання в графі «Інші відомості» тезисної відповіді представника відповідача або відсутність будь-якої інформації не суперечить ні граматичним вимогам, ні вимогам чинного законодавства.

Варто зауважити, що у особи, яка веде протокол судового засідання, відсутній обов`язок детально (дослівно) описувати (записувати) у такому протоколі пояснення сторін, зміст запитань та зміст відповідей всіх учасників процесу, з цією метою під час судового засідання здійснюється технічна фіксація з використанням звукозаписувального технічного засобу.

Суд наголошує, що забезпечення повної деталізації в протоколі судового засідання усіх, без виключень, фраз учасників судового процесу, є об`єктивно неможливою за нормального перебігу судового розгляду, дискусій у судовому засіданні, реплік та зауважень, а також з врахуванням механічного введення записів в протоколі. Тому, саме з метою забезпечення повної фіксації судового засідання та подій, які відбуваються під час судового розгляду, і здійснюється звукозапис судового засідання.

За таких обставин, суд вважає, що вказані зауваження позивача не свідчать про недостовірність або неповноту зазначених секретарем судового засідання відомостей в протоколі судового засідання, оскільки, протокол судового засідання не є відтворенням технічного запису судового засідання. В даній справі, протокол судового засідання від 22.11.2024. відповідає вимогам протоколу судового засідання, які визначеніст.230 КАС України.

Оскільки, при веденні протоколу судового засідання дотримані норми процесуального закону, які регламентують ведення протоколу судового засідання, то відсутні підстави для врахування зауважень до протоколу судового засідання.

Зауваження іншого характеру, крім неповноти чи неправильності, судом не розглядаються.

Частиною 3статті 231 КАС Українипередбачено, що після розгляду зауважень на протокол судового засідання суд постановляє ухвалу, якою враховує зауваження або мотивовано відхиляє їх.

Керуючись статтями 229, 231, 243, 248, 321, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В :

Відхилити зауваження ОСОБА_1 щодо протоколу судового засідання від 22.11.2024 у справі №460/11729/24.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя У.М. Нор

СудРівненський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.12.2024
Оприлюднено13.12.2024
Номер документу123691754
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи щодо примусового виконання судових рішень і рішень інших органів

Судовий реєстр по справі —460/11729/24

Ухвала від 10.12.2024

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

У.М. Нор

Ухвала від 05.12.2024

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

У.М. Нор

Ухвала від 04.12.2024

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

У.М. Нор

Рішення від 04.12.2024

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

У.М. Нор

Ухвала від 28.11.2024

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

У.М. Нор

Ухвала від 20.11.2024

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

У.М. Нор

Ухвала від 13.11.2024

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

У.М. Нор

Ухвала від 08.11.2024

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

У.М. Нор

Ухвала від 28.10.2024

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

У.М. Нор

Ухвала від 08.10.2024

Адміністративне

Рівненський окружний адміністративний суд

У.М. Нор

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні