Справа № 279/6706/24 Провадження№1-кс/279/1380/24
У Х В А Л А
іменем України
13 грудня 2024 року
Слідчий суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 , з секретарем ОСОБА_2 розглянувши клопотання слідчого СВ Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 по кримінальному провадженню №12024060490000674 від 24.10.2024 за ч.1 ст.366 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів,
В С Т А Н О В И В :
В клопотанні вказано, що на протязі 2024 року посадові особи КНП» « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Ушомирської сільської ради, шляхом внесення неправдивих відомостей до офіційних документів здійснили їх підробку.
По даному факту 24 жовтня 2024 року СВ Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області були внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань №12024060490000674 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
В ході подальшого проведення досудового розслідування встановлено, що 05.08.2024 року лікар - невропатолог КНП» « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Ушомирської сільської ради ОСОБА_4 перебуваючи на своєму робочому місці, з здійснила вхід до системи « ІНФОРМАЦІЯ_2 », де в електронному робочому кабінеті лікаря, вчинила умисні дії щодо несанкціонованої зміни інформації в автоматизованій системі Helsi, шляхом внесення в таку систему завідомо недостовірних відомостей щодо проходження лікування у стаціонарі денного перебування (неврологічні ліжка) КНП» « ІНФОРМАЦІЯ_1 », створення медичних документів та лістів непрацездатності за період з 05.08.2024 року по 09.08.2024 року, стосовно пацієнта ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка в той час перебувала за кордоном. Тим самим вчинила несанкціоновані дії із інформацією, яка обробляється електронною системою охорони здоров`я.
Крім цього було стосовно, що відносно пацієнта ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 , без проведення обстежень було заведено медичну картку хворого денного стаціонару та інші медичні документи до яких лікарем імовірно було внесено неправдиві відомості.
Наведене вище може свідчити про те, що в діях посадових осіб вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого, ч. 1 ст. 366 КК України.
Відповідно до відповіді на запит №877 від 29.10.2024 наданої КНП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в порядку ст. 93 КПК України:
ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 , в період часу з 05.08.2024 року по 09.08.2024 року перебувала на лікуванні у стаціонарі денного перебування (неврологічні ліжка) КНП» « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_5 з 04.05.2020 року обіймає посаду та виконує обов`язки лікаря-невропатолога КНП» « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Ушомирської сільської ради.
Відповідно до отриманої інформації з ІНФОРМАЦІЯ_6 ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 , о 16:46 год. 16.07.2024 року в пункті пропуску « ІНФОРМАЦІЯ_7 » перетнула кордон України з відміткою «Виїзд» та 01:58 год. 11.08.2024 року в пункті пропуску « ІНФОРМАЦІЯ_7 » перетнула кордон України з відміткою «В`їзд».
В ході проведення досудового розслідування в якості свідка було допитано ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка повідомила, що ув`язку із погіршенням стану здоров`я 05.08.2024 року зверталась за медичною допомогою до лікаря - невропатолога КНП» « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Ушомирської сільської ради ОСОБА_4 .
Наведене вище може свідчити про те, що в діях посадових осіб вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого, ч. 1 ст. 366 КК України.
Крім цього встановлено, що ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_3 , у користуванні має мобільний термінал за № НОМЕР_1 , а лікар ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_5 у користуванні має мобільний термінал за № НОМЕР_2 .
Наразі в органу досудового розслідування виникла необхідність у інформації по абонентам з`єднання стільникового зв`язку за вказаними номерами мобільних телефонів.
Так, з метою підтвердження чи спростування факту змови фігурантів кримінального правопорушення щодо підготовки та розподілу функцій правопорушниками, кола їх зав`язків, встановлення свідків і очевидців кримінального правопорушення, а також у зв`язку з неможливістю отримати необхідну інформацію без тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, існує необхідність у отриманні тимчасового доступу до речей і документів, а саме інформації що знаходиться у володінні оператора стільникового зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » в телекомунікаційних мережах та отримати дозвіл на вилучення документів - роздруківок з`єднань мобільних терміналів які працювали із зазначеними абонентськими номерами, за період вчинення злочину, з 01.01.2024 по час надання інформації із наданням виду, дати, часу, тривалості з`єднання, номера абонента «А», ІМЕІ абонента «А», номера абонента «Б», LAC, CID, азимут базової станції і адреси розташування перерахованих базових станцій, з яких виходили на зв`язок власники мобільних терміналів.
Вказані дані можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні і без вилучення, огляду та оцінки цих документів неможливо отримати інформацію про наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають встановленню і доказуванню.
Слідчий СВ Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області просив надати тимчасовий доступ до інформації, яка знаходиться в оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 ».
Вивчивши матеріали клопотання судом встановлено, що 25.10.2024 слідчим відділом Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області дані відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №12024060490000674 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, проводиться досудове розслідування.
Відповідно до п.7 ч.1 ст.162 КПК України інформація, яка знаходиться у операторів та провайдерів телекомунікації про зв`язок абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, відноситься до охоронюваної законом таємниці.
Дії, передбачені ст.159 КПК, є заходами забезпечення кримінального провадження, дозвіл на застосування яких надає слідчий суддя суду першої інстанції, при цьому відомості щодо таких дій не становлять державної таємниці.
За правилами ст. 93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального про вадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження передбачено ст.159 КПК України, клопотання містить належне обгрунтування зв`язку між вимогами, заявленими в ньому, та обставинами вчиненого правопорушення.
За таких обставин суд заявлене клопотання визнає обгрунтованим і задовольняє.
Керуючись ст.131, 132,159,160-165 КПК України,
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання задовольнити.
Надати слідчим СВ Коростенського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, що містять інформацію, яка перебуває у володінні оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » шляхом отримання роздруківок з`єднань мобільних терміналів із SIM-картками: № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 у телекомунікаційній мережі ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » в період часу з 01.01.2024 по час надання інформації з наданням виду, дати, часу, тривалості з`єднання, номера абонента «А», ІМЕІ абонента «А», номера абонента «Б», LAC, CID, азимут базової станції і адреси розташування перерахованих базових станцій, з яких виходили на зв`язок власники мобільних терміналів із зазначеними абонентськими номерами, яка перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення документів які містять зазначену інформацію.
ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » виготовити на електронному носії документи, що містять наведену інформацію та надати можливість їх вилучити.
Роз`яснити, що згідно ст.166 КПК України, в разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Строк дії ухвали становить два місяці з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Копія згідно з оригіналом
Суд | Коростенський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2024 |
Оприлюднено | 16.12.2024 |
Номер документу | 123741301 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Недашківська Л. А.
Кримінальне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Недашківська Л. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні